SDO: Lídra z Pardubic Havířov zaskočil pouze v první třetině

David Motloch | 09.01.2016

H A V Í Ř O V - Další utkání NOEN Extraligy staršího dorostu sehrála družina trenéra Martina Janečka doma proti lídrovi celé skupiny z Pardubic. AZ se postaral o překvapení, když po úvodních 20 minutách hry prostřednictvím přesné střely Petera Kristiana vedl. Ve zbytku zápasu však již převzal otěže utkání favorit z Čech a šesti brankami otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch. Havířovu se ještě podařilo vstřelit druhou branku díky zásahu Lukáše Peterky. Další utkání sehraje SDO v pátek 15.1. v Havlíčkově Brodě.

ELSD - 32.kolo so 9.1.12:45
AZ Havířov - HC Dynamo Pardubice
2:6
(1:0, 0:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 5. Kristian (Peterka, Pawliczek), 41. Peterka (Frojda, Chujac) – 25. Blümel (Matýs), 27. Trejbal (Syrovec), 32. Matýs (Blümel), 48. Trejbal (Machač, Machala), 52. Bureš (Machač, Trejbal), 58. Martínek (Kubišta, Roubal). Rozhodčí: Libiger - Moravec, Stonavský. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 98. Střely na branku: 29:49. Průběh utkání: .
AZ Havířov: Matoušek – Mrowiec, Szturc, Frojda, Aulehla, Srníček, Ševěček, Chujac – Lenomar, Pawliczek, Peterka, Pecka, Piš, Raček, Strakoš, Kristian, Juhász, Bambula
HC Dynamo Pardubice: Jánský – Boček, Matýs, Trejbal, Mert, Leder, Žouželka, Bureš – Martínek, Kubišta, Petrus, Syrovec, Roubal, Štefka, Machač, Machala, Paliesek, Blümel, Šeliga

Již v 5. minutě se o první vzrušení na ledě postarali hráči Dynama, kteří prostřednictvím střely Štefka rozezvučeli brankovou konstrukci za brankářem Matouškem. Přesto však šli do vedení domácí. Ti se totiž o necelou půlminutu později prosadili díky přesné střele z brejkové situace 2 na 1 z hole Petera Kristiana. V 10. minutě mohlo být velmi rychle vyrovnáno, jenže Šeligův pokus před brankou pohotově vykryl brankář Matoušek.

Chvíle havířovského brankáře však přišla až o pár momentů později. V 16. minutě totiž v nepřehledné situaci před brankou vytasil Matoušek svou hbitou lapačku, čímž si získal ovace přítomného publika. Zbytek první třetiny se nesl v duchu přečíslení, a ačkoliv hned dva takové případy tasilo z rukávu hostující Dynamo, stav utkání se do první přestávky již nezměnil.

Hosté ale v šatně zřejmě dostali řádně pokáráno a se vstupem do druhého dějství se příliš nepárali. Již ve 25. minutě svítil na světelné tabuli nerozhodný stav, jelikož z mezikruží pálící Matěj Blümel mířil přesně. Netrvalo dlouho a Dynamo se dostalo dokonce do vedení. Již ve 27. minutě se o zvrat utkání postaral Ondřej Trejbal, jehož střela propadla brankáři Matouškovi výstroji a nakonec se ocitla i za brankovou čarou.

Galapředstavení šancí a branek hostí pokračovalo však dále. Šance Kubišty s Palieskem ještě gólem neskončila, protože si brankář Matoušek po prvním zákroku vyjel z branky a nedopustil smrtící dorážku. Ve 32. minutě už byl však i maskovaný muž Havířova na šanci hostí krátký. Nejednalo se o žádnou složitou akci, Ondřej Matýš pouze vystřelil puk na branku a jelikož jej Matoušek přes hráče stojící před ním neviděl, skončil nakonec až v síti.

O zdramatizování zápasu se na začátku třetího dějství postaral Lukáš Peterka, který při střele z vrcholu kruhu nezaváhal a umístil ji do protipohybu brankáře Jánského. Pardubice ale další nepříjemnosti již nepřipustily a samy náskok akorát navýšily. Ve 48. minutě se prosazoval Ondřej Trejbal, který za hosty vstřelil v zápase již druhou branku ve vlastním oslabení.

V 52. minutě se pardubické Dynamo prosadilo popáté a opět se jednalo o branku ze standardní hokejové situace. S tím rozdílem, že tentokrát to byli samotní hosté, kteří hráli přesilovku. Dominik Bureš ji také náležitě využil. Závěrečnou branku zápasu si připsal v 58. minutě Viktor Martínek, který se svým pokusem neváhal a umístil jej přesně pod břevno branky bezmocného brankáře Matouška. Konečné skóre zápasu tedy zní - 6:2 pro Pardubice.