Poslední přípravné utkání v Jastrzębie AZ jasně vyhrál

Petr Miklas | 05.09.2019

K poslednímu přípravnému zápasu vyjeli hokejisté AZetu do polského Jastrzębie, odkud si přivezli vysokou výhru. Základ vítězství položili hned v první třetině, kterou vyhráli 4:1. Ve druhé třetině své vedení navýšili na 2:6, což nakonec bylo konečné skóre zápasu. Už ve středu 11.9. začíná CHANCE liga, Havířov sehraje první utkání v Porubě.

Přípravné zápasy - 0.kolo čt 5.9.18:00
JKH Jastrzebie - AZ Residomo Havířov
2:6
(1:4, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Rohtla, 33. Pelaczyk (Walega, Sołtys) – 6. Bambula (Rašner), 10. Baláž (Fridrich, Žiak), 12. Fridrich (Žiak), 18. Bednář (Bambula, Rutar), 23. Malina (Veselý), 38. Veselý (Bambula). Vyloučení: 4:2, navíc R. Nalewajka 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6.

JKH Jastrzebie: Raszka (18. Marek) – Jass, Gorny, Radzienciak, Kostek, Michalowski, Matusik, Chorazyczewski – Jarosz, Sawicki, Nalewajka R. – Iossafov, Rohtla, Pas – Sołtys, Walega, Nalewajka L. – Wróbel, Kulas, Pelaczyk
AZ Residomo Havířov: Stezka – Chroboček, Matai, Rašner, Kachyňa, Malina, Rutar, Mrowiec, Nepokoj – Kotala, Seman, Pawliczek – Bednář, Veselý, Bambula – Fridrich, Baláž, Žiak – Maruna, Pořízek, Dvořák – Cihlář, Danielčák

Do začátku zápasu vstoupili aktivněji domácí hráči, ale byl to AZ, který se radoval z první branky. Bylo to na začátku 6. minuty, když Rašnerova střílená nahrávka od modré čáry trefila v mezikruží postaveného Jana Bambulu, od něhož se odrazila a skončila u levé tyče Raszkovy branky.

Domácí Jastrzębie se dočkalo vyrovnání v 9. minutě, když se po nenápadné akci prosadil Jesse Rothla, jenž bekhendovou střelou poslal puk mezi Stezkovy betony. Ani ne za minutu si vzal AZ vedení zpět, když si Jozef Baláž vyměnil puk s Fridrichem, nabruslil si před Raszku a poslal puk pod horní tyč.

Ve 12. minutě už vedl Havířov o dvě branky, protože po vyhraném buly poslal Žiak puk na hokejku Petra Fridricha, který neměl problém jej doklepnout do poloodkryté branky. Poté přišly šance domácích, ale nejprve se dobře vrátil Maruna, poté se zaskvěl Stezka proti střele Michalowského.

A tak udeřil znovu AZ. Na začátku 18. minuty se po rychlé kombinaci s Rutarem a Bambulou dostal ke střele do odkryté branky Lukáš Bednář. Tato branka znamenala konec v utkání pro brankáře domácího týmu Ondřeje Raszku, kterého vystřídal David Marek. Po první části tedy platil stav 1:4.

Nový muž v brance Jastrzębie udržel čisté konto do 23. minuty, kdy jej v přesilovce překonal bombou od modré čáry Lubomír Malina. Domácí dokázali o deset minut později snížit po akci Patryka Pelaczyka, který se dostal do úniku hned po návratu z trestné lavice. Ten sice brankou neskončil, ale akce pokračovala a stejný hráč nakonec zblízka dostal puk za Stezku.

Ve 38. minutě AZ znovu vedl o čtyři branky, když se po Bednářově přihrávce prezentoval krásným gólem Radek Veselý. Stejný hráč mohl za půl minuty přidat další gól, ale nedosáhl na puk před odkrytou brankou. Po čtyřiceti minutách proto domácí prohrávali 2:6.

Na začátku 44. minuty mohl snížit domácí Soltys, který se octl v gólové šanci, ale netrefil bránu. Hrálo se pak ve svižném tempu, hra se přelévala ze strany na stranu, ale chyběly vyložené šance. Největší měl až v 57. minutě AZ, když Bednář nahrál z levé strany na pravou Veselému, ale tomu puk přeskočil hokejku. Ve třetí části branka nepadla a utkání skončilo 2:6.

AZ tedy ukončil sérii přípravných zápasů s bilancí čtyř výher a stejným počtem proher. Už ve středu 11.9. odstartuje CHANCE liga, AZ v prvním kole jede bojovat o body na led nedaleké Poruby. Utkání začíná v 18 hodin.

Róbert Kaláber (JKH Jastrzębie): Soupeř byl ve všech činnostech jednoznačně lepší, byl silnější na puku, důraznější a zaslouženě vyhrál. Rozhodla první třetina, do které jsme nastoupili velmi nekoncentrovaně a nedůrazně. Nechci snižovat výkon Havířova, ale my jsme hráli pod své možnosti a kluci viděli, že pokud takto budeme pokračovat, tak se výsledky nedostaví.

Jiří Režnar (AZ Havířov): Byl to náš poslední přípravný zápas před ligou a přijeli jsme v nejsilnější sestavě. V polovině utkání jsme stáhli Semana s Kotalou, aby si zahráli Cihlář a Danielčák. Zápas splnil to, co měl. Výsledek je dobrý, takže si myslím, že to bylo dobré utkání.