Na Tři krále přijede do Havířova MOTOR

05.01.2020 | Petr Miklas

Chance liga pokračuje v pondělí 38. kolem, ve kterém uvidíme na ledě GASCONTROL Arény suveréna druhé nejvyšší soutěže ČEZ MOTOR České Budějovice. S tímto celkem se Havířov v této sezóně utkal třikrát, ale ani jednou nebodoval. Nejblíže byl 2.12. v Českých Budějovicích, když po dvou třetinách vedl 3:2, ale domácí třemi góly ve třetí třetině utkání otočili. Povede se AZetu bodovat tentokrát? Uvidíme v pondělí 6.1. od 17:00.

ČEZ MOTOR České Budějovice – 1. místo, 90 bodů, 161:77

Impozantní čísla hovoří jasně. Chance liga má letos dominantního lídra, kterým je právě MOTOR, který má nejvíc výher, bodů, nastřílel nejvíc branek a naopak nejméně inkasoval. Na druhý Vsetín má náskok 22 bodů! A to má ještě dvě utkání k dobru –utkání 33. kola v Litoměřicích bude dohrávat 20.1., zápas včerejšího 37. kola odehraje na ledě Poruby dnes. Zítra v rámci tripu přijedou České Budějovice k nám do Havířova.

MOTOR měl bilanci 25 zápasů v řadě, kdy si připsal alespoň bod. V závěru roku mu tuto šňůru přerušili Chomutov a Slavia, po výhrách 2:5 a 4:2. Ale den před Silvestrem už České Budějovice bodovaly naplno, když doma vyhrály nad Vsetínem 5:2.

Sestava Českých Budějovic z posledního zápasu:

Strmeň – Pýcha, Allen, Suchánek, Pavel, Vydarený, Plášil – Karabáček, Gilbert, J. Veselý – M. Novák, J. Kloz, Babka – Šimánek, Prokeš, Z. Doležal – Christov, Venkrbec, Holec – Beránek.

AZ RESIDOMO Havířov 6. místo, 64 bodů, 97:84

AZ pokračuje na vítězné vlně, když plně bodoval po třetí v řadě. Celkově má Havířov šest zápasů dlouhou bodovou šňůru. Naposledy vyhrál v Chomutově, kde čtyřmi góly ve druhé třetině otočil výsledek z 1:0 na 1:4, domácí sice snížili na 2:4, ale nakonec putovaly body do Havířova. O branky AZetu se postarali Jan Dvořák, Jakub Doktor, Petr Fridrich a Lubomír Malina.

Sestava Havířova z posledního zápasu

Stezka – Kachyňa, Mrowiec, Malina, Nepokoj, Chroboček, L. Rutar, Ševěček – Kotala, F. Seman, Bambula – L. Bednář, Werbik, E. Němec – Fridrich, Baláž, Toman – Dvořák, Doktor, O. Procházka.

Asistent trenéra Patrik Rimmel hodnotil utkání takto: První třetinu začal soupeř výborně a byl po všech stránkách lepší, my jsme byli naopak ještě v autobuse. Dvě nebo tři čisté gólovky nám chytil brankář, pak jsme dostali na 0:1. Za toho stavu jsme třetinu přežili. Řekli jsme si něco v šatně a od druhé třetiny jsme se zvedli. Bylo důležité, že nám hned na začátku napadaly rychlé góly. Kluci si začali věřit a přečkali jsme i oslabení, takže jsme zápas dotáhli do vítězného konce.“

Vzájemné zápasy

V loňské sezóně se AZetu proti Českým Budějovicím dařilo, porazil favorita v obou domácích zápasech základní části a pořádně hráče Motoru potrápil i v play-off. To se natáhlo na šest zápasů, když Havířov dvakrát vyhrál na jihu Čech. V této sezóně AZ zatím recept na lídra soutěže nenašel – odešel poražen ve všech třech utkáních, dvakrát na ledě soupeře, jednou na ledě GASCONTROL Arény. Ale dvakrát byli naši borci bodům hodně blízko – v jednom utkání v Českých Budějovicích po dvou třetinách vedl, jenže nakonec se radovali domácí. Další utkání vyhrál MOTOR doma těsně 2:1, teď už by to Havířovu mohlo vyjít.

Asistent trenéra Českých Budějovic Aleš Totter se pro klubové stránky vyjádřil takto: „Trip zahájíme v neděli s Porubou, která je na domácím ledě velmi silná. Disponuje silovými hráči a dobrými početními formacemi. Budeme se soustředit na souboje, které musíme vyhrávat, a na rychlé posouvání kotoučů. To samé bude platit i k Havířovu. Celý moravský trip se bude odvíjet od toho, jak vstoupíme do prvního utkání. Čekají nás tři zápasy ve čtyřech dnech, takže před play off to bude rozhodně dobrá prověrka. Stejně úspěšně, jako jsme zakončili minulý rok v souboji se Vsetínem, chceme vstoupit i do nového roku, který, věříme, bude patřit nám.“

Manažer a asistent trenéra Patrik Rimmel láká fanoušky na dobrý hokej: Zítra hrajeme proti top týmu, který míří za postupem. My máme poslední dobou solidní výsledky a ty chceme potvrdit dobrou hrou i body. Fanoušci se mají na co těšit.