Marek Kopún: Budu rád za každou šanci, kterou u mužů dostanu

14.08.2011 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Minulý přípravný zápas, který proběhl ve čtvrtek doma proti Opavě, vyhráli hokejisté Azetu 9:4. V tomto utkání se hattrickem zviditelnil junior Marek Kopún, v následujícím článku si jej trochu přiblížíme a vrátíme se k zápasu pohledem tohoto hráče.

Marek Kopún

Marek Kopún se narodil 8.2.1991, je odchovancem kroměřížského hokeje, od dorostu hrál ve Zlíně. Od sezóny 2008-09 hrál za vsetínskou juniorku a od sezóny 2010-11 je součástí juniorky AZ Havířov. V minulé sezóně toho bohužel moc neodehrál, protože se hned na začátku zranil a chyběl celý zbytek sezóny. V následujícím ročníku by měl patřit k oporám juniorky a pokud bude mít dobrou výkonnost, mohl by nastoupit i k několika utkáním áčka.

V přípravě Marek nastupoval s Danielem Kraftem a Antonínem Pechancem. Především v zápase s Opavou byl tento útok hodně vidět, předváděl dobrý pohyb, zejména Pechanec ukázal své kvality. Marek Kopún těžil ze hry svých spoluhráčů a svým důrazem dokázal vsítit tři branky, i když u té druhé byly pochybnosti, jestli se dotkl puku před brankovou čárou. Sám k tomu říká: „Já nevím, jestli to bylo před tím, než byl puk za čárou nebo ne. Ale to není podstatné, důležité je, že se nám dařilo. My jsme v tom zápase nedostali gól, i když jsme tam taky udělali pár chyb, ale snažili jsme se všichni tři hrabat i dozadu. Všechny šance, které proti nám byly vychytal Steve, a nějaké góly jsme dali, takže dneska převládá spokojenost.“

Marek dal všechny své branky z dorážek z bezprostřední blízkosti branky, je to typické pro jeho hru? „Já jsem hrával centra, teď jsem nastupoval na křídle, takže jsem se snažil do toho víc chodit, vybojovat co nejvíc puků a dělat před brankou rozruch.“, objasňuje situaci. Protože jsem neviděl předchozí dvě přípravné utkání, zeptal jsem se, jestli se tomuto útoku dařilo i v předchozích zápasech. Zde je Markova odpověď: „Ne, nebylo to ono. Dnes to určitě bylo zlepšení oproti těm dvěma předcházejícím zápasům, kde se hlavně mně tolik nedařilo, snad to tak půjde dál. Já budu určitě hrát za juniorku a doufám, že se mi podaří nastoupit i k několika zápasům za áčko.“

Přípravné zápasy AZ Havířov
út 2.8.2011 Oswiecim - Havířov 1:3