AZ Havířov

Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Havířov přetlačil Porubu až brankou v závěru

Josef Nudera | 03.11.2012

H A V Í Ř O V - Další kolo 2. hokejové ligy skupiny Východ přineslo derby mezi Havířovem a Porubou. Utkání v první třetině nenabídlo branky ani kvalitní hokej. Druhá část už přinesla mnohem více, Poruba odskočila do vedení 1:0, ale Marek Zientek dokázal najít velmi rychle odpověď na tuto branku a vrátil AZ do hry. V závěrečné pasáži si oba celky celou situaci zopakovaly a stav se změnil na 2:2. Havířov v závěru utkání získával čím dál více převahu na svou stranu a hrálo se především v pásmu hostů. Až minutu před konce dokázal Robert Najdek překlopit utkání na stranu AZetu po bleskurychlé dorážce na brankovišti Tihláře. Havířov získal po těžkém boji 3 body do vyrovnané tabulky a dále bojuje o první místo.

2. liga východ - 13.kolo so 3.11.17:00
AZ Havířov - HC RT TORAX Poruba
3:2
(0:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 25. Zientek M. (Sztefek), 49. Pechanec (Krisl, Bursík), 59. Najdek (Kolařík, Prokop) - 24. Hruzík (Pavlačka, Seidler), 48. Vrána (Pavlačka). Rozhodčí: Vaněk - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 8:9 navíc Petr Prokop (HAV 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1505. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
AZ Havířov: Daneček - Prokop Petr, Vydra, Krisl "C", Balčík, Hegegy, Zientek M., Graca, Jonáš - Kolařík, Daneček J., Najdek "A", Pechanec, Bursík, Klimša, Potočný "A", Stránský, Sztefek, Pavlas, Mráz, Putniorz
HC RT TORAX Poruba: Tihlář - Zientek L., Wolf "A", Hruzík "A", Prokop Patrik, Vychodil, Prokop Lukáš, Slavík, Šindelář - Holuša, Krayzel "C", Vaněk, Buček, Pavlačka, Seidler, Hašek, Vrána, Sedlář, Chomič, Vidlák, Šimkovič
Do utkání vstoupil slušnou šancí Havířov, to když Robert Najdek dojel vyražený puk, ale nakonec ho nedokázal dostat za Tihláře. Úvodní třetina se nesla v trendu nepřesností a nepohledného hokeje, který postrádal větší šance. V 5. minutě přihrál David Klimša do pozice před brankou puk Busíkovi, kterému se nepodařilo Tihláře překonat. V 10. minutě zahrozil Martin Buček střelou od mantinelu, brankář Daneček byl pozorný a puk si srazil do lapačky.

V první třetině bylo k vidění mnoho trestů na obou stranách, nasazený trend rozhodčím byl přísný. Ve 13. minutě dokázal Martin Buček zkušeně objet Petra Prokopa a dostat se až před Danečka, kterého nakonec nepřekonal. Poruba byla nebezpečná i nadále, což potvrzuje šance Patrika Prokopa, který trefil dobře postaveného Danečka. V 19. minutě mohla Poruba vsítit branku, to když si střelu Vrány srazil Hegegy svou bruslí málem do branky.

Druhá perioda přinesla už zlepšený hokej a viděli jsme i branky. Ve 24. minutě to byla chvíle Lukáše HRUZÍKA, který se neukvapil, povyjel si do ještě lepší pozice před Danečka a prostřelil ho nádhernou střelou do horní poloviny branky – 0:1. Vedení Poruby vydrželo, ale pouze 45 sekund! Že jsme v zápase sledovali souboj bratrů Zientků bylo jasné, ale ten havířovský Marek ZIENTEK dokázal rozjásat celou halu, když se pěknou střelou do šibenice prosadil a nedal brankáři Tihlářovi žádnou šanci – 1:1.

Lukáš Prokop ujížděl se svým spoluhráčem v situaci 2 na 1, ale nevyřešil to vůbec dobře. Puk, dá se říci, ztratil a Danečka moc neohrozil. Přesně v polovině dnešního derby přenechal na pravém křídle Stránský puk do tandemu Potočnému, který se trefil někam do výstroje Tihláře. Ve 33. minutě jsme byli svědky zákroku utkání! Vrána přihrál puk Haškovi na zadní tyč, druhý jmenovaný s pukem naložil nejlépe, jak mohl, vystřelil z první, ale Daneček se bleskurychlým skluzem dostal do pozice, kdy tuto střelu lapil!

Poté se pokoušel Michal Sztefek prodrat před Tihláře, ale v rozhodující chvíli mu obránce zablokoval hokejku. I Jan Daneček se mohl zapsat na listinu střelců, ale jeho povedená střela švihem jen těsně minula brankovou konstrukci Poruby. Ve 39. minutě protáhl Danečka hostující Vrána, Daneček jeho střelu vyrazil těsně svým betonem! V závěru třetiny, mimo trestu Havířova, mohli diváci vidět šanci Vaňka, který ale nezakončil podle svých představ.

Ve 45. minutě dokázal Danečka protáhnout Marek Pavlačka, který vystřelil tak povedeně, že havířovský brankář musel ještě puk skrýt před dotírajícími protihráči. Ve 48. minutě dostal Jan Kolařík dlouhou a přesnou přihrávku přes celé kluziště, ale v nájezdu na Tihláře branku přestřelil!

V této minutě potvrdila Poruba otřepané, nedáš – dostaneš. Lukáš VRÁNA byl ve správný čas na správném místě a puk za Danečka doklepnul z blízkosti, v prostoru brankoviště – 1:2. Poruba opět vedla, ale AZ na tuto branku dokázal opět reagovat neuvěřitelně pohotově. V přesilové hře vystřelil Jiří Krisl a puk se odrazil k volnému Antonínu PECHANCOVI, který si s dorážkou s přehledem poradil a opět vyrovnal – 2:2!

V druhé polovině třetí třetiny se čím dál více projevovala převaha Havířova. Ten působil aktivně a ohrožoval brankáře Tihláře, který se musel často ohánět před útoky Havířovských. Vše potvrzuje šance Bursíka, který trefil jeho beton a také střela Jana Danečka, kterou ukryl do lapačky. Z toho tlaku bylo všem jasné, že může Havířov udeřit. To se také stalo. Minutu a 20 sekund před koncem třetí třetiny vystřelil Jan Kolařík a Robert NAJDEK puk nejprve tečoval někde pod Tihláře a nakonec pravděpodobně ještě puk dorazil – 3:2!

Hosté to pak zkoušeli ještě v šesti hráčích, ale vzhledem k tomu, že v poslední minutě zahráli icing, museli se stěhovat před vlastního brankáře. Havířov zápas vyhrál 3:2 a zapsal do tabulky cenné 3 body. Poruba dnes odjíždí poražena, ale s tímto výkonem by mohla být spokojena, body byly na dosah.
Pozápasové rozhovory s oběma trenéry, obráncem AZetu Markem Zientkem a obráncem Poruby Lukášem Zientkem můžete shlédnout na TV.Onlajny nebo přímo zde.

Youtube