Mládež a žáci vyráží na vánoční turnaje

23.12.2015 | Tomáš Vlček

Jako tradičně každý rok, tak i letos se zúčastní některé žákovské a mládežnické týmy AZetu během vánočních prázdnin několika turnajových klání. Podrobnosti přinášíme v následujícím článku.

Starší dorost

Starší dorostenci mají už svůj turnaj za sebou. Zopakovali si totiž svou pravidelnou účast na turnaji v Liberci, kde v mezinárodní a velmi těžké konkurenci obsadili 4. příčku. Tradiční klání se letos přesunulo z vánočního termínu na začátek prosince a neslo název Christmas Cup. A i když to znamenalo určitý zásah do programu náročného extraligového kolotoče, nad potvrzením účasti nikdo neváhal.

Výsledky AZetu:

Red Bull Salzburg – HC AZ Havířov 2010 11:2
HC AZ Havířov 2010 – TJ Bílí Tygři Liberec 4:1
Lillehammer IK – HC AZ Havířov 2010 5:2
HC AZ Havířov 2010 – HC Mountfield 1:5

Konečná tabulka:

1. Red Bull Salzburg 12 bodů (28:9)
2. HC Mountfield 9 bodů (17:9)
3. Lillehammer IK 4 body (15:20)
4. HC AZ Havířov 2010 3 body (9:23)
5. TJ Bílí Tygři Liberec 2 body (8:17)

Podrobněji si můžete liberecký turnaj připomenout v tomto článku.

Mladší dorost

Také mladší dorostenci míří v termínu 28. – 29. 12. na Christmas Cup na sever Čech. „Dostali jsme nabídku na výborně obsazený turnaj do Liberce. Pro kluky to bude dobrá zkušenost a konfrontace zahrát si kvalitními českými týmy. Na turnaj vyjíždíme již 27. 12. a sehrajeme ještě jeden zápas mimo turnaj v Mladé Boleslavi, odkud se přesuneme večer do Liberce. Zápasy se budou hrát v hlavní hale, takže to bude pro kluky zážitek,“ říká trenér Tomáš Potěšil.

TJ Bílí Tygři Liberec WHITE
BK Mladá Boleslav
HC AZ Havířov 2010
Piráti Chomutov
TJ Bílí Tygři Liberec BLUE

7. třída

Sedmáky čeká nejdelší cesta a to až na východ Slovenska. Zúčastní se totiž dvoudenního turnaje v Trebišově a v Michalovcích v termínu 27. - 29. 12. 15. Mezi 10 účastníky turnaje by měly být týmy z pěti zemí – Slovenska, Česka, Polska, Maďarska a Ukrajiny. AZ začne turnaj ve skupině v Trebišově, kde budou jeho soupeři: MŠK Mládeže Trebišov (SVK), Spartakus Kalush (UKR), LHK Lodž (POL), Hokiklub Debrecen (HUN).

5. třída

Paťáci vyrazí 28. prosince až do Jindřichova Hradce. Na místním stadionu Jana Marka se ve dnech 29. – 30. 12. zúčastní mezinárodního turnaje mladších žáků. „Původně jsme se měli zúčastnit turnaje v Přerově, ale z Jindřichova Hradce přišla nabídka na výborně obsazený mezinárodní turnaj, a ta se neodmítá,“ říká trenér Tomáš Urbánek.

HC Střelci Jindřichův Hradec
Neman Grodno
Piráti Chomutov
Black Wings Linec
Česká Lvíčata

4. třída

Poté co získali na začátku prosince obrovský úspěch, v podobě druhého místa, na turnaji Santa Claus Cup v maďarském Dunaújvárosi (podrobnosti v tomto článku), vyrazili čtvrťáci v úterý 21. prosince na turnaj do Nového Jičína. Podrobnosti o jejich účasti přineseme v dalším článku.

HK Nový Jičín
HC Černí Vlci
HC Frýdek-Místek
HC Kopřivnice
HC AZ Havířov

Přejeme všem malým i mladým azeťákům hodně zdaru při jejich účasti na turnajích!