AZ Havířov

Vstupenky online je možno zakoupit ZDE

V brankově chudém utkání vystřelil výhodu pro Havířov Kolařík!

David Motloch | 16.03.2013

H A V Í Ř O V - Ve velice důležitém zápase si výhodu vedení v sérii v poměru 2:1 vybojoval domácí AZet. Přestože v úvodních dvaceti minutách se toho na ledě příliš mnoho nedělo, po přestávce se obraz hry podstatně změnil. Azet, hnaný více než dvěma tisícovkami diváků, zabral, a po velkém tlaku se tlačil za vítězstvím. To ovšem dlouho nepřicházelo, přestože se svěřenci trenéra Tomáše Potěšila permanentně dostávali do vyložených šancí, obrana hostů v čele s Gleichem dlouho vzdorovala. Zápas už spěl do prodloužení, když tři a půl minuty před koncem využil přesilovku střelou z těsné blízkosti branky Jan Kolařík. Havířov tak bude mít v pondělí na ledě Poruby výhodu v poměru vedení v sérii 2:1.

2. liga východ - 0.kolo so 16.3.17:00
AZ Havířov - HC RT TORAX Poruba
1:0
(0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 57. Kolařík (Kanko, Pechanec). Rozhodčí: Škach, Obadal - Smilek, Goňa. Vyloučení: 10:15, navíc Patrik Prokop (POR) 10.min OT + OK (NESP). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2173. Střely na branku: 27:20 . Průběh utkání: 1:0.
AZ Havířov: Daneček L. (22. - 23. Matoušek) - Prokop, Vydra, Krisl, Hartmann, Zientek M., Rimmel, Zientek L., Hegegy - Kolařík, Pechanec, Kanko - Klimša, Říčka, Pavlas - Sztefek, Stránský, Maruna - Bursík
HC RT TORAX Poruba: Gleich - Šindelář, Axman, Slavík, Wolf, Hruzík "A", Mládenka, Prokop P., Prokop L. - Krayzel "A", Buček "C", Hašek, Pavlačka, Vaněk, Kysučan, Sedlář, Piják, Chaloupka, Holuša, Vrána, Dusík

Začátek zápasu neměl ani jeden z týmů nijak oslnivý, nejspíš oba celky trpělivě vyčkávaly na chybu soupeře. Mnoho šancí jsme tak neviděli. Vzrušení v aréně trochu pozvedl až v 9. minutě Robin Pavlas, který ovšem vynikající přihrávku z hole Kolaříka nedokázal zužitkovat, jelikož pozorně chytající Gleich vytasil svou hbitou vyrážečku. Po vyloučení na straně hostující Poruby se do velké příležitosti dostal obránce Petr Prokop, který si s pukem zakličkoval a dostal se až přes tři soupeře, nakonec však minul brankovou konstrukci.

Poté se ozval také RT TORAX. Ve 12. minutě se po prvním velkém tlaku Poruby dostal do šance Luděk Krayel. Tento velezkušený hráč však ztroskotal na tyčce, která se po jeho střele řádně rozezvučela. Hned o minutu později se opět do velké šance dostali hosté z Poruby, tentokrát měl na hokejce gól Buček. Velký kiks obránce Havířova však zůstal nevyužit, jelikož samotný Buček ve stoprocentní šanci hledal spoluhráče na přihrávku místo střely.

Vstup do druhé dvacetiminutovky vyšel lépe domácím. Ti se dostali do první vážné situace už po půl minutě, když hned tři hráči stáli na hranici brankoviště, Gleich ovšem nepřipustil žádné pochybnosti.Ve 23. minutě musel brankář Daneček nečekaně odejít do šatny a zastoupit jej musel náhradník Petr Matoušek, záskok však trval velice krátce, jelikož brankářská jednička AZetu se hned po minutě vrátila do branky.

Ve 28. minutě se dostal do šance agilní Pavlas, který mohl v úniku skórovat, nakonec však ani nevystřelil, protože mu šanci zhatil jeden z obránců Poruby. Tlak Havířova ale nadále sílil. Do velice slibných pozic se dostal Hegegy a opět Pavlas, Gleich byl však na místě. To platilo i po střele Stránského. Ve 31. minutě měl na hokejce rozdílový gól Jan Kolařík, jenže jej samotného před Gleichem na poslední chvíli zneškodnil obránce hostů. Stejný hráč se dostal do šance i o minutu později, když ohrozil branku soupeře po střele z mezikruží.

Domácí si druhou třetinu doslova podmanili, k brance to ale dlouho nevedlo. Situaci nezměnila ani střela Prokopa ze 34. minuty, která byla těsně před brankou ještě těsně tečována. Poté dostali domácí velkou šanci v podání dvojnásobné přesilové hry, ani tu se však nepodařilo využít. Po Kankově střele k tomu bylo hodně blízko, ale fantóm Gleich opět vytasil svou lapačku. Výčet brankových příležitostí ve druhé třetině uzavřel Petr Kanko, který se v těžké pozici snažil vystřelit na branku. To se mu nakonec povedlo, ale puk minul svatyni hostů.

Obraz hry se v poslední dvacetiminutovce nezměnil, Poruba se stále jen bránila. Fanoušci si na první velkou šanci museli počkat trochu déle, přesněji do 49. minuty, to zahrozil opět Kanko, ale jeho střela k levé tyči skončila pouze na připraveném betonu porubského gólmana. V utkání bylo poměrně hodně vyloučení, a tak bylo často dost prostoru na ledě. Toho se snažil využít Stránský, jehož pokus z prostoru brankoviště Gleich vytěsnil.

Stejně dobrou pozici ke skórování měl i Robert Říčka, ani on však střeleckou nemohoucnost Azetu nezlomil. Obrana Poruby ovšem přestávala stíhat a musela faulovat. V následné přesilovce už kouzlo Michala Gleicha pominulo, protože se v 57. minutě dorážkou mezi betony prosadil Jan Kolařík. Hosté se snažili tlačit do útočné třetiny, otevřená vrátka ale viděl Michal Sztefek. Tento hráč mohl skórovat nejrpve při úniku na branku, poté při střelbě do prázdné klece soupeře. Ani jedno mu však nevyšlo. Mrzet ho to však nemuselo, porubský RT TORAX už se k ničemu nezmohl a závěrečný tlak v útočném pásmu v branku přetavit nedokázal. Série se tak za stavu 2:1 pro Havířov vrací opět do Poruby.

Youtube