Semifinálová série se podruhé přesunuje do Poruby

17.03.2013 | Tomáš Vlček

Zatím jako přes kopírák probíhá 1. a 2. kolo letošního play-off v podání AZetu. Doma je stoprocentní, venku první zápas prohrál. Co v pondělí ve 4. zápase v Porubě? Vyhraje jako v Opavě a bude slavit postup, nebo se po úspěchu domácích přesune série ve středu opět do Havířova. Uvidíme už v pondělí 18. 3. od 18:00.

Jestliže čtvrtfinálová série AZ – Opava přinášela poměrné těsné výsledky, tak v semifinále už AZet i Poruba slavili jen nejtěsnější výhry o jeden gól.

V prvním zápase rozhodla o výhře Havířova 2:1 střelecky povedená pětiminutovka v polovině zápasu. Hosté už jen snížili, ale Azet náskok uhájil. V zápase č. 2 sice AZet otočil v první polovině druhé třetiny nepříznivé skóre z 0:1 na 2:1, ale Porubě se podařilo ještě do přestávky prakticky totéž – 3:2. No a sobotní duel č. 3, zakončený fotbalovým skóre 1:0 pro Havířov, mají jistě všichni v dobré paměti.

Tato série je zkrátka výsledkově i děním na ledě typickým play-off. Maximální nasazení, důraz na obranu, výborné výkony gólmanů a napjaté koncovky zápasů. Změna se nedá očekávat ani v pondělí v Porubě. Potvrzují to i prohlášení z jednotlivých táborů.

Michal Gleich, brankář HC RT TORAX Poruba: „Pro nás to může být poslední zápas sezony. Takže musíme v sobě najít všechny zbývající síly, dát si pozor na přílišné vylučování a pokusit se vrátit sérii ještě jednou do Havířova“.

Robin Pavlas, útočník HC AZ Havířov: „Jedeme do Poruby s mečbolem, ale do zápasu musíme jít s pokorou. Domácí určitě nedají svou kůži zadarmo. Nicméně když podáme stoprocentní výkon dozadu a budeme bojovat až na krev, máme velkou šanci sérii ukončit.“

Která slova se nakonec vyplní, můžete sledovat buď přímo od 18:00 na porubském stadionu. Připraven je samozřejmě rovněž tradiční onlajn přenos.

Sestavy týmů v posledním zápase:

AZ Havířov: Daneček L. (22. - 23. Matoušek) - Prokop, Vydra, Krisl, Hartmann, Zientek M., Rimmel, Zientek L., Hegegy - Kolařík, Pechanec, Kanko - Klimša, Říčka, Pavlas - Sztefek, Stránský, Maruna – Bursík HC RT TORAX Poruba: Gleich – Wolf, Šindelář, Prokop L., Prokop P., Hruzík, Slavík – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Chaloupka – Hašek, Pavlačka, Holuša.

Výsledky dalších semifinálových sérií play-off 2. ligy:

Skupina východ:
HC Zubr Přerov - HC Baník Karviná 2:1 (6:3, 3:4, 9:2)

Skupina střed:
SHK Hodonín - TJ SC Kolín 2:1 (5:4, 3:1, 3:4)
VSK Technika Brno - SKLH Žďár nad Sázavou 3:0 (3:2p, 4:2, 5:2)

Skupina západ:
HC Řisuty - HC Klášterec nad Ohří 3:0 (5:0, 3:1, 7:4)
HC Tábor - HC Baník Sokolov 2:1 (9:2, 4:5, 3:0)