Sezona je rozehraná nad očekávání, teď se chceme poprat o play-off, hlásí trenér staršího dorostu Urbánek

08.12.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Starší dorostenci AZetu mají za sebou základní část své extraligy. Nyní vstupují do nadstavbové části sezony, ale ještě předtím se před pár dny zúčastnili silně obsazeného turnaje v Liberci. V rozhovoru s trenérem týmu Tomášem Urbánkem se krátce ohlédneme za dosavadním průběhem sezony, a nahlédneme i do části nastávající.

Pane trenére, začněme tím nejaktuálnějším, tedy vaší účastí na CHRISTMASS CUPU v Liberci. AZ není na turnaji rozhodně nováčkem.
Ano. Tak jako v předešlých třech sezonách jsme se opět rozhodli zúčastnit tohoto libereckého turnaje. Letos se konal 5. - 6. 12. 2016 a účastnili se jej kromě nás a domácího týmu ještě Chomutov, Hradec Králové a rakouský Salzburk. Turnaj jsme pojali jako přípravu pro nadstavbovou část sezóny, jelikož se chceme v naší skupině B poprat o jednu ze čtyř postupových příček do play-off. A nic nás samozřejmě nepřipraví lépe, než konfrontace s nejsilnějšími týmy soutěže.

Výsledky HC AZ Havířov na libereckém CHRISTMASS CUPU 2016

AZ - Liberec 0:1
AZ - Salzburk 3:3, nájezdy 0:1
AZ - Chomutov 0:2
AZ - Hradec Králové 0:1

A jak hodnotíte vaši účast?

S výsledkem samozřejmě spokojeni nejsme, jelikož jsme uhráli pouze jednu remízu se Salzburkem. Ale jsem spokojen s herním projevem, kterým jsme se prezentovali. Hráli jsme proti týmům, které patří k tomu nejlepšímu co naše extraligová soutěž má. Navíc samozřejmě mrzí dvě prohry 0:1. Příčinou je naše slabší koncovka. Nejsme schopni proměnit vyložené šance, a když nebudeme dávat góly, holt nebudeme vyhrávat.

Kluci se popasovali s týmy ze skupiny západ a střed a tak trošku víme co nás čeká v další části soutěže. Dokázali hlavně sobě, že jsou schopni hrát vyrovnané utkáni proti jakémukoli týmu. Samozřejmě nám turnaj ukázal i slabší úseky naší hry, na kterých se budeme snažit přes vánoce zapracovat.

Sezona staršího dorostu je zhruba ve své polovině. Jak hodnotíte tu její první část?

Zhodnocení základní části bych asi rozdělil do dvou období - toho přípravného a toho soutěžního. Všichni jsme vstupovali do nového ročníku s obrovským respektem. Včetně mě, jelikož mě čekala první sezóna u dorostu. Všichni kolem jsme věděli, že máme v Havířově slabší ročník 99, který se dva roky zpět, spolu s ročníkem 2000, v mladším dorostu zachránil až dvě kola před koncem. Navíc nás čekala skupina, v níž je momentálně 5 klubů extraligových. Věděli jsme, že proti celkům jako Zlín, Kometa, Vítkovice či Třinec nás nečeká letos nic lehkého.

Musím ale říct, že kluci, jak v letní přípravě, tak v přípravě na ledě, výborně pracovali. Navíc utvořili výbornou partu a od prvního tréninku na suchu si šli za svým cílem. Na začátku jsme byli pasováni mezi kandidáty sestupových příček a vyhnout se tomu, byl samozřejmě před sezónou náš hlavní cíl.

Měli jsme ale dobrý vstup do soutěže, uhráli jsme body v prvním kole a klukům se zvedlo sebevědomí. V dlouhodobé soutěži jsme samozřejmě měli výkonnostní výpadky ale, celkově převažuje s výkony i získanými body spokojenost.

Jsme rádi, že se dařilo bodově mladším hráčům ročníku 2000, což je samozřejmě příslib pro AZ Havířov na další sezónu. Samozřejmě nechceme usnout na vavřínech a víme, že stále máme na čem pracovat.

S čím jdete do nastávající nadstavbové části extraligy?

Do nadstavbové části se jdeme samozřejmě porvat o play – off. Ale chceme také sbírat zkušenosti a nachystat si tým pro příští sezónu. Také bychom chtěli, jak se říká, připravit co nejvíce hráčů pro extraligové juniorské týmy, což je samozřejmě vizitka, že i v Havířově je spousta šikovných hokejistů.

Děkuji za rozhovor a přeji stejně úspěšnou druhou část sezony.

Rozpis zápasů staršího dorostu HC AZ Havířov sezoně 2016/2017 - ODKAZ ZDE