Azet vyhrál nad Frýdkem-Místkem 6:1

Petr Miklas | 10.10.2012

H A V Í Ř O V - Azet si připsal další vysoké vítězství a udržel si první příčku druholigové tabulky. Frýdek-Místek dokázal držet krok polovinu zápasu, poté bylo na ledě jediné mužstvo - to domácí. Výborný zápas odehrál Jan Daneček, který jeden gól skvěle připravil a druhý sám nádherně dal. Opět dvakrát přesně mířil Jan Kolařík.

2. liga východ - 6.kolo st 10.10.18:00
AZ Havířov - HC Frýdek-Místek
6:1
(2:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Sztefek (Haas, Stránský), 15. Kolařík (Pechanec, Klimša), 35. Klimša (Hegegy, Kolařík), 35. Najdek (Daneček J.), 39. Daneček J. (Maruna), 55. Kolařík (Pechanec) - 6. Kanko (Kraft). Rozhodčí: Bádal - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1569. Průběh utkání: 1:0,1:1,6:1.
AZ Havířov: Daneček L. - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Hartmann - Maruna, Najdek, Daneček J.- Kolařík, Pechanec, Klimša - Stránský, Haas, Sztefek - Pavlas.
HC Frýdek-Místek: Láníček - Ovšák, Kudláček, Měkýš, Teper, Štubňa, Hrubý, Slovák, Kraft, Rozum, Škatula, Sluštík J., Sluštík O., Gogolka, Tomis, Kanko, Gajda, Kelner, Slovák, Golasovský.

Utkání začalo opatrně z obou stran, ale na začátku 5. minuty se domácím podařilo dostat do vedení, když Vít Stránský nastřelil puk do útočného pásma, kde ho sebral Radim Haas, který bleskově a přesně přihrál před branku. Tam číhal volný Michal Sztefek, jenž neměl problém prostřelit Láníčka. Vedení Azetu netrvalo ani dvě minuty, protože si svou dávku smůly vybral domácí gólman Daneček, který vyrazil puk nad sebe tak nešťastně, že zapadl do branky. Úspěšným střelcem byl Petr Kanko.

V 9. minutě mohli jít hosté do vedení, když dobře napadal při vlastním oslabení Štubňa, který našel Gogolku, ten na nic nečekal a vypálil na Danečka, ale havířovská opora puk vyrazila betonem. V 15. minutě naopak přidali druhý gól hráči Azetu poté, co rozebrala obranu Frýdku-Místku trojice Klimša-Pechanec a střílející Jan Kolařík.

Na začátku 19. minuty už mohl Havířov vést o dvě branky, ale Rimmelova dělovka při přesilovce skončila jen na tyči Láníčkovy branky. Po první třetině tak Azet vedl 2:1.

Hned na začátku druhé části měl poměrně dobrou příležitost opět Frýdecko-Místecký Kanko, ale Daneček se překonat nenechal. Poté přišly dvě přesilovky Havířova, ten dostal soupeře pod tlak, ale branka z toho nebyla, přestože domácí hráči puk do sítě dostali. Gól však neplatil, přestože ho nejdříve rozhodčí uznal. Jeho druhé rozhodnutí zvedlo vlnu odporu v řadách domácích diváků. I domácí hráči byli rozčarováni, navíc na ně hostující brankář ukázal vztyčený prostředníček. To bylo to v polovině 29. minuty.

V tu chvíli se zápas lámal do své druhé poloviny a domácí začali na ledě dominovat. Nejprve měl obrovskou šanci Pechanec, ten ale ztroskotal na Láníčkovi, po něm mohl skórovat hostující Rozum, ale tváří v tvář Danečkovi neuspěl.

35. minuta přinesla hned dva přesné zásahy z holí havířovských hráčů. Nejdříve využil krásnou ranou do levého horního růžku Láníčkovy branky David Klimša přesilovku, potom předvedl nádhernou akci Jan Daneček, který obkroužil útočné pásmo, obešel dva obránce, vylákal Láníčka do strany a naservíroval puk za sebe na Roberta Najdka, který zakončoval do prázdné branky.

O necelé dvě minuty později měl Azet další obrovskou šanci, 2 na 1 jeli Pechanec s Kolaříkem, ale Pechancovu přihrávku perfektním obranným zákrokem zneškodnil obránce Frýdku-Místku. Ve 38. minutě dostali hosté výhodu přesilové hry, kterou však nevyužili. Naopak v ní inkasovali – Maruna poslal do úniku Jana Danečka, který se samostatným únikem naložil dokonale - naznačil Láníčkovi kličku do forhandu, stáhl si puk zpátky na bekend a zakončil do odkryté branky. To bylo ve druhé třetině vše.

Do třetí třetiny tedy AZ vstupoval se čtyřbrankovým náskokem a těsně po jejím začátku dostal šanci jej ještě vylepšit při přesilovce. Ale ani Pechanec, kterému v rozhodující chvíli sjel puk, ani Klimša, jehož Láníček vychytal, branku nedali.

To už Havířov na ledě dominoval, další gól mohl přidat ve 45. minutě při vlastním oslabení, když jeli Daneček s Marunou na jediného obránce, ale ránu druhého jmenovaného zneškodnil Láníček. V 54. minutě ještě zahrozil hostující Kudláček, který byl sám před Danečkem, ale netrefil branku. O minutu později již udeřilo – ovšem na druhé straně. Při vlastním oslabení jel na Láníčka Jan Kolařík, kterému se nabízeli spoluhráči, ale on se rozhodl zakončit sám. A dobře udělal! Naznačil hostujícímu brankáři kličku a poslal puk mezi jeho betony do sítě.

Přesně za 20. vteřin byl v úniku faulován Michal Sztefek, který se i sám rozjel k trestnému střílení. To mu ale nevyšlo podle jeho představ, protože po dobře zvládnutém blafáku do forhandu netrefil branku. To bylo stále při vlastním oslabení Havířova. Sztefek si mohl nájezd na Láníčka vyzkoušet znovu v polovině 59. minuty, když jej přesnou dlouhou přihrávkou poslal do úniku Vít Stránský. Tentokrát zkusil blafák do bekendu, ale vyhořel na Láníčkovi.

Minuta a deset vteřin chyběla do konce utkání, když neudržel nervy na uzdě Rimmel a byl vyloučen na dvě minuty za držení a navíc dostal stejný trest za hrubost. To už ale na výsledku nic nezměnilo. Azet tak zaslouženě vyhrál nad Frýdkem – Místkem 6:1.

Pozápasové rozhovory s oběma trenéry a hráčem AZetu Janem Danečkem můžete shlédnout na TV.Onlajny nebo přímo zde.