AZ Havířov

Vstupenky online je možno zakoupit ZDE

AZet v Porubě vyhrál a je ve finále play-off!

Tomáš Vlček | 18.03.2013

Za stavu 2:1 na zápasy se dnes na porubském ledě počtvrté, v rámci své semifinálové série, proti sobě postavili hráči HC AZ Havířov a HC RT TORAX Poruba. Ani tentokrát se nekonaly žádné střelecké hody, ale k vidění bylo typické utkání play-off - bojovné, tvrdé a dramatické. Nejdůležitější je ale jeho výsledek, tedy 3:1 pro AZet. Co to znamená? Že díky brankám Robina Pavlase, Patrika Rimmela a Michala Sztefka, výbornému Lukáši Danečkovi v brance a celé partě bojovníků si Havířov po roce opět zahraje finále play-off východní skupiny 2. ligy!!! Soupeře ani rozpis zápasů ještě neznáme, protože druhá série mezi Přerovem a Karvinou je 2:2 a rozhodnout se musí až ve středu v Přerově. Už nyní si ale můžete užít s hráči oslavy postupu do finále. A to ve středu od 15 do 17 hodin v sportbaru na náměstí republiky.

2. liga východ - 0.kolo po 18.3.18:00
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
1:3
(0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 44. Sedlář (Šindelář, Vaněk) – 32. Pavlas (Kanko), 51. Rimmel (Daneček J., Sztefek), 60. Sztefek (Kanko). Rozhodčí: Czubaj, Volf - Bojda, Mikler. Vyloučení: 9:8, navíc L. Prokop (POR) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 1:1. Diváci: 854. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC RT TORAX Poruba: Gleich - Šindelář, Axman, Slavík, Wolf, Hruzík, Prokop P., Prokop L. - Krayzel, Buček, Pavlačka, Vaněk, Kysučan, Sedlář, Piják, Chaloupka, Vrána
AZ Havířov: Daneček L. - Zientek L., Krisl, Hegegy, Zientek M., Rimmel, Hartmann, Vydra - Daneček J.,Stránský, Sztefek - Maruna, Říčka, Pavlas - Kanko, Pechanec, Kolařík - Bursík

Zápas začal opatrnou hrou na obou stranách. První větší šanci měl v páté minutě hry hostující Říčka, který nastřelil tyč Gleichovy branky. Porubští zahrozili až o něco později při hře 4 na 4, kdy od modré vypálil Hruzík. Jeho pokus Lukáš Daneček s klidem chytil a ještě stihl rozehrát. Porubští se hodně tlačili do útoku a do šance se dostal Lukáš Prokop. Ten zkoušel propálit od modré hostujícího brankáře mezi betony. Ten je naštěstí pro Havířov stihl včas sklapnout. Na druhé straně potom obětavým zákrokem ve středním pásmu získal puk Kolařík, který jej vytáhl do útočného pásma a přihrál Rimmelovi, který střílel od modré. Gleich byl na svém místě a vyrazil puk do bezpečí. Poruba se nenechala zahanbit a po získání kotouče a zabrání útočného pásma dostal přihrávku Hruzík a snažil se trefit levý horní roh havířovské branky. Daneček tak musel vytáhnout jeden ze svých lepších zákroků lapačkou.

V patnácté minutě, při havířovské přesilovce, se před Gleicha dostal Říčka, kde dostal nahrávku od Maruny. Říčka se snažil prodloužit touš do branky, ale trefil jen domácího brankáře. Ke konci třetiny se ještě pokoušel kolem branky Havířova obtočit Chaloupka, ale při zakončování mu kotouč sjel z hole. Poslední šanci první třetiny si pak připsal hostující Pechanec, který zkoušel překvapit Gleicha z ostrého úhlu, avšak neúspěšně.

Do druhého dění už nalétly oba týmy s větší chutí. Hned ve druhé minutě prostřední části pálil od modré porubský Šindelář a Daneček trochu nejistě vytěsnil okrajem lapačky. Další větší šanci měla Poruba, když v mezikruží dostal Buček nahrávku od Chaloupky. Buček z první pálil, ale Daneček vyrazil. Poruba si v této třetině vytvořila více nebezpečných šancí. Ve 28. minutě nejdřív od modré vystřelil Slavík a poté se tlačil i k dorážce. Na oba pokusy však havířovský gólman stačil. V polovině druhé třetiny zkoušel tečovat před Gleichem nahození od modré Říčka, porubský brankář pokus vyrazil, ačkoliv byl před brankou obrovský zmatek. V této třetině se diváci dočkali i prvního gólu zápasu. Ten si připsal Robin Pavlas. Celá akce vznikla po chybné rozehrávce porubských hráčů ve středním pásmu. Kanko vytáhl puk až k porubské kleci a pak jej nasměroval na druhou stranu na volného Pavlase. Proti této šanci neměl Gleich žádnou šanci.

Po vstřelené brance dostala celá hra větší náboj, kotouč létal ze strany na stranu a šance měly oba týmy. Ve 36. minutě měl na holi vyrovnávací gól Buček, ale u levé tyčky Danečka dlouho čekal na přihrávku a hostující gólman se stihl přemístit a kotouč lapit. Pár sekund poté se Buček objevil znovu v podobné pozici. Tentokrát se snažil puk dorážet, ale trefil jen konstrukci havířovské svatyně. Ačkoliv si Poruba ke konci třetiny vytvořila velký tlak, nedokázala žádnou svou šanci proměnit. A do šaten se tak odcházelo za těsného stavu 0:1.

Ve třetí části měli šance domácí Wolf i Chaloupka, ale ani jeden na Danečka nevyzrál. Šikovnější pak byl Marek Sedlář, který byl před havířovskou brankou důrazný a dokázal tak skóre při početní výhodě srovnat. Hráči obou celků postupně přitvrzovali na hře a utkání se pro diváky rázem stalo velice atraktivním. V 51. minutě, při přesilové hře Havířova, se od modré útočné lajny prokličkoval Patrik Rimmel a vyslal tvrdou střelu, kterou propálil vše před sebou a znovu poslal Havířov do vedení. Další šanci Havířova měl o tři minuty později Maruna. Gleicha se snažil překonat z levého kruhu, ale domácí brankář puk v klidu chytil. Naprosto tutovou šanci pak zahodil Jan Daneček, který se v přesilové hře objevil před Gleichem naprosto sám, ale nedokázal trefit odkrytou klec!

Porubským pak znesnadnila vsítit vyrovnávací branku dvě po sobě jdoucí vyloučení, Havířov tak dostal šanci ke vstřelení dalšího gólu a přidání klidu na duše havířovských fanoušků. Ale tuto možnost nevyužil, ačkoliv měl několik vyložených šancí. Poruba se v poslední minutě pokusila hrát ještě v šesti hráčích v poli bez brankáře, ale po promarnění vyložené příležitosti k vyrovnání se k odraženému puku dostal Michal Sztefek a do prázdné porubské brány vsítil třetí gól Havířova. Toto skóre se už nezměnilo a tak AZ Havířov postupuje do finále 2. ligy, kde narazí na Přerov nebo Karvinou. Naopak Porubě sezona končí.

Autor reportáže: Zuzana Košťálová, www.hcporuba.cz
Fotogalerie k zápasu
Youtube