Remíza juniorky po přestřelce v Opavě

Josef Nudera | 05.12.2011

V pátek se vydal Havířov na led Opavy. Do zápasu vstoupil mnohem lépe, když vedl už 2:0, ale Opava dokázala do třetiny srovnat. Prostřední perioda se nesla v podobném duchu, kdy si týmy vyměňovaly vedení, ale i tak stav zůstal do třetí periody vyrovnaný. Ve třetí třetině dokonce AZet zásluhou Brezaniho vedl o branku, ale v 59. minutě poslal zápas k dělbě bodů opavský Martin Faksa. Havříov remizoval v Opavě vysoko 7:7.

Liga juniorů - 20.kolo pá 2.12.17:30
HC Slezan Opava - AZ Havířov
7:7
(2:2, 3:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 14. Otipka, 15. Koschatzsky (Vitek, Mosler), 25. Vaněk (Koschatzky, Vitek), 28. Džemla , Faksa), 32. Vitek, Koschatzky), 41. Otipka, Koschatzky), 59.Faksa (Vaněk) - 6. Patrman (Glos, Smuž), 14. Barnošák (Mráz), 23. Smuž (Glos), 25. Pechanec (Brezani), 27. Gloss (Smuž, Patrman), 43. Putniorz (Lešiga), 49. Brezani (Pechanec). Vyloučení: 1:5. Diváci: 90. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 6:5, 6:7, 7:7.
HC Slezan Opava: Novák (od 27. Kober) - Faksa, Bendík, Trčka, Vaněk, Březina, Ježek, Jelen, Svoboda, Koschatzký, Vitek, Havlíček, Olbrecht, Gulda, Džemla, Otipka, Lichý, Chvěja, Mosler, Bezděk
AZ Havířov: Matoušek (od 28. Šrámek) - Barnošák, Čintala, Divoký, Dýrr, Glos, Jaroch, Kostelník, Lešiga, Majda, Matějíček, Mráz, Patrman, Putniorz, Smuž, Szewieczek, Weisser, Brezani, Pechanec

V zápase Havířova v Opavě jsme mohli vidět řadu branek, pojďme si zápas zrekapitulovat přesně tak, jak probíhal. Do zápasu vstoupil lépe hostující AZet, když se trefil v 6. minutě Vít PATRMAN , následoval ho také Dominik BARNOŠÁK a vše vypadalo, že Havířov v zápase asi nic nezastaví. Ale Opava dokázala do konce třetiny reagovat brankami OTIPKY a KOSCHATZKÉHO .

Druhá perioda byla na počet branek nejzajímavější. Nejprve poslal Havířov zpátky do vedení Daniel SMUŽ , ale Opava opět dokázala reagovat, na 3:3 vyrovnával Filip VANĚK . Hostující tým se ale nechtěl uspokojit s tím, že hraje vyrovnaný zápas a zásluhou PECHANCE a GLOSE odskočil Slezanu na rozdíl dvou branek, podobně jako na začátku duelu.

Jenomže páteční večer byl večerem domácího Slezanu, který po brankách v přesilových hrách opět vyrovnal, po trefách DŽEMLY a VITEKA.

V poslední periodě bylo utkání otevřeno pro obě strany. Lépe do poslední části vstoupila Opava, když ve 41. minutě skóroval Martin OTIPKA , o minutu později už bylo opět srovnáno, to se trefil do černého Jan PUTNIORZ . Havířov se ale dále snažil uzmout vedení, to se hráčům s logem AZ na hrudi povedlo.

Ve 49. minutě se to podařilo BREZANIMU . Jak už jsem v článku ale zmiňoval, toto byl večer opavského Slezanu. V 59. minutě prostřelil brankáře Šrámka opavský Martin FAKSA a toto divoké utkání už nadobro vyrovnal.

Do utkání naskočili všichni čtyři brankáři, oba na opavské straně a na té havířovské jak Matoušek, tak Šrámek. Utkání, které se vymykalo všem jiným skončilo po divoké přestřelce 7:7, a protože se v lize juniorů už dále nepokračuje oba celky si z utkání odnesly 1 bod.