Středa přinese souboj o první místo s Frýdkem-Místkem

09.10.2012 | Petr Miklas

Havířov v sobotu prohrál v Prostějově brankou 25 vteřin před koncem základní hrací doby, ale přesto je stále na první příčce tabulky druhé ligy skupiny východ právě před Prostějovem. Oba celky mají stejný počet bodů, ale AZ má lepší skóre. Ve středu do K&K Pneu Arény přijede třetí Frýdek-Místek, který ztrácí na první místo jediný bod. Čeká nás tak přímý souboj o první místo, i když první mohou nakonec být i Jestřábi z Prostějova.

Frýdek-Místek sice prohrál první utkání sezóny, které odehrál na vlastním ledě s Karvinou, poté však nastartoval k vynikajícím výkonům a vždy bodoval. Naposledy svěřenci trenérů Jana Vavrečky a Radima Nečase vyprovodili ze svého stadionu s šestigólovým přídělem Porubu, když vyhráli 6:2. Velmi cenný skalp si přivezli z Přerova, kde po skvělém výkonu brankáře Michala Láníčka vyhráli 2:1. Zuby si brousí i na naše hokejisty, proti kterým si věří.

Kádr Frýdku-Místku posílil Petr Kanko, což je hráč se zkušenostmi z NHL, kde odehrál deset utkání za Los Angeles Kings, jinak nastupoval ve farmářských klubech. V extralize hrál za Třinec, Litvínov a Spartu, jejíž je odchovancem. Za Frýdek-Místek tento 28. letý útočník nastoupil ke dvěma utkáním, ve kterých si připsal 3 kanadské body za branku a 2 asistence. Tahouny týmu jsou Petr Škatula se 7 body, za 5 branek a 2 asistence a Jaromír Gogolka, který nasbíral 6 bodů za 3 branky a stejný počet asistencí. Tradiční oporou celku z Frýdku-Místku je Michal Láníček, který odchytal všech 5 dosavadních zápasů s úspěšností zásahů 92.52%! Za Frýdek-Místek nastupuje nám velice známý Daniel Kraft, který loni hrál v havířovském dresu. V dosavadních zápasech si Kraft připsal 3 body za 2 góly a asistenci.

Havířov svou vítěznou sérii neprodloužil a po čtyřech vítězstvích prohrál v Prostějově. Dle slov trenéra Potěšila si tam hráči Azetu ani vyhrát nezasloužili, protože k zápasu přistoupili laxně. Uvidíme, jestli se z toho poučili a na domácím ledě předvedou výkon, na jaký jsme od nich zvyklí. V Prostějově poprvé od svého příchodu do mužstva nebodoval Jan Kolařík, neprosadili se ani Říčka, Pechanec a Klimša, kteří předtím předváděli pěkný hokej a dávali krásné branky. Bylo to způsobeno i tím, že Robert Říčka utkání nedohrál, protože má blíže nespecifikované poranění kolene způsobené faulem jednoho z Prostějovských hráčů. Zatím nevíme, jak dlouho bude mimo hru, doufejme, že zranění nebude příliš vážné a Robert se brzy vrátí na led. Svou třetí branku v sezóně však dal Robert Najdek, který se šesti body vede kanadské bodování klubu. Druhý Robert Říčka má stejný počet bodů, ale o jednu branku méně.

Azet má nejlepší obranu v lize, nikdo jiný nedostal méně branek, ale směrem dopředu se obránci zatím příliš neprosadili. Jako jediný z obránců dal gól Patrik Rimmel, který k němu přidal dvě asistence a je v tomto ohledu nejleším z nich. Samozřejmě, že hlavní doménou obrany je góly nedostávat, což se daří, ale občas je třeba i podpořit útok.

K utkání v Prostějově se ještě vrací kapitán mužstva Jiří Krisl: „První dvě třetiny jsme tam hráli dobře, byli jsme jasně lepší, ale nedali jsme góly.Do třetí třetiny jsme vstoupili opravdu laxně, to se nesmí opakovat“. K blížícímu se střetnutí s Frýdkem-Místkem řekl: „Musíme to ve středu napravit, ale nebude to lehké, protože Frýdek hraje nátlakový hokej, má tam hodně mladých kluků, hodně bruslí a napadají. V přípravě se jim vůbec nedařilo, ale teď jsou v euforii. Jsou třetí, mají 11 bodů, což snad nikdy tak brzo po začátku soutěže neměli. My k tomu zápasu musíme přistoupit úplně jinak než v Prostějově, zapomenout na to a nedopustit, aby se opakoval výkon, který jsme tam předvedli ve třetí třetině“.

Sestavy obou týmů v minulých zápasech:

AZ Havířov: Matoušek - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Hartmann - Maruna, Najdek, Daneček - Říčka, Pechanec, Klimša - Stránský, Potočný, Sztefek - Kolařík, Haas, Pavlas.

Frýdek-Místek: Lániček, Ovšák Gajda, Teper, Tomis, Krutil, Měkýš, Kudláček, Rozum, Hrubý, Kelner, Štubňa, J.Slovák, Kraft, O. Sluštík, J. Sluštík, P.Slovák, Kanko, Škatula, Gogolka.

Další zápasy 6. kola II. hokejové ligy skupiny Východ

17:30 VHK Vsetín – HC Bobři Valašské Meziříčí
18:00 HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava
18:00 HC RT TORAX Poruba – HC Baník Karviná
18:00 HC Nový Jičín – LHK Jestřábi Prostějov

Utkání začíná ve středu 10.10. od 18 hodin v K&K Pneu Aréně.

Pokud nemůžete zápas sledovat na stadionu, je k dispozici onlajn přenos.