Páťáci vybojovali na turnaji EU v Jastrzebie 3. místo

20.12.2012 | Tomáš Vlček

Ve dnech 14. – 16. prosince 2012 se v polském Jastrzebie uskutečnil mezinárodní hokejový turnaj hráčů ročníku 2002 a mladších. V konkurenci tří českých a tří polských týmů obsadili hráči AZetu Havířov pěkné 3. místo.

Akce byla zorganizována v rámci projektu „První česko-polský mládežnický hokejový turnaj“ a jednalo se již o pátý z cyklu šesti plánovaných turnajů pro různé věkové kategorie. Jastrzebieského klání se zúčastnily týmy JKH GKS Jastrzębie, MUKS Naprzód Janów, MOSM Tychy, HC AZ Havířov, HK Nový Jičín a HC ZUBR Přerov.

Kromě týmového soupeření nabídla akce také individuální dovednostní soutěže v přesnosti střelby a ve zručnosti ovládání puku hokejkou (driblinku).

Havířovští hráči sehráli nejprve dva zápasy v základní skupině. S bilancí jedné výhry a jedné porážky, skončili ve své skupině 2. a postoupili do semifinále. V něm bohužel těsně, až na samostatné nájezdy prohráli, ale chuť si následně spravili v zápase o třetí místo, který jednoznačně vyhráli.

Našim klukům se dařilo i v individuálních soutěžích. Gabriel Szturc zcela ovládl soutěž v driblingu a nadvládu hokejistů AZ Havířov v této divácky zajímavé soutěži podtrhnul 3. místem obránce Dominik Majer. Rovněž bronzovou medailí se může pyšnit Filip Dabrowski ze střelecké soutěže.
Gratulujeme a „hoši, děkujem!!!“

Výsledky zápasů ve skupinách

JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 2:2
MUKS Naprzód Janów - HC Havířov 0:8
branky AZetu: Stromko 2, Szturc 2, Dabrowski, Folwarczny, Špacír, Tronczyk

HC ZUBR Přerov - MOSM Tychy 16:0
MUKS Naprzód Janów - HK Nový Jičín 0:10
HC Havířov 2010 - HK Nový Jičín 1:4
branka AZetu: Byčkov
JKH GKS Jastrzębie - HC ZUBR Přerov 1:11

Výsledky semifinále:

HK Nový Jičín - JKH GKS Jastrzębie 13:0
HC Havířov - HC ZUBR Přerov 3:4 sn
branky AZetu: Stromko 2, Byčkov

Výsledky zápasů o konečné umístění:

O 5. místo: MUKS Naprzód Janów - MOSM Tychy 9:1
O 3. místo: HC Havířov - JKH GKS Jastrzębie 18:0
branky AZetu: Špacír 7, Szturc 3, Stromko 3, Majer 2, Dabrowski 2, Byčkov
O 1. místo: HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín 3:2

Konečné pořadí turnaje:

1. HC ZUBR Přerov
2. HK Nový Jičín
3. HC Havířov 2010
4. JKH GKS Jastrzębie
5. MUKS Naprzód Janów
6. MOSM Tychy

Individuální ocenění:

Nejužitečnější hráč – Chytil Filip (HC ZUBR Přerov)
Nejlepší brankář – Vawalik Adam (HK Nový Jičín)
Nejlepší obránce – Garsztka Filip (JKH GKS Jastrzębie)
Nejlepší útočník – Byčkov Filip (HC Havířov 2010)
Vítěz střelecké soutěže – Cubo Ondrej (HK Nový Jičín), 3. místo Filip Dabrowski (HC Havířov 2010)
Vítěz soutěže zručnosti – Szturc Gabriel (HC Havířov 2010), 3. místo Dominik Majer (HC Havířov 2010)

Projekt „První česko-polský mládežnický hokejový turnaj“ je spolufinancován Evropskou unií v rámci Evropského fondu pro regionální rozvoj - Operační program pro přeshraniční spolupráci České republiky - Polské republiky 2007-2013 a státního rozpočtu prostřednictvím Euroregionu Těšínského Slezska.

Ve fotoarchivu naleznete několik fotografií z turnaje.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií