Série se za stavu 1:1 vrací do Havířova!

15.03.2013 | David Motloch

Poslední zápas v Porubě určil, že se Havířov před svými fanoušky představí při nerozhodném stavu série. Vzhledem k tomu, že v play-off se hraje na tři vítězná utkání a v semifinálové sérii s Porubou měl zatím vždy navrch domácí celek, bude sobotní duel nadmíru důležitý. Kdo si totiž vybojuje druhý bod, bude mít krom psychické výhody možnost už v pondělí postoupit do finále. Věřme, že blíže k semifinálovému úspěchu bude po sobotě náš AZet!!!

Havířov si mohl v Porubě po domácím těsném vítězství 2:1 vybojovat první mečbol v sérii, ale více štěstí tentokrát přálo domácím. Leccos napověděl už samotný začátek utkání, ve kterém šli Porubští přesilovkovou trefou Chaloupky do vedení již v první minutě. Havířov dokázal ve druhé třetině otočit vývoj zápasu na svou stranu.

Nerozhodný stav dokázal zařídit bojovník Petr Kanko a svou premiérovou brankou v letošním play-off poslal AZet do vedení Robert Najdek. Jenže ještě v témže třetině Poruba dokázala reagovat a brankami Krayzela a Sedláře obrátila kartu naruby. Ve třetí třetině si už domácí vývoj zápasu pohlídali. Havířov i napodruhé vstřelil v semifinále dvě branky, tentokrát to však na vítězství nestačilo.

Trenér AZetu Tomáš Potěšil si po zápase nejvíce stěžoval na laxní vstup do zápasu a časté zmatky před brankou Lukáše Danečka. „Dostali jsme velmi brzy branku po naší laxnosti. Pak jsme byli lepším týmem a poté, co jsme otočili výsledek, jsme měli několik dalších dobrých příležitostí a několik samostatných nájezdů. Během tří minut jsme díky nedůslednosti a nedůrazu na brankovišti dvakrát inkasovali a hra se nám trošku rozpadla. Měli jsme to dobře rozehrané, ale laxností jsme soupeři darovali vítězství.“

Robert Najdek se po více než třech měsících opět trefil

V utkání se potvrdilo pravidlo "více očí více vidí", a díky přítomnosti dvou hlavních sudí diváci viděli opět mnoho přesilovek. Právě hra v početní výhodě patří mezi hlavní bolístky Havířovských. Mnohdy hra postrádá svižnost, moment překvapení, především však střelbu. „V zápase jsme měli nějaké přesilovky, ale hráli jsme to zbytečně po rozích,“ podotkl zklamaný lodivod Azetu.

Série se za nerozhodného stavu vrací do Havířova. Oba týmy se v play-off nemají čím překvapit, očekává se tak podobný průběh jako v předešlých střetnutí. Havířov bude mít přeci jen menší psychickou výhodu, doma ještě v play-off neprohrál. Přitom se vždy jednalo o těsné zápasy, což dokládá fakt, že Azet v předešlých třech střetnutí nezvítězil o více než dvě branky.

Co bude základním stavebním kamenem úspěchu? Vše zde již bylo řečeno. Tedy efektivnější přesilové hry a důraz jak před brankou soupeře, tak především před vlastním brankovištěm. Povede Azet za vítězstvím nejlepší střelec týmu Jan Kolařík? Prosadí se opět Petr Kanko? Výkonnostně nahoru neustále stoupá Tomáš Bursík, i Robert Říčka měl v posledních zápasech skvělé příležitosti. Jak to celé dopadne, se nechme překvapit. Nadmíru důležitý zápas o vedoucí bod v sérii startuje na havířovském ledě v sobotu 16.3. od 17 hodin!

Pokud nemůžete zápas sledovat na vlastní oči, bude pro vás připraven klasický textový on-line přenos zde .

Sestavy z minulého utkání:

AZ Havířov:Daneček L. - Prokop, Zientek M., Krisl, Hegegy, Zientek L., Rimmel, Hartmann, Vydra - Daneček, Najdek, Maruna - Říčka, Pavlas, Sztefek - Kanko, Stránský, Kolařík - Bursík, Pechanec, Klimša

HC RT Torax Poruba:Gleich - Šindelář, Axman, Slavík, Wolf, Hruzík, Mládenka, Prokop P., Prokop L., Dusík - Krayzel, Buček, Hašek, Pavlačka, Vaněk, Kysučan, Sedlář, Piják, Chaloupka, Holuša, Vrána.

Karviná dokázala doma s Přerovem srovnat krok

"Můj dům, můj hrad". Tímto rčením se dá prozatím označit druhá semifinálová série mezi Přerovem a Karvinou. Zubři v Karviné v polovině zápasu vedli už 2:0, domácí ale nesložili zbraně. Dvěma slepenými brankami z hole Ivana a Luky bylo zaděláno na pořádné drama. To se po 59 minutách hry schylovalo k prodloužení, když oba celky přidaly na své konto po jedné brance. Poté se však k puku dostal Blatoň a minutu před koncem základní hrací doby odstartoval na ledě i v hledišti bujaré oslavy. Série se za stavu 1:1 vrací opět do Přerova.