O výhře Třince v derby rozhodla druhá třetina

Josef Nudera | 15.12.2010

Další těžký zápas odehrála naše juniorka. V dalším kole NOEN Extraligy juniorů zajížděl Havířov do Třince, to slibovalo derby. První třetina přinesla poměrně nezáživný hokej z obou stran a přinesla pouze jednu branku, do sítě AZetu. Druhá třetina, ale rozhodla o tomto utkání. Nejprve Jan Miczek vyrovnal a potom se strhla brankové smršť Ocelářů. Po této třetině vedl domácí Třinec 5:1 a měl nakročeno jasným krokem k vítězství. V poslední části se na branky hrálo vyrovnaně. Tu havířovskou vsítil Jakub Peslar a upravil tak stav utkání na konečných 2:6 pro třinecké Oceláře. Další zápas odehraje Havířov v pátek 17.12. od 18:00 hodin proti Havlíčkovu Brodu, který je právě nad AZetem na předposlední příčce, přijďte podpořit juniory, budou to určiítě potřebovat!

Extraliga junioři - 34.kolo po 13.12.
HC Oceláři Třinec - AZ Havířov
6:2
(1:0, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky:16. Hegyi (Řezáč, Rapáč), 24. Bajtek (Pavlík), 29. Bajtek (Pavlík, Faksa), 31. Faksa (Roupec), 40. Rapáč (Řezáč), 49. Kajaba (Matuš) - 23. Miczek (Pechanec), 59. Peslar (Brezani, Číp) . Rozhodčí: J.Jeřábek - M.Hlavatý, R.Vengřín. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 94. Střely na branku: 29:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2.
HC Oceláři Třinec: Kotrla - Pavlík, Rajnoch, Bumbál, Toman, Roupec, Burzala, Bezuška, Bajtek, Deveri, Řezáč, Hegyi, Faksa, Rapáč, Matuš, Kajaba, Rufer.
AZ Havířov: Rudl (Zelenka) - Duda, Zientek, Lešiga, Krause, Jindřich, Čintala, Miczek, Mráz, Pechanec, Puffer, Čaja, Peslar, Číp, Mach, Brezani.

V první třetině jsem sledovali docela nezáživný hokej. Mladí hokejisté se sice proháněli po celém kluzišti, ale výraznější šanci diváci ve Werk aréně neviděli. Také ve dvou přesilových hrách domácí ani hosté nic pořádného nevymysleli. Teprve čtyři minuty před koncem třetiny nahrál Řezáč z levého kruhu dobře postavenému před brankou hostí Dominiku Hegyimu a ten kolem pravé tyče poslal svůj tým do vedení.

O co byli diváci ochuzeni v první dvacetiminutovce, dostalo se jim v druhém dějství. Viděli jsme rychlý dynamický hokej a pět vstřelených branek, z toho čtyři do havířovské sítě. Ve 23. minutě vsítil havířovský Jan Miczek kuriózní gól, když po jeho střele zblízka puk jako kulový blesk zkopíroval kovovou konstrukci branky a pak skončil v třinecké síti – 1:1.

O dvě minuty později už na ledě úřadovali pouze domácí. Nejdříve se dvakrát trefil Filip Bajtek, když nejdříve přijal přihrávku Faksy na modré a projel s pukem až k brance hostí, kde nedal havířovskému brankáři žádnou šanci. O pár minut protlačil puk pod ležícím Zelenkou a zvýšil na 3:1. V třinecké palbě pokračoval Radek Faksa, který vyhnal havířovského brankáře na střídačku. Do branky se postavil Robert Rudl. Ten statečně odolával všem třineckým střelám, až v závěru třetiny kapituloval po střele Branislava Rapáče.

V posledním dějstvím se mohlo zdát, že už je dobojováno. Hosté ale nehodili flintu do žita a bojovali až dokonce. Z branky se ale opět radovali domácí, když René Kajaba ve 49. minutě vstřelil šestou branku Třince. Havířov nevyužil naservírovanou dvojnásobnou přesilovou hru. Teprve ke konci utkání kosmeticky korigoval výsledek na 6:2 Jakub Peslar.