FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

Starší dorost nevyzrál ani na Jihlavu, prohrál 8:3

David Motloch | 11.09.2011

Havířovský starší dorost neuspěl ani ve druhém zápase v sezóně. Tentokrát byla nad síly Azetu domácí Jihlava. Soupeř rozhodl zápas už v první půlce zápasu, když do sítě Havířova postupně spadly celkem čtyři branky. Dva úspěšné zářezy z holí Školouda a Klečky sice daly Havířovu naději na zvrat, ovšem ne na dlouho. Do konce druhé třetiny totiž Jihlava vsítila další dvě branky a bylo hotovo. Kasperlík v závěru upravil skóre zápasu, ovšem poslední slovo si vzal v 60. minutě Lupač, který tak vsítil svoji druhou branku v utkání.

Extraliga staršího dorostu - 2.kolo so 10.9.12:00
HC Dukla Jihlava - AZ Havířov
8:3
(2:0, 4:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Kuchyňa (Březka, Mahút), 14. Mandát (Střecha), 22. Lupač (Vítek), 24. Vítek (Tobola), 33. Pazourek (Jícha), 40. Tobola (Mandát), 42. Beran (Staněk), 60. Lupač (Mandát, Střecha) - 28. Školoud (Vyčesaný), 33. Klečka, 59. Kasperlík. Rozhodčí: Homola - Jeletz, Zídek. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 70. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 7:2, 7:3, 8:3.
HC Dukla Jihlava: Krejčík - Tobola, Vítek, Kohout, Březka, Půža, Brussmann, Port - Střecha, Lupač, Mandát - Vantuch, Beran, Staněk - Pazourek, Jícha, Severa - Hotař, Mahút, Kuchyňa
AZ Havířov: Tomšů (24. Šrámek) - Bureš, Flamík, Graca, Gawlas, Potočný J., Ryška, Staš, Weisser - Kasperlík, Kotala, Lenomar - Stanislav, Sonnek, Synek - Školoud, Vyčesaný, Formánek - Klečka, Matěj

Zápas začali aktivněji domácí hokejisté a po několika neproměněných šancích se na konci 6. minuty dostali do vedení. Po vyhraném buly v útočném pásmu se prosadil střelou z mezikruží Filip Březka a bylo to 1:0. AZet dostal přesně v polovině 1. třetiny šanci srovnat skóre v přesilovce, ale neuspěl. Ještě hůře dopadla pro havířovské hráče přesilovka následující. V ní totiž unikl jihlavský Střecha, přihrál Janu Mandátovi, a ten střelou nad beton překonal ve 14. minutě brankáře AZetu Ondřeje Tomšů podruhé. Stavem 2:0 nakonec i první část zápasu skončila.

Začátek druhhé dvacetiminutovky vyšel skvěle domácím. Nejprve se totiž už po 65 vteřinách prosadil dorážkou Marek Lupač, a o dvě minuty později při stejné situaci skóroval Martin Vítek - 4:0. Po tomto gólu se hosté rozhodli vystřídat brankáře a do brány nastoupil Richard Šrámek.

Hráči AZetu se i přes nepříznivý průběh snažili s utkáním ještě něco udělat a v polovině zápasu se jim to díky dvěma vstřeleným brankám podařilo. Nejprve ve 28. minutě Michal Vyčesaný přihrál před branku Petru Školoudovi a ten už pouze zvedl puk nad jihlavského gólmana Krejčíka. Podruhé se havířovští radovali o 5 minut později, když Denis Klečka, který poslal kotouč do branky těsně vedle brusle domácího brankáře – 4:2.

Na tento gól ovšem okamžitě zareagovali jihlavští, když střela Lukáše Pazourka téměř z nulového úhlu Šrámkovi propadla a skončila v bráně. Navíc na konci třetiny ještě Hynek Tobola prostřelil Šrámka od modré čáry a domácí vedli opět čtyřbrankovým rozdílem.

Poslední dvacetiminutovka přinesla ještě tři branky. Dukla si nejprve pojistila vedení střelou Simona Berana do poloodkryté brány a bylo to 7:2. Na druhé straně se ještě jednou radovali havířovští, když Ondřej Kasperlík trefil ve vlastním oslabení tyčku a od ní puk putoval za záda Krejčíkovi. Konečnou podobu však dali výsledku opět domácí. Ve dvojnásobné přesilovce se 40 sekund před koncem prosadil podruhé v zápase Marek Lupač a stanovil konečný výsledek utkání na 8:3.

Aleš Polcar: Toto bylo důležité vítězství na psychiku kluků. Kluci hráli argesivně dopředu, bojovali o puk, dávali jsme hodně branek. Musíme takto dál pokračovat.

Stanislav Sztefek: Domácí mužstvo bylo o neco lepší. Nás srážely vlastní chyby, včetně gólu při vlastní přesilovce. Musíme zapracovat na disciplíně a proměňování šancí.