SDO: Havířovu se proti Kometě nepodařilo skórovat

David Motloch | 14.11.2014

H A V Í Ř O V - 20. kolo RAKO extraligy staršího dorostu neznamenalo pro svěřence hlavního trenéra Martina Janečka úspěch. Proti favorizované Kometě sice hráči AZetu nezačali špatně, jenže herní projev se neodrazil na skóre zápasu. To ostatně platilo celý zápas, když Havířovští nenašli ani jednou recept na chytajícího brankáře Slavíčka. Za to Kometa dokázala vstřelit hned tři branky, a tak si z ledu soupeře odnáší vítězství za tři body. Havířov dostane šanci ukrojit si pro sebe další body již zítra v plánovaném zápase v Porubě.

ELSD - 20.kolo pá 14.11.18:00
AZ Havířov - HC Kometa Brno
0:3
(0:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Kratochvíl (Havránek, Zukal), 21. Trnka (Kratochvíl, Sedláček), 35. Havránek (Kratochvíl). Rozhodčí: Fiala - Kašinský, Moravec. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:3.
AZ Havířov: Gerža – Frojda, Mrowiec, Spálovský, Trombik, Kiss, Dudek – Peterka, Langer, Kosina, Cihlář, Stružík, Macuh, Hendrych, Kurovský, Němec, Wróbel
HC Kometa Brno: Slavíček – Zukal, Trnka, Sedláček, Petrla, Gotthard, Kratochvíl, Furch – Lacombe, Hroudný, Heinrich, Havránek, Havlát, Hasoň, Čejka, Mlynář, Ferda

Do utkání vstoupili pověstným domácím tlakem lépe hráči Havířova. Ti se od první minuty snažili dostat do vedení v zápase, které by je nakoplo. Ve 4. minutě měl k tomu blízko domácí Kurovský, který dorážel kotouč do odkryté brány, jenže jej i přesto vychytal brankář Slavíček. Hned o pár momentů později, přesněji v 6. minutě, šli do vedení hosté. Při hře čtyř hráčů na obou stranách zvolil prudkou střelu za modrou čarou Petr Kratochvíl, který prostřelil vše, včetně brankáře Gerži.

Domácí v první třetině hodně bruslili a aktivní hrou se dostávali pravidelně do velkých příležitostí. Jedna z nich se naskytla ve 12. minutě Němcovi, který však v přímém souboji s brankářem pouze trefil připravenou lapačku Slavíčka. Další velká šance Azetu přišla v 16. minutě, jenže ani Cihlář v úniku na branku neuspěl, když jeho bekhendový pokus brankář Komety přečetl.

Do druhé třetiny vstupovali domácí s cílem srovnat zápas, jenže už těsně po úvodním vhazování je čekal šok. Pouhých 45 vteřin stačilo Kometě na to, aby svůj náskok navýšila. Postaral se o to Aleš Trnka střílející z prostoru mezikruží. Od té doby už si brněnští hokejisté mohli hrát svojí hru, což se jim dařilo dokonale. Domácí Kurovský sice ve 23. minutě projevil snahu o změnu stavu, když jeho střela z otočky orazítkovala tyč, to byla však na hodně dlouho dobu poslední větší šance Havířovských.

Ve 32. minutě mohla být radost na brněnské střídačce ještě větší, kdyby však Heinrich z nebezpečné palebné pozice mířil přesně do branky. Mrzet ho to však dlouho nemrzelo, jelikož mu to spoluhráči vynahradili. Ve 35. minutě navyšovali hosté svůj náskok na tříbrankový, když se k dorážce před brankou dostal volný Tomáš Havránek, který tak pomohl svému týmu využít přesilovku.

Poslední dějství již nic dramatického nepřineslo. Domácí hokejisté se i nadále snažili prorazit tvrz v brance jménem Slavíček, to se jim však za celých 60 minut nepodařilo ani jednou. Brankář Komety si tak připsal nulu a společně s týmem oslavil vítězství v poměru 3:0.

Martin Janeček (HC AZ Havířov): Do zápasu jsme vstoupili aktivně a s odhodláním. Bohužel jsme z našich šancí, na rozdíl od soupeře, nevstřelili branku. Od druhé třetiny už byl soupeř lepší, kontroloval hru a zaslouženě získal body. Nicméně porážku musíme hodit za hlavu a od této chvíle se už soustředíme na zítřejší důležité utkání v Porubě.

Marek Moskal (HC Kometa Brno): Bylo na nás vidět, že se jedná o utkání po reprezentační přestávce. Domácí v první třetině výborně bruslili, ale nevstřelili branky. Podržel nás skvěle brankář Slavíček. Z úvodní třetiny jsme vytěžili z minima maximum, ve druhém dějství už bylo vidět více hokejovosti. Hlavním klíčem k úspěchu byl dnes náš brankář.