AZ Havířov

FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Páté utkání FINÁLE ve čtvrtek 25.4. od 17:30!

VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na jednu desítku s... Díl 13.

21.08.2023 | Lukáš Jandora

Na naši letní rubriku, ve které každému hráči pokládáme 10 stejných otázek, jste už zvyklí. Téměř každé pondělí a každý čtvrtek ji v podvečer máte naservírovánu. Dnes, i když venku je obrovské vedro a mnozí na hokej nemají ani pomyšlení, přinášíme už její 13. díl, dnes si budete moci přečíst povídání s hráčem, který se už na první pohled vymyká tím, že se před každým svým startem pokřižuje, který loni všechny přítomné malinko překvapil. V tom pozitivním slova smyslu... A přesto, máme ten pocit, je stálo málo znám. Poznejme jej víc.

Představujeme vám 24letého Martina Šindelku, jehož jméno bylo ještě před loňskou sezónou havířovskému fanouškovi neznámé. Martin v předchozích ročnících hokejově trochu paběrkoval, však dostal šanci v Havířově, aby primárně kryl záda Marku Štipčákovi. Nakonec ta zápasová porce byla vyšší, než mnozí čekali. 17 zápasů s průměrem 3.22 obdržených branek na zápas, jedno vychytané čisté konto. Brankář, který prošel mládeží v Kometě Brno, rozhodně nezklamal, odchytal spoustu povedených zápasů, i proto s ním byla prodloužena smlouva o další sezónu. I do ní bude vstupovat jako papírová dvojka, ale znáte to, papírové předpoklady jsou vždy jedna věc a... Martin se v klubu věnuje také tréninku malých AZeťáků, často jej na ledě v Gascontrol aréně můžete vidět, jak pomáhá s rozvojem našich brankářů... 

Na kterém zimáku jsi udělal své první hokejové krůčky a kdo Tě k hokeji přivedl?

Své první hokejové krůčky jsem udělal na zimním stadioně v Rožnově pod Radhoštěm, tehdy jsem přemluvil své rodiče během školy bruslení, že bych strašně moc chtěl zkusit hrát lední hokej.

Kdyby sis jako dítě nevybral lední hokej, který sport by sis dovedl představit, že bys místo něj dělal?

Jako dítě jsem hrál více sportů, kdybych nehrál hokej, dovedl bych si sám sebe představit u házené, fotbalu, florbalu nebo basketbalu.

Kdyby sis mohl vybrat jakékoliv číslo dresu, jaké by to bylo a proč?

Číslo dresu jsme si tady v AZetu mohli minulý rok vybrat podle sebe, já jsem měl to štěstí, že má oblíbena 33 byla volná. Čili nebylo co řešit. Toto číslo jsem dostal v mládeži a tak nějak u mě zůstalo.

Vzpomeneš jeden zápas ve své dosavadní kariéře, který máš stále v hlavě?

Hrál jsem hodně zápasů, které mi zůstaly v paměti. Kdybych mel vybrat nějaké konkrétní, byly by to asi extraligové finále v mládežnických kategoriích a také zápasy z minulého roku proti Znojmu, kdy každý byl pro nás takovým dílčím vrcholem v průběhu sezóny.

Ze všech hráčů, se kterými ses v kariéře potkal v týmu, sestav pětku, ve které by sis ještě někdy rád zahrál.

Zkusím takhle - Martin Nečas, Michal Kunc a Tomáš Havránek, v obraně pak Dalimil Mikyska s Filipem Králem.

Zkus se "prodat" a vyjmenuj 3 své hokejové přednosti.

Řekl bych, že mám relativně dobrou flexibilitu končetin, jsem relativně dost mentálně odolný, dokážu i těžké situace řešit s chladnou hlavou, navíc snažím se vždy udělat maximum pro tým.

Byl nebo je nějaký hokejista, kterého jsi měl či máš jako vzor nebo kterého jsi alespoň rád sledoval?

Že bych měl nějaký vzor, bych úplně neřekl, i když jsem se hodně koukal na hokejové zápasy, když jsem byl mladší. To jsem se spíše ale díval, kdo jak chytá a jak jsou různé brankářské styly rozdílné, probírali jsme s taťkou, v čem má který přednost nebo slabinu. Teď už moc času na koukání nezbývá.

Kdybychom si spolu zahráli hru FIFA23 na Play Stationu, jaký tým by sis vybral a proč?

Já jsem fanoušek Lionela Messiho, tak by to možná, i kvůli jeho osoby, bylo PSG. Ale přemýšlel bych i o Barceloně nebo Atléticu Madrid.

Kdybys mohl cestovat v čase, co bys ve své kariéře, když se na ní nyní díváš, udělal jinak?

Určitě bych v mládežnické kategorii přestoupil jinam než do Brna, kde sice byla výborná parta hokejistů, se kterými jsme pravidelně dosahovali těch nejlepších výsledků. Ale byly na nás kladeny extrémně velké nároky, to vše, dle mého názoru, na úkor rozvoje hráčů...

Jsi sice brankářem, ale zkusme... Finále extraligy, jedeš rozhodující trestné střílení. Ještě dříve než se rozjedeš, víš, jak zakončíš? A pokud ano, tak prozradíš?

Myslím že kdybych byl v takové situaci, zvolil bych zakončení a la Lukáš Kašpar na mistrovství světa - mezi nohy nad hokejku nebo pokud by to mel brankář dobře pokryté, tak nebál bych se přesně vystřelit švihem okolo nohy z mezikruží, takové rány, když se správně trefí se těžko chytají...

A o kom jste si v minulých dvanácti dílech už mohli přečíst? Nabízíme tyhle borce:

Marcel Kunc
Matouš Ćmiel
Jiří Tvrdý
Petr Ščurek
Šimon Pavlík
Dominik Pawliczek
Ondřej Ševčík
Daniel Spratek
Tomáš Havlík
Jakub Apolenář
Jan Křivohlávek
Tomáš Valenta

Youtube