AZ Havířov

Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Druhý zápas pro Porubu a série je srovnaná

Tomáš Vlček | 14.03.2013

Téměř dvě sezony čekali hokejisté Poruby na výhru nad Havířovem. Dnes poprvé přišla. Ve druhém semifinále play-off šli domácí rychle brankou z přesilovky do vedení. AZet vyrovnal za stejné herní situace na začátku 2. třetiny Kankem a v polovině zápasu šel díky Najdekovi dokonce do vedení. Jenže Poruba se nevzdala. Během tří minut otočila skóre a a protože závěrečná třetina už branku nepřinesla vyhrála nakonec 3:2. Třetí zápas se hraje v sobotu v Havířově od 17:00.

2. liga východ - 0.kolo čt 14.3.18:00
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
3:2
(1:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Chaloupka (Vrána), 34. Krayzel (Vaněk, Sedlář), 37. Sedlář (Krayzel, Vaněk) – 22. Kanko (Kolařík, Najdek), 30. Najdek (Bursík, Sztefek). Rozhodčí: Held, Novotný - Přikryl, Šivčík. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 741. Střely na branku: 27:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba: Gleich - Šindelář, Axman, Slavík, Wolf, Hruzík, Mládenka, Prokop P., Prokop L., Dusík - Krayzel, Buček, Hašek, Pavlačka, Vaněk, Kysučan, Sedlář, Piják, Chaloupka, Holuša, Vrána.
AZ Havířov: Daneček L. - Prokop, Zientek M., Krisl, Hegegy, Zientek L., Rimmel, Hartmann, Vydra - Daneček, Najdek, Maruna - Říčka, Pavlas, Sztefek - Kanko, Stránský, Kolařík - Bursík, Pechanec, Klimša.

Diváci se ještě ani pořádně nestačili usadit na útulném porubském stadionu a už padla úvodní branka druhého semifinálového duelu. Vyloučení Vydry dokázal bleskově potrestat Jan Chaloupka přesnou střelou z levého kruhu. Ani v dalších minutách se příliš v plném počtu hráčů nehrálo a úvodní dvacetiminutovka přinesla celkem osm trestů. Navýšit hubené porubské vedení mohl Holuša, který dostal ideální přihrávku a mířil ke vzdálenější tyči, ale scházela tomu jen větší přesnost.

Naopak v oslabení mohlo být vyrovnáno poté, co Kanko vypíchl puk a dostal se do samostatného úniku. Dokázal si sice položit Gleicha, ale bekhendový blafák mu nevyšel optimálně a porubskou klec těsně minul. V závěru třetiny došlo ke kuriozní situaci, kdy plexisklo nevydrželo tvrdý náraz a vyrovnaná úvodní třetina byla dohrána až po přestávce. Na výsledku 1:0 po dvaceti minutách hry se už nic nezměnilo.

V úvodu druhé části se Havířov postaral o vyrovnání. Rovněž mu k němu pomohla přesilová hra, když Poruba špatně střídala a byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Se střelou Kolaříka si ještě dokázal Gleich poradit, ale obrana nechala před brankou trestuhodně volného Petra Kanka, který se v takových momentech nemýlí. Zanedlouho mohl domácím vrátit vedení Krayzel. Ten udělal před Danečkem kličku do bekhendu, ale akci nedotáhl do gólového konce a minul těsně levou tyč.

Přesně v polovině duelu se dokonce pomyslné misky vah převážily na stranu AZetu. Robert Najdek získal ve středním pásmu puk, dostal se až do dobré střelecké pozice a propálil bezmocného Gleicha. Na vyrovnání se však nemuselo příliš dlouho čekat. Vaněk sice ještě na Danečka nevyzrál, ale Luděk Krayzel už kus černé letící pryže dokázal sklepnout za brankovou čáru. Hra rozhodně nepostrádala náboj a divákům, kteří si druhé semifinále nenechali ujít, se hokej musel líbit.

Další gól měl na holi Pavlačka, ale havířovského strážce svatyně tentokrát zachránila tyč. Za další minutu už svítilo na světelných tabulích skóre 3:2. Na konci pohledné akce první formace našel Krayzel najetého Marka Sedláře a ten střelou z první propálil Danečka. Výborná podívaná pokračovala i nadále. Na jedné straně neuspěli Slavík s Holušou a na druhé při samostatném úniku ztroskotal na Gleichově vyrážečce Sztefek. Do kabin se šlo za porubského vedení 3:2.

Závěrečná třetina byla z obou stran poněkud nervózní a k vidění bylo i několik menších šarvátek. Šancí naopak výrazně ubylo. V té největší měl rozhodnutí na holi porubský Vaněk. Dostal se do samostatného úniku, ale v pádu zamířil jen do připraveného Danečka. V závěru se AZet pokoušel o vyrovnání. Blízko k němu měl Kolařík, ale Gleich dokázal včas zacvaknout své betony. V úplném závěru si Tomáš Potěšil vyžádal oddechový čas a hosté to ještě zkusili bez brankáře.

Po chybě ovšem musel faulovat Petr Prokop a šance na srovnání se tím rapidně snížily. Porubští si už závěr dokázali pohlídat a na úvodní porážku reagovali stejnou mincí – v domácím prostředí zvítězili těsně 3:2. Za nerozhodného stavu 1:1 se série přesouvá na led AZetu, kde bude v sobotu od 17 hodin pokračovat třetím zápasem.

Autor reportáže: Adam Bagar, www.hcporuba.cz

Ohlasy k utkání


Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že to bylo podobné utkání jako v Havířově, akorát tentokrát jsme dali o ten jeden gól více my. Určitě to bylo pro diváka zajímavé utkání a hrálo se v plném nasazení. Opět jsme měli hodně vyloučených. Pokud hrajeme pět na pět, tak jsme Havířovu zcela rovnocenným soupeřem, ale jakmile hrajeme oslabení, tak ztrácíme půdu pod nohama. Musíme se toho vyvarovat.


Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov 2010): Dostali jsme velmi brzy branku po naší laxnosti. Pak jsme byli lepším týmem a poté, co jsme otočili výsledek, jsme měli několik dalších dobrých příležitostí a několik samostatných nájezdů. Během tří minut jsme díky nedůslednosti a nedůrazu na brankovišti dvakrát inkasovali a hra se nám trošku rozpadla. Ve třetí třetině jsme měli nějaké přesilovky, ale hrajeme to zbytečně po rozích. Měli jsme to dobře rozehrané, ale laxností jsme soupeři darovali vítězství.

Fotogalerie k zápasu
Youtube