VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Polský mistr, prvoligový Frýdek-Místek či Vlci ze Žiliny, Havířov zná soupeře pro přípravné zápasy!

30.06.2023 | Klára Bártková

Srdce nejednoho hokejového fanouška už netrpělivě vyhlíží program letní přípravy, pokud mezi tyto nadšence patříte také, můžete si pomalu začít zapisovat termíny přípravných zápasů, AZet jich letos, stejně jako loni, odehraje osm. Ten první je na programu 8. srpna v Gascontrol Aréně, kdy přijedou frýdeckomístečtí Rysi.

Se kterými soupeři se v přípravě utkáme?

Úvodní zkoušce se havířovští hokejisté podrobí druhé srpnové úterý, jak již bylo zmíněno, soupeřem bude Frýdek-Místek, tedy celek hrající první ligu. Za jednu z nejvýraznějších osobností můžeme jistě zmínit Jana Výtiska, jenž se po několika letech vrátil zpátky do regionu. Rysa na hrudi nyní nosí i Jakub Doktor, který v sezónách 2020/21 a 2021/22 oblékal dres AZetu.

V následujícím týdnu se můžeme těšit na hodně zajímavou podívanou, hrát se bude znovu v Havířově a přijedou polské Katovice, ty v uplynulém ročníku vyhrály Polskou hokejovou ligu, když ve finálové sérii porazily GKS Tychy 4:0 na zápasy, navíc několik katovických hráčů v květnu patřilo k polské reprezentaci, která vybojovala postup do elitní skupiny MS.

Následují dvě venkovní utkání, 22. srpna vyjedou AZeťáci na Slovensko, kde vyzvou žilinské Vlky. I ti mají za sebou povedenou sezónu, podařilo se jim zvítězit v základní části druhé nejvyšší soutěže na Slovensku, v play off pak padli až v sedmém rozhodujícím zápase proti Humennému. No a hned ve čtvrtek se potkáme s prvním soupeřem ze druhé ligy, AZet zajíždí do Kopřivnice.

I náš další soupeř bude z naší soutěže, 29. 8. se na domácím ledě nejdříve postavíme Novému Jičínu, kam přestoupili Petr Kuboš, Jiří Zdeněk nebo Martin Dudáš. O týden později se znovu postavíme soupeři, kterého známe z minulé sezóny, v plánu je totiž utkání s Opavou.

K poslednímu venkovnímu utkání se místo předem ohlášeného utkání proti Orlové pojede na jižní Moravu do Hodonína, tamní celek je nám dobře známý z uplynulé sezóny, kdy jsme se střetli celkem čtyřikrát a zápasová bilance byla vyrovnaná 2:2.

Přípravu zakončíme 14. 9. v Gascontrol Aréně, kdy podruhé vyzveme Kopřivnici.

V polovině září budou mít tedy naši hokejisté přípravu za sebou a 23. 9. nastoupí k prvnímu soutěžnímu utkání proti Hodonínu.

CENA VSTUPENEK NA PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ:

Držitelé permanentní vstupenek zdarma

Dospělí 60 Kč