Příprava pokračuje čtvrtečním duelem s celkem Jastrzebie

07.08.2013 | David Motloch

Havířov má již za sebou dva přípravné zápasy a chystá se na v pořadí již třetí duel. V něm vyzve celek hrající polskou nejvyšší soutěž - JKH GKS Jastrzebie. Přestože se od novodobého vzniku havířovského hokeje oba celky potkají vůbec poprvé, pro fanoušky AZetu bude mít čtvrteční utkání pikantní příchuť. Více se dozvíte v článku.

Adam Vrba se na havířovský led vrací jako brankář Jastrzebie

Polské město Jastrzebie-Zdrój je v posledních letech poměrně rozsáhlou základnou pro bývalé hráče našeho klubu. Nic na tom nemění ani letošní rok 2013. Jelikož se oba kluby po několika letech opět utkají proti sobě na ledě, budou mít fanoušci AZetu možnost vidět hned několik velice zajímavých jmen. Pamětníci dob Panterů si jistě pamatují na Petra Lipinu nebo na Richarda Bordowského. Oba hráči v současné době oblékají dres polského celku.

Havířovským mužstvem si prošel i Jiří Zdeněk, který v současné době rovněž obléká dres Jastrzebie. Tím ale výčet zajímavých jmen nekončí. V Jastrzebie působí i nestárnoucí kanonýr Richard Král. Hráč, jemuž je aktuálně 43 let letos započne již neuvěřitelnou 26. sezónu v kariéře a celkově čtvrtou v tamním polském klubu. Pozornost havířovských fanoušků jistě přiláká i bývalý brankář AZetu - Adam Vrba, který je v týmu zatím na zkoušku. Ná závěr dodejme, že kormidlo týmu řídil trenér Jiří Režnar, jenž v minulosti rovněž působil v Havířově. Nyní však tým vede zkušený trenér Mojmír Trličík, všem známý jako bývalý trenér extraligových Vítkovic.

Příprava zatím polskému GKS vychází na jedničku. Družina poskládaná okolo veterána Richarda Krále má za sebou dva přípravné zápasy, oba dva navíc zvládla vítězně. V prvním utkání se hokejisté Jastrzebie radovali z výhry 3:2 po samostatných nájezdech nad celkem GKS Tychy. V posledním duelu stejným výsledkem přetlačili Aksam Unia Oswiecim. I ve druhém případě se schylovalo k samostatným nájezdům, ale tři sekundy před koncem základní hrací doby vystřílel pro Jastrzebie výhru Kamil.

Richard Král letos započne svou 26. sezónu v kariéře

I v Havířově panuje po dvou přípravných duelech spokojenost. Družina trenéra Jana Danečka sice v prvním zápase utržila porážku 3:4, stalo se tak ovšem proti extraligovému soupeři z Třince. Naopak v nadcházejícím utkání si hráči spravili chuť proti reprezentačnímu výběru Francie. Proti tomuto soupeři nasadil trenér Daneček sestavu složenou z převážně mladých hráčů, přesto si Azet připsal vítězství v poměru 5:3. „Podobná sestava jako proti Francii dostane šanci ještě v jednom utkání, kde mi bude moct dokázat, že na to má,“ plánuje havířovský stratég.

Stát by se tak mohlo právě při duelu s Jastrzebie, vzhledem k tomu, že trenér Daneček prozradil plány na tento týden. „Už v pátek chceme ten kádr trochu vykrystalizovat, a tak přijde taková první vlna odchodů z týmu". Šanci by tak znovu mohli dostat mladíci typu Matějka, Kopúna či Mráze. V posledním zápase se v dresu AZetu ukázala nová tvář – Michal Cháňa. Naopak v týmu definitivně končí Radek Meidl.

Zápas startuje na ledě K&K Pneu arény ve čtvrtek 8.8. od 18 hodin! K dispozici bude i klasický on-line přenos.

Přátelské utkání HC AZ Havířov – HC Jastrzebie Zdroj je spolufinancován EU, Fondem mikroprojektu.