Starší dorost se vrátil z výjezdového tripu

01.01.2015 | Josef Nudera

Družstvo starších dorostenců AZ Havířov mělo naplánováno na termín 27. – 29. 12. výjezdový trip do Čech, kde odehrálo dva přípravné zápasy a v rámci turnaje v Liberci další dvě klání. I když si Havířov nepřivezl ani jedno vítězství, tak tento výjezd splnil svou úlohu. Hráči se mohli poměřit a připravit se na zbytek sezony se silnými celky, které nastupují také v Extralize.

„Tak jako tři předešlé roky jsme měli zájem se zúčastnit prestižního turnaje v Liberci, který se stal naší tradiční přípravou před předposlední částí sezóny,“ začal rekapitulaci tripu trenér Martin Janeček. Letošní ročník turnaje byl ale poznamenán ztrátou hlavního sponzora a turnaj se tak odehrával pouze v mini verzi. Na turnaji se představil vedle zmiňovaného AZ Havířov ještě domácí Liberec a Slávia Praha.

„Oba týmy jsou vítězi svých základních skupin a tak nás čekalo vlastně úplně to nejlepší v republice, což je vždy dobrá zkušenost,“ poukázal na kvalitu soupeřů hlavní trenér dorostenců. Aby měla příprava nějakou cenu, připojil Havířov k turnaji také dva přípravné zápasy. Jeden po cestě na turnaj, druhý na cestě zpátky. AZ poměřil své síly ještě s Hradcem Králové a Mladou Boleslaví.

Autor: ´Karel Vaculík

Starší dorost vyrazil na svou cestu v sobotu 27. prosince po ranním tréninku a jako první se střetl s Hradcem Králové. „Hned od prvních minut jsme spadli do reality a Hradec si s námi dělal od první minuty téměř, co chtěl. Propadli jsme ve všech činnostech, a i když v tomto utkání nebyla nominována 1. lajna, tak to bylo na pováženou. Výsledkem 1:8 jsme se loučili s první zastávkou a trošku znepokojeni naším výkonem vyráželi do Liberce, kde se v neděli konal turnaj s nejlepšími týmy v republice,“ zhodnotil první utkání trenér Martin Janeček.

Na úvod turnaje čekal na Havířov v dopoledních hodinách domácí Liberec. „Hráči se naštěstí vzpamatovali a dvě třetiny hráli s domácím Libercem vyrovnanou partii. Na soupeřově straně byla jednoznačně větší kvalita, ale naši hráči bojovali, snažili se a rozhodli až drobné individuální chybičky, které samozřejmě Liberec okamžitě trestal a výsledkem 5:1 nás porazil,“ popisuje vstup do turnaje havířovský trenér.

Odpoledne odehráli dorostenci druhé utkání turnaje, tentokráte se Slávií Praha. „Na týmu bylo vidět odhodlání vyhrát a nebýt tu jen do počtu. Téměř celý zápas se hrál krásný, důrazný a oboustranně parádní hokej a až taková nedůslednost v 17. minutě 3. třetiny nás stála vítězství. Prohráli jsme 2:3, ale za tento zápas musím hráčům poděkovat, protože bojovali jako lvi a drželi s takto kvalitním mužstvem krok,“ zhodnotil poslední účinkování na turnaji. V posledním utkání tohoto mini turnaje zvítězila Slávie nad Libercem 5:3 a celý turnaj vyhrála.

Autor: ´Karel Vaculík

Po poslední noci v Liberci se tým okolo trenéra Martina Janečka vracel do Havířova. Po cestě odehrál poslední utkání tohoto tripu v Mladé Boleslavi. „Zaspali jsme začátek a pak, i když po obrovském tlaku ve 2. třetině, se nám nepodařilo vstřelit víc než jednu branku. Ve 3. třetině soupeř poctivě bránil a my už totálně bez síly z předchozích náročných utkání inkasovali ještě dvě branky a tak odjížděli poraženi,“ zhodnotil poslední utkání náročného prodlouženého víkendu Martin Janeček.

„Na závěr bych ale hodnotil trip jako obrovskou zkušenost pro trenéry, hráče a nikdy nezměním názor, že pokud chceme v Havířově vychovávat kvalitní hráče do extraligových soutěží nebo našeho prvoligového áčka, musíme se neustále utkávat s těmi nejlepšími soupeři. Teď je potřeba, aby si kluci z těch porážek sami zanalyzovali své individuální výkony i výkon pro tým a vše se nám vrátilo v bojích o play-off,“ uzavřel hodnocením celého výjezdu Martin Janeček.