VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na jednu desítku s... Díl 15.

28.08.2023 | Klára Bártková

Začátek sezóny se blíží mílovými kroky, dnes přinášíme už 15. díl naší předsezónní rubriky, v níž vám představujeme hráče, kteří se v nadcházejícím ročníku budou prohánět v našem dresu. Po minulé epizodě, kdy jsme se věnovali jedné z posil klubu, dnes vyzpovídáme havířovského rodáka, jehož jméno zná nejspíš každý fanoušek AZetu.

Odpovídal nám hráč, kterému, kdybychom se zaměřili na aktuální soupisku A-týmu s tím, že bychom zjišťovali počet odehraných zápasů v našem klubu, patří prvenství. Vždyť v dresu AZetu odehrál v jeho novodobé historii (od roku 2010) už 274 zápasů, lepšími jsou v tomto směru jen Jan Maruna, Jiří Krisl a Antonín Pechanec. Tím hokejistou je šestadvacetiletý Lukáš Bednář, jenž se po uplynulém ročníku, který zahájil v Novém Jičíně a následně ho strávil ve Frýdku-Místku, vrací zpět do Havířova, kde to moc dobře zná, vždyť zde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. I když si občas odskočil na střídavé starty, většinu svého hokejového života strávil na zimáku, kdy kousek od něj vyrůstal. Mnohdy jej v cestě za lepším bohužel zastavila zranění, se kterými se Lukáš potýká docela často. I tak si však havířovská stálice vyzkoušela pár startů v extralize, to když si ho tři sezóny zpátky vytáhly České Budějovice, v Chance lize hájil barvy ambiciózního Vsetína. Nyní je ale doma, i když opět jej trochu brzdí zranění, na led se po svém návratu, v rámci zápasu, ještě nepodíval. Co nám o sobě navrátilec do AZetu Havířov prozradil?

Na kterém zimáku jsi udělal své první hokejové krůčky a kdo Tě k hokeji přivedl?

Vzhledem k tomu, že pocházím z Havířova, tak jsem své první krůčky na ledě udělal na havířovském zimním stadionu, kam mě přivedla moje mamka.

Kdyby sis jako dítě nevybral lední hokej, který sport by sis dovedl představit, že bys místo něj dělal?

Tak to je těžké… a asi teďka nejsem schopen říct, co bych si vybral, protože když jsem byl malý, tak jsem hrál s kamarády hrozně moc sportů, často jsme si kopali, hráli tenis, baseball a v hale to byl florbal a basket.

Kdyby sis mohl vybrat jakékoliv číslo dresu, jaké by to bylo a proč?

Když se nad tím zamyslím, tak někdy v mládeži jsem dostal číslo 41 a od té doby už mi zůstalo. Vlastně to číslo má pro mě takový speciální význam, jelikož babička se narodila v roce 1941, a tak už vždy, pokud to jde, vybírám jen tohle číslo.

Vzpomeneš jeden zápas ve své dosavadní kariéře, který máš stále v hlavě?

Určitě bych si vzpomněl na několik momentů, v tuhle chvíli si ale nejvíce pamatuji můj první zápas za muže, kdy jsem měl i asistenci, ale někdo mi ji ukradl… (velký úsměv – pozn. autora)

Ze všech hráčů, se kterými ses v kariéře potkal v týmu, sestav pětku, ve které by sis ještě někdy rád zahrál.

Pokud mám říct i gólmana, tak bych za sebou chtěl mít Ondru Bláhu, z obránců by to byli Alex Rašner a Tondou Bořutou, no a v útoku bych si zahrál s havířovskými odchovanci Kryštofem Fejkem a Kubou Kotalou.

Zkus se "prodat" a vyjmenuj 3 své hokejové přednosti.

Střela, myšlenka, síla v osobních soubojích.

Byl nebo je nějaký hokejista, kterého jsi měl či máš jako vzor nebo kterého jsi alespoň rád sledoval?

Úplně bych neřekl, že jsem někdy měl nebo mám jeden vzor. Většinou je to tak, že se mi líbí určité typy hráčů v různých ligách, navíc samozřejmě velice rád sleduji Pastu.

Kdybychom si spolu zahráli hru FIFA23 na Play Stationu, jaký tým by sis vybral a proč?

Asi bych vybíral mezi Barcelonou a Manchesterem United, které jsem sledoval nejvíc, a to kvůli Messimu a trenéru Siru Alexi Fergusonovi.

Kdybys mohl cestovat v čase, co bys ve své kariéře, když se na ní nyní díváš, udělal jinak?

Nejspíš, kdyby byla možnost a šlo by to, tak bych v mládežnické kategorii, v dorostu či juniorce, odešel do zahraničí, toho teďka trochu lituji.

Finále extraligy, jedeš rozhodující trestné střílení. Ještě dříve než se rozjedeš, víš, jak zakončíš? A pokud ano, tak prozradíš?

Samozřejmě, že nějaké varianty nájezdů bych měl, ale nebudu je prozrazovat, stejně bych se rozhodoval až v tu chvíli, kdy bych se rozjížděl.

V předešlých dílech jste si mohli přečíst o brankáři Martinu Šindelkovi, z obránců jsme vám nabídli Marcela Kunce, Petra Ščurka, Ondřeje Ševčíka, Tomáše HavlíkaTomáše Valentu, z útočných řad jste pak mohli poznat Matouše Ćmiela, Jiřího Tvrdého, Šimona Pavlíka, Dominika Pawliczka, Daniela Spratka, Jakuba Apolenáře, Jana KřivohlávkaTomáše Franka.

Zdroj 📷: hc-vsetin.cz, hcmotor.cz, Michal Polák