Po výhře ve Frýdku-Místku jde AZet opět do čela tabulky

Tomáš Vlček | 06.02.2013

Svůj předposlední venkovní duel v základní části 2. ligy sehrál dnes AZet na ledě Frýdku-Místku a byl to pro něj zápas herně i výsledkově úspěšný. V úvodní třetině proměnil díky Janu Kolaříkovi a Janu Divišovi dvě přesilovky, a když Robert Říčka přidal v oslabení třetí branku, bylo o osudu zápasu téměř rozhodnuto. Pokud se chtěli domácí ve druhé třetině pokusit zápas zdramatizovat, tak jim další čáru přes rozpočet udělal opět Robert Říčka, když zvýšil na 4:0 pro AZet. Domácí se nakonec také prosadili v přesilovce, když své nedávné spoluhráče překvapil od modré Martin Balčík, ale na konečné výhře AZetu, a to v poměru 4:1, už se nic nezměnilo. Navíc, tři kola před koncem základní části se Havířov vrací do čela tabulky. Další zápas sehraje AZet v sobotu doma od 18:00 s Karvinou, ale přijít na hokej můžete už mnohem dříve. Od 15:30 si to totiž rozdají staré gardy Havířova a Karviné.

2. liga východ - 39.kolo st 6.2.18:00
HC Frýdek-Místek - AZ Havířov
1:4
(0:3, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Balčík (P.Slovák) - 9. Kolařík (Krisl, Pechanec), 18. Diviš (M.Zientek, Rimmel), 20. Říčka (Haas), 26. Říčka (Haas). Rozhodčí: Obadal - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 450. Střely na branku: 34:39. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
HC Frýdek-Místek: Láníček (od 21.Chvostek) - Ovšák, Balčík, Teper, Krutil, Měkýš, Tomis, Kudláček - Koky, Sluštík O., Kelner, Gogolka, Slovák J., Řehák, Štubňa, Šimkovič, Sluštík J., Slovák P., Rozum, Škatula.
AZ Havířov: Daneček - Prokop, Zientek L., Krisl, Vydra, Rimmel, Hartmann, Zientek M. - Říčka, Haas, Klimša - Kanko, Pechanec, Kolařík - Diviš, Kasperlík, Stránský - Maruna, Bursík, Pavlas.
Azet nastoupil do zápasu, jak už je v poslední době bohužel opět zvykem, bez několika zraněných (J. Daneček, Najdek, Hegegy, Sztefek a nejnověji i Matoušek), zato i s juniory Kasperlíkem a Divišem. Po úvodním oťukávání dostal v 9. minutě možnost přesilovky. Tu už za 16 vteřin zužitkoval, když po Krislově střele dopravil dorážkou do prázdné klece puk Jan Kolařík.

Havířovští pak aktivní hrou nutili domácí k faulům a na konci 18. minuty za to přišel v přesilovce trest v podobě druhé branky. Jan Diviš stál přesně tam, kde měl, opět poslal za čáru vyraženou střelu obránce, tentokrát Marka Zientka a zaznamenal tak i svůj druhý gól za AZet . Za chvíli dostali možnost hrát přesilovku i domácí, ovšem branku nejen že nevstřelili, ale naopak sami inkasovali. Robert Říčka využil parádní příhru Radima Haase a ve 20. minutě to bylo už 3:0 pro AZet.

Do druhé části zápasu poslala domácí střídačka chytat místo Láníčka mladíčka Chvostka a ten musel hned ukazovat co v něm je. V přesilovce AZetu od 22. minuty ještě odolal, ale ve 26. minutě už kapituloval. Opět totiž zafungovala spolupráce dvojice Haas-Říčka, známá z úvodu sezony a Robert Říčka se podruhé zapsal do střelecké listiny.

V následujících minutách se, díky několika vyloučením, na ledě poněkud vylidnilo, ale další branka padla až v minutě 34. AZet jakoby přestal bruslit a po následných faulech šli jeho hráči třikrát během pár minut na trestnou. A hned tu první přesilovku domácí využili, když se od modré prosadil momentálně „domácí“ Martin Balčík a snížil na 1:4. Další dvě oslabení už naštěstí Havířov do sirény přežil, a nadále tak držel poklidný tříbrankový náskok.

Ve třetí třetině nejprve zazvonil na tyčku havířovský Kanko, aby jej pak za pár minut napodobil domácí Škatula. Jinak brankáři moc práce neměli. Hra se sice přelévala ze strany na stranu, ale chyběly tomu šance. AZet si postupně už vedení pohlídal a mohl tak po závěrečné siréně slavit výhru 4:1. Ta znamená jednak zisk cenných tří bodů, ale díky prohře Přerova v Opavě i návrat do čela tabulky.

Jan Vavrečka (trenér HC Frýdek-Místek): Úvodních deset minut zápasu nebylo z naší strany vůbec optimálních. Dvě ze tří branek, které jsme inkasovali, jdou na vrub brankáře. Od druhé třetiny jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem Havířova a je velkou škodou, že ze šancí, které jsme si vypracovali, jsme dokázali vytěžit pouze jednu branku.

Tomáš Potěšil (trenér HC AZ Havířov): Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, proměnili jsme hned první dvě přesilovky a tím jsme zápas dostali na svou stranu. Celkově jsme do poloviny zápasu hráli přesně to, co jsme si stanovili. Škoda že po čtvrté brance jsme od toho ustoupili, náš výkon šel dolů a nepřidali jsme další branky.