Mladší dorostenci potvrdili roli favorita a porazili Opavu

Tomáš Vlček | 24.01.2016

Mladší dorostenci AZetu se dnes na domácím ledě střetli se Slezanem Opava. V zápase byli favoritem a tuto svou roli, dá se říct, po celý zápas potvrzovali. Brankově se rozjížděli pomalu, ale nakonec se prosadili čtyřikrát. Postupně se trefil dvakrát Michal Janeček a jednou Marek Revaj a Vojta Pindel. Dan Šembera nepustil za svá záda žádný puk a tak je z toho výhra 4:0. Další utkání sehraje AZ v neděli doma se Vsetínem.

ELMD - 29.kolo ne 24.1.13:15
AZ Havířov - HC Slezan Opava
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Janeček, 33. Revaj (Pindel, Adámek), 44. Pindel (Janeček, Revaj), 51. Janeček (Pindel, Grygar).

Rozhodčí: Fiala – Vengřín, Tomis. Vyloučení: 8:7, navíc Kadula – 10 min. osobní trest, nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 94. Střely na branku: 39:15. Průběh utkání: 0:0, 4:0.

AZ Havířov: Šembera – Adámek, Máca, Grygar, Čípera, Hrček, Zíková, Pavelek – Janeček, Potočný, Bambula, Juhász, Zíka, Revaj, Del Favero, Pindel, Damps, Tomeček, Malysz
HC Slezan Opava: Hasala – Kroček, Kunc, Thiel, Tůček, Pachula – Hilšer, Věntus, Peterek, Kadula, Fabianczyk, Matuška, Pogatschaig

Do úvodní části vstoupili lépe domácí hokejisté Havířova. Ti se již ve 4. minutě utkání dostali do vedení, když velkou chybu brankáře za brankou potrestal rychlým objetím branky a následným zasunutím až do sítě Michal Janeček. V první třetině se poměrně dost vylučovalo, dohromady padlo hned šest trestů, ale ani jedno z vyloučení nezůstalo využito.

Malinko více ze hry měli přeci jen domácí, kteří se ve 12. minutě dostali do další vyložené příležitosti. U té stál opět Michal Janeček, který však tentokrát puk do sítě hostů zavěsit nedokázal. Jeho kličkovaná skrze dva protihráče Slezanu sice vyšla, následná střela už však nikoliv. Za hosty se v 19. minutě ozval hrozící Kadula, jenž se dobře s kotoučem tlačil až před branku. Anna Zíková mu však znemožnila v klidu vystřelit a o zbytek už se postaral brankář Šembera. Ve výčtu šancí první třetiny to bylo vše.

Také ve druhé třetině se do první střelecké pozice dostali domácí. Ve 24. minutě Havířovští dokonce ujeli do přečíslení 3 na 1, jenže finální křižnou přihrávku dokázal zneškodnit jediný bránící protihráč Opavy. Ve 28. minutě pak zahrozil agilní Janeček, který dostal krásnou přihrávku mezi kruhy. Jeho rána z první si však našla cestu pouze pod betony brankáře Hasaly.

Ve 33. minutě už to však domácím přeci jen vyšlo. Nádhernou a zároveň jednoduchou kombinaci zakončoval přesnou trefou Marek Revaj, který zužitkoval přihrávku Pindela zpoza soupeřovy brány. Ve 36. minutě se ozvali také Opavští, za které zahrozil přímočarou akcí Kadula. V situaci 2 na 1 ale zvolil střelu, která nakonec do branky soupeře nemířila. Podobným neúspěchem skončila také akce domácího Juhásze ze 37. minuty, v tomto případě však již čaroval skvěle se přesouvající brankář Hasala, jenž zamezil takřka jistému gólu.

Ve třetí třetině už panovalo na ledě pouze jediné mužstvo, a sice AZ Havířov. Ve 43. minutě mohlo být na domácí střídačce opět o něco více veselo, když se do šance dostal Potočný. Havířovský útočník však svou střelu švihem z vrcholu levého kruhu umístil těsně nad levý růžek Hasalovy branky. Ani ne o minutu později už se však domácí z branky radovat mohli. Ve 44. minutě totiž velký tlak Azetu zužitkovával Vojtěch Pindel, jenž sebral volný kotouč mezi kruhy a umístil jej přesně do opavské branky. Brankář Hasala toho přes stojící hráče před brankou zřejmě příliš neviděl.

V 51. minutě pak definitivní vítězství Azetu v tomto zápase pečetil finální čtvrtou brankou domácích pálící Michal Janeček Ten zaznamenal v zápase druhou branku, když přesným bekhendem z hranice pravého kruhu umístil kotouč až za rameno maskovaného muže Slezanu. V 55. minutě mohl ještě navýšit náskok domácích Revaj, jenž se dostal do samostatného úniku, se svou střelou však nepochodil. Následoval ještě desetiminutový osobní trest za nesportovní chování Kryštofa Kaduly, ale více už se v zápase nestihlo. Konečný výsledkem utkání tedy zní – 4:0 pro Havířov.