Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Poslední přípravné utkání sehraje AZ Havířov v polském Jastrzębie

04.09.2019 | Petr Bortlík

K poslednímu přípravnému utkání letošního léta zavítá AZet ve čtvrtek 5. 9. na led polského soka JKH GKS Jastrzębie. Klání se koná od 18:00 na jastrzębském stadionu Jastor. V letošní přípravě se jedná po týmu z Krakova již o druhého soupeře z polské hokejové extraligy. Podaří se AZetu zakončit letošní přípravu výhrou?

JKH GKS Jastrzębie

Jastrzębie má za sebou velmi povedenou sezónu, na kterou budou chtít letos určitě navázat. Tým je vítězem Polského hokejového poháru, o který se utkávají čtyři nejlepší celky po odehrání 22 kol základní části (základní část má 42 kol., pozn. redakce). Turnaj probíhá mezi Vánocemi a Novým rokem, kdy se sehrají obě semifinále a také finále pouze na jeden zápas. V letošním roce v něm výraznou českou stopu zanechali hráči Jastrzębie Tomáš Komínek, coby nejlepší střelec i útočník turnaje a Ondřej Raszka, který byl vyhlášen nejlepším brankářem.

Zdroj: jkh.pl

Co se týká působení týmu v Polské Hokejové Lize, základní část vyšla Jastrzębie na výbornou, protože do play-off postoupilo ze 4. místa. Zde ovšem hned v prvním kole narazili na pozdějšího finalistu bojů o titul, Comarch Cracovia Kraków, kterému podlehlo jednoznačně 4:0 na zápasy.

V letošní přípravě se pro Jastrzębie jedná již o desátý zápas, přičemž prozatím jen jednou poznalo hořkost porážky. V rámci přípravy také stihl polský tým vyhrát podruhé v řadě turnaj o Pohár RT TORAX v Porubě. Prozatím poslední zápas sehrál soupeř AZetu v úterý na domácím ledě proti maďarskému mistru Ferencváros Budapešť a zvítězil 4:3. Tím zároveň vyhrál bez ztráty bodu svou skupinu A Vyšehradského poháru.

Výsledky přípravných utkání JKH GKS Jastrzębie:

JKH GKS Jastrzębie - HC Frýdek-Místek 4:1
HC Frýdek-Místek - JKH GKS Jastrzębie 3:7
HK Martin - JKH GKS Jastrzębie 5:4
JKH GKS Jastrzębie - HK Martin 3:1
JKH GKS Jastrzębie - Ferencvaros Budapešť 4:3

VIII. Turnaj o Pohár RT TORAX:
HC RT TORAX Poruba - JKH GKS Jastrzębie 2:3 po.s.n.
JKH GKS Jastrzębie - Draci Šumperk 3:0
Debreceni EAC - JKH GKS Jastrzębie 2:3
JKH GKS Jastrzębie - KH GKS Katowice 4:1

Sestava JKH GKS Jastrzębie z posledního utkání proti Ferencváros Budapešť:

Marek - Jass, Górny, Kostek, Jabornik, Michałowski, Radzieńciak, Gimiński, Matusik - Wałęga, Kasperlik, Urbanowicz - Iossafov, Rohtla, Wróbel - Jarosz, Ł. Nalewajka, Paś – R. Nalewajka, Pelaczyk, Kulas

AZ Residomo Havířov

Havířovské čeká již osmé utkání aktuální přípravy. Prozatím se AZ utkal s týmy Krakova, Vsetína, Frýdku-Místku a Trenčína. Z těchto zápasů zatím vyšel s bilancí 3 výher (nad Vsetínem, Krakovem a ve Frýdku-Místku) a 4 proher (s Frýdkem-Místkem, Trenčínem, v Krakově a Vsetíně). V posledním předsezónním utkání budou chtít hráči AZetu bilanci vyrovnat získat cenný skalp vítěze Polského hokejového poháru.

Předchozí přípravné utkání sehrál AZ na ledě Vsetína, který havířovským oplatil porážku z Gascontrol Arény a zvítězil Na Lapači poměrem 6:2. I proto se můžeme těšit na velmi zajímavé utkání, jelikož si budou chtít AZeťáci jistě spravit před ostrým startem ligy chuť.

Sestava AZ Residomo Havířov v posledním utkání proti Vsetínu:

Stezka – Chroboček, Ševěček, Rašner, Mrowiec, Malina, Nepokoj, Zdeněk – Kotala, Seman, Pawliczek – Bednář, Pořízek, Dvořák – Fridrich, Maruna, Žiak – Bochnak, Cihlář.

Před posledním přípravným utkáním přidal své vyjádření i aktuální informace manažer a asistent trenéra Patrik Rimmel:

„Sestava pro utkání v Jastrzębie se bude blížit té pro první zápas v sezóně. Je to poslední přípravný zápas, takže k němu chceme přistoupit jako v soutěži. Jastrzębie v přípravě hodně vyhrávalo, ale my chceme odvést dobrou práci a vyhrát. Pro utkání se k nám připojí i obránce Ludvík Rutar z Olomouce, který přichází na hostování a naši sestavu dále rozšířil útočník Jozef Danielčák.“

Vzájemné zápasy

S týmem z Jastrzębie se havířovští naposledy utkali v přípravě na sezónu 2017/2018, kdy se stejně jako letos, hrálo na ledě soupeře. Hráči AZetu tehdy získali první vítězství v přípravě, když nejprve vedli po dvou třetinách o tři branky, ovšem závěr zápasu domácí zdramatizovali a AZet musel uhájit těsnou výhru 3:2.

Zápas v Jastor aréně začíná ve čtvrtek 5.9. v 18:00 a havířovská redakce Vám z něj přinese textový onlajn přenos.