VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Předvánoční sobota ve znamení souboje se Zubry

21.12.2018 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Naposledy před Vánoci vyjedou tuto sobotu prvoligoví hokejisté na svá ledová kolbiště. AZ v rámci 38. kola vyrazí za svým tradičním hanáckým soupeřem - HC ZUBR Přerov. Zápas sedmého a šestého týmu Chance ligy začíná v MEO Aréně v sobotu 22.12.2018 v 17:00.

HC ZUBR Přerov

Přerovští hokejisté v letošní sezoně opět patří do lepší poloviny soutěže. Po výborném startu do sezony se dokonce pohybovali na předních příčkách. Nicméně ve posledním období se jim už tak nedaří a momentálně jsou sedmí se ziskem 56 bodů.

V posledních deseti zápasech si připsali 4 výhry a 6 porážek. Více se jim daří na domácím ledě, z venku vozí body jen výjimečně. Naposledy se představili ve středu na Kladně, a i když v zápase vedli o dvě branky, nakonec odjeli domů bez bodů.

Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 27. Plekanec (Machač), 30. Hajný (Jelínek, Filip), 41. Plekanec (Machač, Veber), 47. Machač (Vampola, Veber), 59. Strnad (Plekanec, Kehar) – 1. Tomi (Sikora, Novotný), 24. Navrátil. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1820. Střely na branku: 31:20. Zblokované střely: 6:15. Vhazování: 40:26. Průběh utkání: 0:2, 5:2.

Trenér ZUBRŮ Petr Dočkal po utkání řekl:Chtěli jsme se v zápase prezentovat hrou, která nám v posledních kolech přinášela vítězství. To se nám podařilo, v úvodu zápasu jsme dali rychlou branku, plnili jsme stanovenou taktiku a myslím, že jsme byli aktivnějším týmem. Téměř do poloviny zápasu jsme si vytvářeli šance, které jsme bohužel neproměňovali. Za stavu 2:0 jsme udělali hrubku a soupeř snížil. Od půlky zápasu naopak převzali taktovku domácí. Ve třetí třetině jsme přestali hrát hru, kterou jsme hráli v první půlce zápasu. Nebyli jsme už tak aktivní a nechali jsme soupeře, který má osobnosti jako Vampolu a hlavně Plekance, aby skóroval. V sestavě, v jaké jsme sem přijeli, bez šesti hráčů základní sestavy, jsme už neměli sílu se zápasem něco udělat. Soupeř zaslouženě třetí třetinu zvládl a takticky vybojoval vítězství.“

Sestava Přerova v posledním utkání: Klimeš – Mlčák, Novotný, Malina, Ferenc, Pala, Černý, Pohl – Sikora, Pšurný, Tomi – Procházka, Sýkora, Dvořák – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka

AZ RESIDOMO Havířov

Havířovští hokejisté v posledním období otočili svou bilanci sběru bodů. Zatímco dříve jich více brali soupeřům na jejich ledě, za poslední 4 kola už to neplatí. Po těsných a smolných porážkách ve Vsetíně a Jihlavě, a naopak domácích výhrách nad Benátkami a Slavií už mají z vlastního ledu 29 bodů a z venkovních 28. V součtu je to 57 bodů a šestá příčka v tabulce soutěže, jen bod před Přerovem.

Na posledy tedy AZeťáci ve středu doma jednoznačně porazili Slavii Praha 5:1. Hosté sice do zápasu vstoupili lepším výkonem, ale havířovští se postupně rozehráli a nakonec brali zasloužené tři body.

AZ RESIDOMO Havířov – HC Slavia Praha 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. R. Veselý (Maruna), 31. O. Procházka (Matai, Chroboček), 32. Maruna (Veselý, Rašner), 39. F. Seman (Mrowiec, Bořuta), 42. Pořízek (Gřeš) – 26. Brož (Vlček). Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1.050. Střely na branku: 32:18. Zblokované střely: 15:11. Vhazování: 37:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Asistent trenéra Patrik Rimmel po utkání řekl: Nezačali jsme utkání dobře, prvních deset minut byla Slavia lepší. Přestože jsme hráčům říkali, ať rychle bruslí a chodí přímo do brány, tak jsme to ze začátku nedodržovali. Pak se nám povedlo dát první gól a od té doby jsme se zlepšovali. Rozhodujícím momentem byla naše rychlá reakce na vyrovnání. Po dvou slepených gólech a vypracovaném náskoku už se nám hrálo lépe.“

Sestava AZetu v posledním utkání: Lukáš – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Kachyňa, Rašner, Rutar – Rehuš, F. Seman (A), O. Procházka – L. Bednář, R. Veselý, Maruna (C) – Kotala (A), Pořízek, Gřeš – Macuh, Cihlář, Bambula.

Před utkáním na Hané Patrik Rimmel hlásí: „Zápasy v Přerově jsou vždy výborné, hodně nasazení, bruslení a bojovnosti. My jedeme vyhrát a uděláme pro to vše.“ Na marodku k Haasovi a Houdkovi kvůli zranění bohužel na zhruba deset dnů přibyl Antonín Bořuta, zbytek týmu je v pořádku.

Vzájemné zápasy

V letošní sezoně je blance mírně lepší pro Zubry. Ti doma vyhráli 6:3, zatímco AZ v Gascontrol Aréně 2:1p. Kdo se bude radovat tentokrát, uvidíme v sobotu večer. Zápas začíná v MEO Aréně v sobotu 22.12.2018 v 17:00 a připraven je z ně samozřejmě jak klasický textový online přenos, tak videopřenos na hokejka.cz.