VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Novým manažerem AZetu je Pavel Zdráhal

07.04.2020 | Martina Kotulová

Pavel Zdráhal je novým manažerem klubu AZ Residomo Havířov. Osmačtyřicetiletý bývalý útočník naposledy působil jako trenér v Opavě. Nyní jej čeká zcela nová pracovní zkušenost právě v našem klubu. Pro havířovské fanoušky jde jistě o známé jméno. (foto: www.hcslezan.cz, www.dracisumperk.cz, www.hc-poruba.cz)

Pavel Zdráhal oblékal dres Havířova v letech 1999-2002 a pak 2004 a 2006-2008, kdy za Panthery odehrál 104 extraligových a 125 prvoligových zápasů a připsal si v nich 167 bodů. Jak probíhal jeho návrat do Havířova?

„Můj příchod se zrodil narychlo. Po tom, co skončil Patrik Rimmel mě oslovilo vedení AZetu. Nabídku jsem nečekal, ale příjemně mě překvapila. Moc času na rozmyšlenou nebylo, protože Havířov potřeboval vědět, jak se zařídit dále. Po loňské úspěšné sezóně v Opavě jsme byli domluvení, že tam budu pokračovat a už jsme se pomalu připravovali na další sezónu, ale když jsem je seznámil s touto situací, tak samozřejmě pochopili, že je pro mě velkou příležitostí a možností posunout se dále. Jde o vyšší ligu, pozici a ambici navázat na to, co se v AZetu povedlo doposud,“ říká nový manažer Pavel Zdráhal.

V klubu bude Zdráhal zastávat pozici manažera klubu a bude asistentem trenéra A týmu vedle Jiřího Režnara.

„Pro mě jde o novou funkci, která je velkou výzvou. Vzhledem k aktuální situaci, která se pojí k pandemii koronaviru, budu mít v následujících dnech a týdnech prostor se do všeho v klubu naplno ponořit. Co nejrychleji se chci se vším seznámit a pomoci Havířovu k tomu, ať navážeme na výsledky a úspěchy z předešlých sezón, a hlavně té poslední,“ představuje program na nejbližší období Zdráhal.

Pavel Zdráhal byl hráčem Havířova v období Pantherů. Prostor dostal v článku k 90. výročí založení klubu, který hodnotil období let 1999 – 2007 (článek najdete zde ZDE). Připomenout si jej můžete také v rozhovoru, který s Pavlem Zdráhalem vznikl v loňském roce – ZDE. Se svou hráčskou kariérou se loučil právě v Havířově, přestože v dresu Poruby.

„Před nedávnem jsem v rozhovoru napsal, co jsem cítil a cítím stále. To se nemění. Pro mě je Havířov srdcovka. Už když jsem v Havířově končil, tak jsem si přál někdy do budoucna tady působit. Byly doby, kdy jsem tady působil, hrál a čekal jsem, jestli se pro mě role najde. Teď když už jsem tomu tolik nevěřil, tak se to stalo, v momentě, kdy už jsem to nečekal. Jsem moc potěšen a zároveň na sebe beru velkou zodpovědnost. Vím, že to tady fungovalo a budu rád, když bude stejně fungovat i nadále, a pokud to bude možné, tak i lépe, se vší úctou a pokorou k Patrikovi, který tady odvedl kus dobré práce,“ dodává Zdráhal.

„Pavel má blízko k našemu klubu, má podobnou filozofii jako my. Myslím si, že je také dobře vnímaný havířovskými fanoušky, už z dob, kdy byl hráč. Věřím, že to bude oživení do nových let a do těžkého období, které nás čeká,“ říká závěrem prezident klubu Jaroslav Mrowiec

Novému manažerovi přejeme v jeho funkci hodně úspěchů!