Mladší dorost podlehl poslední Porubě 0:3

David Motloch | 01.11.2012

H A V Í Ř O V - Mladší dorostenci dnes měli před sebou zápas, jenž se rovnal téměř povinnosti vyhrát. Proti družině Darka Stránského totiž stál poslední manšaft ELIOD extraligy - Poruba. Do utkání ale vstoupili lépe hosté, kteří byli daleko více nebezpečnější v zakončení. Po celý zápas byl vývoj hry poměrně dramatický, jenomže domácí Azet se nedokázal prosadit přes svou střeleckou impotenci. Brankářka Klára Peslarová si tak mohla připsat čisté konto, a jelikož její spoluhráči za 60 minut hry vstřelili tři branky, připsala si Poruba důležité tři body do tabulky a dotáhla se právě na Havířov.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu - 13.kolo čt 1.11.15:00
AZ Havířov - HC RT TORAX Poruba
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Bialoň (Novák), 22. Konečný, 49. Holub. Rozhodčí: Pecl - Stonavský, Tomis. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 35:49. Průběh utkání: 0:0, 0:3.
AZ Havířov: Vacula - Hudeček, Ďurkáč "A", Šteffko "A", Kalus, Mareček, Kiss - Moravčík, Stružík, Pacoň, Lenomár, Holeš "C", Mrowiec, Honsa, Sojka, Pawliczek
HC RT TORAX Poruba: Peslarová - Krupa, Pažický, Prokeš, Boháč, Šustala, Široký "A", Šípek "C", Bijota - Hranický, Bialoň, Csabala, Novák "A", Malát, Stach, Konečný, Veselý, Holub, Konvička, Bernát, Žídek

První vyloženou šanci mělo obecenstvo možnost vidět již ve 2.minutě, když se do přečíslení dostal hostující Konvička, brankář Vacula si však střelu pohlídal a puk vyrazil betonem. Na tohoto hráče navázal v 7. minutě Novák, doražený puk do branky však za záda Vaculy propasírovat nedokázal. Po celou dobu byly síly na ledě mezi oběma týmy vyrovnané, ovšem domácí se nemohli dostat do vyloženější šance. To se změnilo v 9. minutě, když se do slibné příležitosti dostal Honsa. Jeho střela zápěstím však neměla střelecké parametry a brankářka Peslarová jej pohotově uklidila.

Rázem mohli jít do vedení domácí, když se po faulu Stacha dostali do přesilovkového tlaku. Ten vyvrcholil v jejím závěru, když v brankovišti vznikl zmatek po střele od modré čáry. Nikdo si však volného puku nevšiml dostatečně včas. V 17. minutě už šli hosté do vedení. Tentokrát to totiž byla Poruba, jenž měla k dispozici početní výhodu, a i když se dlouho nemohla dostat do ideální střelecké pozice, nakonec postačilo nahození na branku, po kterém pohotově dorážel za Vaculu Jakub Bialoň. V závěru třetiny mohlo být vyrovnáno, jenže domácí Mrowiec nedokázal využít své pozice k prostřelení porubské brankářky.

Stejně jako do první třetiny, i do té druhé vkročila lépe Poruba. Tentokrát však dokázala i rychle skórovat. Ondřej Konečný dostal puk po velké šanci jeho spoluhráče, zkusil jen vystřelit z velkého úhlu a téměř až z rohu kluziště. K velkému překvapení brankáře Vaculy puk skončil až v síti. Hosté pak svými fauly pomohli Havířovu se dostat do tlaku. Největší šanci domácí zaznamenali v 33. minutě, když se ke střele dostal Sojka. Peslarová byla ovšem i tentokrát bezchybná.

Ve třetí dvacetiminutovce museli domácí s vývojem zápasu něco udělat, jenže se jim to příliš nedařilo. Porubě přitom hodně zatrnulo už po dvaceti odehraných vteřinách. Prakticky ihned po buly se do samostatného úniku dostal Stružík. Obránce jej však dokázal včas zablokovat, a i když se Stružíkovi podařilo vystřelit, bylo to pouze do připravené vyrážečky brankářky hostů. Ve 49. minutě už bylo o vítězi zápasu definitivně rozhodnuto, Matyáš Holub předvedl krásnou individuální akci, po které obešel tři protihráče a zakončil střelou mezi betony brankáře Vaculy. Poslední šanci zápasu si v 57. minutě vydobyl Novák, z prostoru dvou metrů však skvělého Vaculu nepřekonal. Havířov tak prohrál na vlastním ledě s poslední Porubou 0:3.