Robert Říčka: Při rozhodujícím nájezdu jsem měl velké štěstí

02.09.2011 | Josef Nudera

Havířov vyhrál poslední přípravný zápas na sezonu proti celku RT TORAX Poruba, kde musely rozhodovat samostatné nájezdy. K rozhovoru jsme si po utkání vybrali úspěšného střelce rozhodujícího nájezdu Roberta Říčku, kterého jsme vyzpovídali.

Odehráli jste zápas v Porubě, jak by jsi zhodnotil zápas ze svého pohledu?

Byl to poslední přípravný zápas, před zápasem jsme si řekli, že hlavně ať se nezraníme, protože nám za týden začíná soutěž, takže náš výkon byl trochu opatrný. Soupeř nehrál špatně, dobře bránili, dali dva góly na začátku a celý zápas jsme museli dotahovat. Nebyl to jednoduchý zápas, podařilo se nám vyrovnat a pak na nájezdy vyhrát.

Rozhodl jsi skoro nekonečné samostatné nájezdy, pamatuješ si ještě jak si nájezd proměnil?

Já moc nájezdy nejezdím, na tréninku mi to taky moc nejde. Tam bylo důležitě, že Víťa (Vít Stránský)dal ty dva góly, kdy odvrátil prohru. Měl jsem velké štěstí při tom nájezdu, chtěl jsem vystřelit nad beton doleva, brankář to nějak tečoval a nakonec to tam propadlo.

Váš další soupeř bude Nový Jičín, který vás minule v play-off vyřadil ve čtvrtfinále, připravujete se už na něho nějak speciálně nebo standartně jako na každý jiný zápas?

K tomu zápasu jsme si nic neříkali, přijde to až příští týden. Myslím si, že si den, dva před zápasem něco řekneme. Teď se připravujeme na celou sezonu, na ten první ligový zápas nemáme žádnou speciální přípravu.

Proč by se měl přijít podívat fanoušek na zápas proti Novému Jičínu?

Myslím si, že loni byla parádní sezona, bohužel nám nevyšel pouze ten závěr, to play-off a letos se budeme snažit hrát tak jak loni, abychom byli co nejvýše v tabulce a budeme se snažit hrát pěkný hokej pro lidi. Chceme hrát na špici a být co nejvýš.