Mladší dorostenci se utkali venku se Zlínem

Jan Kudělka | 24.09.2017

I mladší dorostence včera v sobotu složité utkání na ledě Zlína. První gól sice dali Havířovští borci, ale mladí Berani poté ukázali týmového ducha a otočili utkání ve svůj prospěch. Po jejich obratu skóre tak nakonec získali všechny tři body.

ELMD - 4.kolo so 23.9.15:00
PSG Berani Zlín - AZ Residomo Havířov
3:1
(1:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Macík (Hrazdira), 21. Handl (Bachánek), 30. Hrazdira - 14. Mastič (Adámek, Bochnak). Rozhodčí: Vaněk - Novák, Novotná. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 19:29 (5:8, 10:10, 4:11). Průběh utkání: 0:1, 3:1.

PSG Berani Zlín: Lekeš – Čapka, Hoferek, Talafa, Mikulík, Riedl, Forman, Prokeš – Kopčil, Frömel, Bednařík, Kráčalík, Handl, Dluhoš, Martinec, Bachánek, Macík, Lavička, Hrazdira.
AZ Residomo Havířov: Ludvík (od 30. Nowak) – Topolanský, Černý, Bílek, Frančiak, Koubek, Dabrowski, Macurák – Pavlačka, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Szturc, Byčkov, Horváth.

Havířov ve Zlíně nezačal vůbec špatně. Sice byl hned potrestán ve druhé minutě zápasu za podražení, ale to havířovské borce vůbec nerozhodilo, a oslabení v klidu ubránili. To stejné ovšem neplatilo u celku Zlína. Jeho hráči byli také ve 14. minutě potrestáni dvouminutovým trestem, ale tohle oslabení však nedokázali ubránit. Trefil se totiž Maxim Mastič. Domácí však dokázali do konce první třetiny srovnat, po gólu Adama Macíka a tudíž se šlo do šaten s jedním gólem na obou stranách.

Druhou třetinu nezačali Havířovští hráči vůbec dobře. Hned v první minutě inkasovali gól. Konkrétně vsítil branku Dan Handl. Poté přišly hned tři vyloučení Beranů za sebou. Ani jednu přesilovku však Havířov nevyužil. To mohlo AZ v zápětí mrzet. A také se tak stalo. Berani se totiž dokázali prosadit ještě ve vlastním oslabení, když se trefil ve 29. minutě Richard Hrazdíra. To bylo ze druhé třetiny vše, a tak Zlín šel do šaten s dvoubrankovým náskokem.

Ve třetí třetině se toho, i přes velký tlak AZetu, již moc nestalo, a tak se Havířov tentokrát vrací domů bez bodů. I přesto se momentálně nachází na krásném 2. místě tabulky východní skupiny Extraligy mladšího dorostu.

Další utkání sehrají mladší dorostenci 28.9.2017 v 17:30 doma s Třincem.