Příprava jde do finálního týdne, v úterý zápas proti Trenčínu

27.08.2018 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Série přípravných utkání AZetu před novu sezonou se pomalu blíží ke konci. Předposlední měření sil havířovských hokejistů uvidí v úterý 28.8.2018 Gascontrol Aréna. Soupeřem bude jeden z nejslavnějších slovenských týmů – HK Dukla Trenčín.

HK Dukla Trenčín

Předposlední mistr Československa a čtyřnásobný vítěz slovenské nejvyšší soutěže byl i loni krůček od dalšího titulu. Ve finálové sérii proti Banské Bystrici famózně srovnal stav zápasů z 0:3 a 3:3. Přestože měl v sedmém rozhodujícím utkání výhodu domácího ledu, poslední krůček už ale neudělal a po porážce 1:5, tak bral stříbro.

I před touto sezonou, do níž vstupují s novým logem a částečnou rekonstrukcí svého zimního stadionu, mají „trenčané“ jen ty nejvyšší cíle – tedy boj o medaile. Svědčí o tom posilování už tak zkušeného kádru. Smlouvy prodloužily opory Radivojevič, Ölvecký, Valent, Dlouhý, Cebák, Frühauf, Starosta a Mikula. Navíc se kádr rozšířil o zkušené borce a medailisty z MS 2012 Mário Bližňáka a Milana Bartoviče (oba dříve Liberec) či dva robustní obránce Tomáše Bokroše (Zvolen) a Čecha Martina Rýgla (Nitra).

Trenérská dvojice Peter Oremus-Ján Pardavý má tak nyní k dispozici kádr s věkovým průměrem téměř 30 let, výškou 185cm a váhou 87kg.

V přípravě zatím odehráli čtyři zápasy s bilancí dvě hry a dvě porážky.

HK Dukla Trenčín – Újpest Budapešť 6:1
HC Energie Karlovy Vary – HK Dukla Trenčín 4:5 (hráno v Brně)
HC Frýdek-Místek – HK Dukla Trenčín 1:0
HC Oceláři Třinec – HK Dukla Trenčín 3:1

V zatím posledním utkání se Dukla představila ve čtvrtek v souboji vicemistrů na ledě Třince. Domácí byli v zápase lepší, skóre však dlouho vydrželo vyrovnané. Až dvě branky Ocelářů v poslední desetiminutovce rozhodly o jejich konečné výhře 3:1.

Sestava Trenčína v posledním utkání:

Valent (Šimko) – Bohunický, Rýgl, Starosta (A), Frühauf (A), Bokroš, Cebák, Holenda, M. Hudec – Švec, Varga, Mikula – Sádecký, Dlouhý, R. Hudec – Bližňák, Bartovič, Ölvecký – Hecl, Radivojevič (C), Sojčík.

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté mají za sebou v přípravě už šest zápasů s bilancí 3 výhry a 3 porážky.

AZ – Vítkovice 2:3p
AZ – Poprad 4:3sn
AZ – Nové Zámky 5:1
Poprad – AZ 1:3
AZ – Krakov 1:4
Nové Zámky – AZ 5:1

Naposledy se v pátek přestavili v Nových Zámkoch. Zápas se jim příliš nepovedl a domů se vraceli s porážkou 1:5, když jediný gól AZetu vstřelil pět minut před koncem v přesilovce Tomáš Gřeš.

Manažer a asistent trenéra Patrik Rimmel přidal toto hodnocení: „Do zápasu jsme vstoupili dobře, i když jsme do Nových Zámků jeli více než šest hodin. Prvních 15 minut jsme byli na ledě lepší, měli jsme nějaké šance, které jsme neproměnili. Po vlastních chybách jsme ale dostali dvě branky a od druhé třetiny už se utkání lépe vyvíjelo pro soupeře, který byl lepší. Lépe bruslil, dával si to, zatímco my jsme ustoupili z naší taktiky a hlavně jsme nemohli vstřelit branku. Ve druhé třetině jsme taky dostali dvě branky a o výsledku bylo víceméně rozhodnuto. Třetí třetina už byla vyrovnaná, dali jsme i branku, ale celkově soupeř vyhrál zaslouženě. Byl lepší a na rozdíl od nás se vyvaroval zbytečných chyb. Oproti domácímu zápasu, kdy jsme byli aktivnější a sebevědomější a dávali jsme góly, tak tentokrát to bylo naopak.

Viděli jsme, kde nás tlačí bota, kdo na to má více a kdo méně a kde se musíme zlepšovat. Určitě jsme věděli, že po čtyřech dobrých zápasech nemůžeme slavit. Ale dnes se ukázalo, na čem musíme zapracovat. Zlepšit se v obraně a zároveň dát nějakou branku. Stínem utkání je zranění Filipa Semana a Radka Veselého, ale nemělo by se jednat o nic vážného.“

Sestava AZetu v posledním utkání:

Matoušek - Chroboček, Matai, Szturc, Luža, Ševěček, Dudek, Šendera, Mrowiec - Veselý, Seman, Rehuš - Maruna, Haas, Bednář - Gřeš, Pořízek, Pawliczek - Macuh, Cihlář, Bambula

Podle aktuálních informací z kabiny by sestava měla být obdobná jako v pátek, jen v brance bude Ondřej Bláha. Filip Seman i Radek Veselý trénují a měli by nastoupit.

Vzájemná utkání

Oba týmy se střetli naposledy 2x v loňské přípravě. V Trenčíně vyhráli domácí 6:5p, napak v Havířově se radoval z výhry 3:1 AZ. Uvidíme, kdo se bude radovat tentokrát. Zápas startuje v 18:00 a připraven je z něj tradiční textový online přenos.