První semifinále lépe zvládl AZ

Petr Miklas | 12.03.2013

H A V Í Ř O V - Od semifinále pískají zápasy play-off dva hlavní rozhodčí, což se projevilo na množství vyloučených hráčů na obou stranách. Přesilovky však nešly ani jednomu týmu, jediným, kdo se v přesilovce prosadil, byl domácí Prokop, který zvyšoval na 2:0. Hosté dokázali v závěru druhé třetiny pouze snížit. Třetí třetina už branku nepřinesla a Azet tak vyhrál 2:1, čímž se ujal vedení v sérii 1:0.

2. liga východ - 0.kolo út 12.3.18:00
AZ Havířov - HC RT TORAX Poruba
2:1
(0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Kolařík (Pechanec, Kanko), 34. Prokop (Rimmel, Říčka) – 39. Sedlář (Krayzel, Wolf). Rozhodčí: Mrkva, Kubičík - Štěpán, Hanzlík. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1749. Průběh utkání: 2:0,2:1.
AZ Havířov: L. Daneček - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, M. Zientek, Rimmel, L. Zientek, Hartmann - Pechanec, Bursík, J. Daneček - Maruna, Říčka, Klimša - Kolařík, Stránský, Kanko - Sztefek, Najdek, Pavlas.
HC RT TORAX Poruba: Gleich – Šindelář, Axman, Slavík, Wolf, Hruzík, Mládenka, Prokop P., Prokop L. – Krayzel, Buček, Hašek - Pavlačka, Vaněk R., Kysučan - Sedlář, Piják, Chaloupka - Holuša, Vrána, Dusík.
V první třetině jsme příliš pohledného hokeje neviděli, AZ hrál hned od konce 1. minuty přesilovku, kterou ještě faulem na Kanka zlepšil Hruzík na 5 na 3. Ale Havířovu se vůbec nedařilo usadit v útočném pásmu.

V polovině 6. minuty měl velmi dobrou příležitost hostující Buček, ale Daneček jeho tvrdou ránu ztlumil a puk se odkutálel mimo tyče. Následovala přesilovka hostí, která vypadala lépe než ta Havířovská, ale Poruba ani jednou nevystřelila.

V 10. minutě byl vyloučen hostující Krayzel na 2+2 minuty za vysokou hůl s krvavým zraněním, za protesty ještě dostal osobní 10 minutový trest. Ale ani tuto přesilovku AZ v gól nepřetavil.

Zbytek třetiny už nic zajímavého nepřinesl a tak první dění tohoto utkání skončilo bez branek.

I druhá část začala rychlým vyloučením, hned dvojím, protože Kanka za podražení doprovodil na trestnou lavici Piják za nafilmovaný pád. Poté měli přesilovku hosté, ale nepředvedli v ní vůbec nic.

V polovině 25. minuty spálil obrovskou šanci havířovský Klimša, který byl sám před Gleichem, ale místo střely se pokoušel o kličku, kterou mu opora Poruby zlikvidovala. O čtyři minuty později už jsme se dočkali branky, kterou vstřelil domácí Jan Kolařík, který udělal kličku na modré a těsně za ní poslal puk švihem za Gleichova záda.

Na začátku 29. minuty mohli přidat domácí další branku, ale Gleich si s bekendovým pokusem Říčky poradil. O dvě minuty později měla Poruba obrovskou šanci snížit, protože měla 1:38 minuty dlouhou přesilovku 5 na 3. V ní ale nedokázala nic lepšího, než tvrdou ránu z hole Bučka, kterou domácí Daneček pokryl.

Na konci 34. minuty AZ vedl 2:0, když se mu podařilo využít přesilovku. Celou akci zahájil Robert Říčka, který vybojoval puk za brankou, poslal jej na Rimmela, který nahrál Petru Prokopovi, jenž bombou od modré propálil Gleicha.

Dúležitá byla 39. minuta, kdy mohl havířovský Kanko poslat do samostatného úniku Pechance, ale jeho přihrávka byla na dlouhou hůl a skončila zakázaným uvolněním. Následovalo buly v obranném pásmu domácích, které hosté vyhráli a po akci Luďka Krayzela, který se prokličkoval před Danečka, snížili. Střelcem kontaktního gólu byl Marek Sedlář, jenž poslal puk do odkryté branky. Tím prostřední část skončila.

Závěrečná třetina začala opatrně, až v polovině 45. minuty měli hosté přesilovku, kterou hráli velmi dobře, zamkli domácí v obranném pásmu, ale nedařilo se jim dostat puk ani na Danečka, neboť hráči Azetu všechny střely úspěšně blokovali.

Byl konec 47. minuty, když přišla obrovská šance Havířova - Pechanec s Kankem jeli na jediného obránce, prvně jmenovaný našel druhého, ten vypálil z první, ale trefil jen vysunutý levý Gleichův beton.

V 52. minutě mohli domácí navýšit své vedení, když Kanko kličkoval v obranné třetině Poruby, hledal přihrávkou spoluhráče a hostující Pavlačka si málem srazil puk do vlastní sítě.

Poté domácí přešli do pasivity, šance si vytvářeli pouze hráči RT TORAXU. Nejprve pálil bekendem z mezikruží Sedlář, domácí gólman však skryl puk v lapačce. V 56. minutě střílel z podobné pozice Krayzel, ale těsně minul pravou tyč Danečkovy branky.

V závěru se ještě hosté pokusili o vyrovnání při hře bez brankáře, ale ani šest hráčů v poli jim kýžené vyrovnání nepřineslo, přestože byl velmi blízko Pavlačka, který však minul branku.

Po prvním semifinálovém zápase tedy platí stav 1:0 pro Havířov. Druhé utkání se hraje ve čtvrtek od 18:00 na ledě Poruby.