Starší dorostenci porazili v parádním zápase Kladno

Petr Miklas | 21.01.2017

Dnešní utkání přineslo vše, co k hokeji patří. K vidění byly góly, šarvátky, výborné zákroky gólmanů a také drama do samého závěru. Hráči staršího dorostu AZetu vstoupili do zápasu velmi dobře, v první polovině se dostali až do tříbrankového vedení. Pak favorit snížil, ale Havířov znovu odskočil. Rytíři dokázali znovu snížit a v závěru se snažili o vyrovnání, ale to se jim, přes velký tlak, nepovedlo. Svůj tým podržel 30 zákroky Michal Dufek a dvěma brankami se blýskl Patrik Raček.

ELSD - 10.kolo so 21.1.11:30
AZ Havířov - Rytíř Kladno
4:3
(1:0, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Klus (Juhász, Zíková), 23. Hýsek (Klíma, Klus), 26. Raček, 53. Raček (Klíma, Hýsek) – 30. Bláha O. (Filip, Bláha M.), 38. Šmatlák (Filip, Bláha M.), 58. Husarik (Svoboda). Rozhodčí: Libiger – Bojda, Mikler. Vyloučení: 10:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Střely na branku: 27:33 (12:7, 9:9, 6:17). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.

AZ Havířov: Dufek – Grygar, Pliska, Máca, Zíková, Szturc, Ševěček, Klus, Kuchař – Pindel, Bambula, Hýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček, Pawliczek, Žídek.
Rytíř Kladno: Jiroušek – Kvapil, Veber, Zich, Šmatlák, Haspeklo, Müller, Penc, Frimel, Svoboda, Tržil, Bláha M., Bláha O., Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Kouba.

Vstup do zápasu lépe vyšel hráčům AZetu, kteří měli první velké šance. Nejprve se do samostatného úniku dostal Hilšer, ale Jiroušek jeho střelu chytil do lapačky. Poté jeli Pawliczek s Pindelem 2 na 1, Pawliczek střílel, Jiroušek puk vyrazil, jenže nikdo nečekal na dorážku.

Na konci 7. minuty už to domácím vyšlo, když Juhász přenechal puk Dominiku Klusovi, jehož dělovka se od levé tyče odrazila do sítě. O dvě minuty později mohl navýšit vedení AZetu Klíma, ale mířil jen do tyče Jirouškovy branky. V závěru třetiny šikovně tečoval hostující Tržil, ale Dufkovy se podařilo vytěsnit puk mimo tyče. Po dvaceti minutách tedy vedl Havířov 1:0.

Druhá třetina přinesla brankové hody, v polovině 23. minuty se parádně trefil domácí Petr Hýsek, jenž poslal puk do pravého horního rohu Jirouškovy branky. O tři minuty později už vedl AZ 3:0, když Patrik Raček vybojoval puk a tváří v tvář Jirouškovi uspěl, protože jej překonal střelou mezi betony.

Pak se ale Kladno zvedlo, ve 30. minutě potrestal chybu domácí rozehrávky Ondřej Bláha, jenž zamířil přesně k levé tyči Dufkovy branky. Ve 38. minutě předvedl pěknou akci Patrik Šmatlák, jenž projel od pravého mantinelu do středu hřiště a zakončil do poloodkryté branky, čímž snížil na rozdíl jediné branky. V úplném závěru třetiny se do samostatného úniku dostal domácí Juhász, ale jeho střelu Jiroušek vyrazil. Po dvou třetinách tak platil stav 3:2.

Ve třetí třetině jsme viděli tuhý boj, spoustu vyloučených hráčů a šarvátky, ale pouze dvě branky. AZ hrál přesilovku 5 na 3, kterou Rytíři ubránili, následně měli stejnou výhodu hosté, ale ani oni z této přesilovky gól nedali. Už v plném počtu se pak dostal do samostatného úniku Patrik Raček a krásnou střelou od břevna dostal puk do sítě.

Kladenští se ale nevzdávali, v 58. minutě snížili na 4:3, když přesnou ranou od modré využil přesilovku Pavel Husarik. Minutu a půl před koncem Rytíři odvolali brankáře a těžce svírali domácí hráče, ale obrana AZetu v čele s brankářem Dufkem tlaku odolala. Havířov si tak vybojoval důležité tři body.

Trenér AZ Havířov: Odehráli jsem velmi slušný zápas, povedla se nám hlavně první polovina utkání, kdy jsme se dostali do vedení 3:0. Pak jsme dostali takový trochu smolný gól, začali jsme se bát o výsledek a soupeř převzal iniciativu. Do třetí třetiny jsme chtěli jít hlavně aktivně a nezačít jen bránit. Myslím si, že jsme obrannou činnost zvládli velice dobře, i když to bylo hodně rozbité velkým počtem vyloučených. My jsme spokojeni s tím, co dnes kluci předvedli. Jsme rádi, že jsme po delší době vyhráli a klukům se zvedne sebevědomí a vrátí radost z hokeje. Závěrem bych chtěl pochválit gesto hostujícího hráče, který přijel za rozhodčím a odvolal trest pro našeho hráče. To se v dnešní době a v této kategorii nevidí, aby to měl někdo takto v hlavě srovnané.

David Čermák (Rytíři Kladno): Do zápasu jsme vstoupili strašně lehkovážně, pustili jsme Havířov do vedení 3:0. A i když jsme se potom zlepšili, Havířov zaslouženě vyhrál.