V rámci posledního přípravného utkání zajíždí Havířov do nedaleké Poruby

31.08.2011 | David Motloch

Odvetný zápas s Porubou nabídne poslední přípravné utkání před nadcházející sezónou. Havířov má zatím za sebou devět odehraných utkání, z nichž byla nad jeho síly pouze Senica. V prvním domácím zápase s Porubou vyhráli havířovští hráči 4:1, když se o polovinu vstřelených branek Azetu postaral Robert Říčka. Jak dopadne odveta? Zápas začíná na porubském zimním stadionu od 18 hodin.

V minulém utkání dopadl zápas lépe pro domácí. Průběh zápasu však nasvědčoval vyrovnanějšímu stavu, než které svítilo na světelné tabuli po skončení utkání. Skórovat se Havířovu podařilo až v půlce utkání, když se trefil Robert Říčka. Na další brankové přídely si ovšem diváci museli počkat až do závěru utkání. Když ve 48. minutě skóroval Kalina, nevypadalo to s akciemi Havířova příliš dobře. Třemi brankami v závěru, o které se podělil Říčka, Klimša a Sztefek však domácí zcela ovládli zápas a vyhráli 4:1.

V přípravě se Porubě příliš nedaří. Z osmi absolvovaných utkání dokázal RT Torax vyhrál pouze dva. Nad polskou dvacítkou vyhrál 8:1 a pak si Poruba na domácím ledě připsala cennou výhru nad Karvinou 4:3 na nájezdy. Oba soupeři, jak Havířov tak i Poruba, čekají na svůj poslední přípravný zápas právě proti sobě. V brankovišti má Poruba velice mladé trio Gleich, Rudl a Válek, přičemž hned dva brankáři v minulosti oblékali dres Havířova. Jedná se o Michala Gleicha a o Roberta Rudla, jenž ještě minulou sezónu chytal za juniorku Azetu.

Před tímto zápasem hlásí Havířov pár novinek a všechny se týkají sestavy. Trenér Jan Daneček již uzavřel kádr pro tuto sezónu a s tím příchází i pár změn. Kvůli přetlaku v obraně odchází Aleš Jurčík na hostování do Opavy. Tomáš Jindřich rovněž odchází na hostování, ale do Frýdku-Místku. Krom odchodů ale Havířov hlásí i jeden příchod. Daniel Kraft, jenž s týmem absolvoval přípravné zápasy už v Havířově zůstane. V nejbližší době se můžete na webu těšit na rozhovory s trenérem Janem Danečkem a novou posilou Danielem Kraftem.

Zápas začíná na ledě soupeře ve čtvrtek 1.9. od 18 hodin.