Další kanonádou smetl AZet Frýdek-Místek

Tomáš Vlček | 17.11.2012

Kdo byl ve středu na souboji AZetu s Prostějovem, ten si asi může nejlépe udělat představu, jak to dnes vypadalo při zápase Havířova ve Frýdku-Místku. Hráči AZetu totiž navázali na svůj střelecký koncert a opět svému soupeři nasázeli dvojciferný počet gólů. Tentokrát stihli desítku už v polovině zápasu a nakonec se zastavili na čísle 14! Podílelo se tom celkem 11 střelců a 5 branek padlo z hokejek obránců. Dalším soupeřem AZetu bude ve středu doma Karviná. Přijďte se podívat na parádní hokej a také přivítat nové členy síně slávy. Ani jednoho určitě nebudete litovat!

2. liga východ - 17.kolo so 17.11.17:00
HC Frýdek-Místek - AZ Havířov
1:14
(0:4, 0:6, 1:4)
Branky a nahrávky: 60. P.Slovák (Gajda) - 9. Kolařík (Zientek), 12. Rimmel (Pavlas, Stránský), 15. J.Daneček (Sztefek, Prokop), 15. Pavlas (Stránský), 23. Vydra (Prokop, Sztefek), 25. Zientek (Pavlas), 25. Prokop (Vydra, J.Daneček), 27. Prokop (Pechanec), 33. Sztefek (Prokop, J.Daneček), 34. Pechanec (Bursík, Krisl), 42. Stránský (Kolařík), 43. Pavlas (Kasperlík, Mráz), 45. Kasperlík (Rimmel, Pavlas), 54. Kolařík (Bursík). Rozhodčí: Škrobák - Goňa, Smilek. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 723. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:0, 0:14, 1:14.
HC Frýdek-Místek: Láníček(od 23. Chvostek) - Ovšák, Krutil, Měkýš, Tomis, Gajda, Teper, Ferenc, Kudláček, Gogolka, Sluštík O., Škatula, Slovák J., Hrubý, Sluštík J., Rozum, Kopún, Slovák P., Štubňa, Suchý
AZ Havířov: Daneček L. (od 32. Matoušek) - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Hartmann, Zientek, Jonáš - Sztefek, Najdek, Daneček J. - Bursík, Pechanec, Kolařík - Pavlas, Stránský, Kasperlík - Mráz
Úvod utkání, do něhož šel AZet ve stále hodně okleštěné sestavě a se třemi juniory, byl veden v opatrném duchu. Oba brankáři navíc předvedli pozorné zákroky a Azet nepotrestal ani Ovšákovo vyloučení. Na začátku 9. minuty se však už prosadila letošní střelecká jistota Havířova Jan Kolařík a bylo to 0:1. Pak přežili hosté bez úhony oslabení a hned po jeho skončení opět udeřili. Přesnou střelou do šibenice potěšil sebe i své spoluhráče na konci 12. minuty Patrik Rimmel . Domácí to viditelně poznamenalo a v 15. minutě inkasovali hned dvakrát. Prosadil se Jan Daneček a krátce po něm i, svou letošní premiérovou ligovou brankou, Robin Pavlas. Ve zbytku úvodní třetiny se už skóre nepohnulo, ale i tak šli havířovští do šatny s luxusním náskokem 4:0.

Pokud se chtěli domácí ve druhé části zápasu pokusit o obrat skóre nebo alespoň o zdramatizování průběhu, tak si svůj plán zmařili prakticky sami. Vyloučení Škatuly totiž potrestal na konci 23. minuty Karel Vydra a brankář Láníček se poroučel na střídačku. Jeho kolegu Chvostka však AZet přivítal na ledě prakticky vzápětí nekompromisně - střelecké kvality i formu havířovských obránců potvrdili totiž chvilku poté svými brankami i Marek Zientek a Petr Prokop. Tyto tři branky od sebe dělilo pouhých 88 vteřin a o výsledku zápasu bylo za stavu 0:7 prakticky rozhodnuto. Brankově konec ještě zdaleka nebyl. Ve 27. minutě se totiž podruhé v zápase (počtvrté v posledních dvou) trefil Petr Prokop. Pak se v brance AZetu s úsměvem, jako při přípravném zápase, vystřídali Lukáš Daneček a Petr Matoušek. No a krátce po polovině utkání se během 17 vteřin radovali ze svých gólů i Michal Sztefek a Antonín Pechanec. Skóre 0:10 po 40 minutách bylo víc než výmluvné.

Další demolice frýdeckomísteckých pokračovala prakticky hned po nástupu do třetí třetiny. Nejprve využil svůj samostatný únik Vít Stránský. Pak se Robin Pavlas dočkal zdvojnásobení svého střeleckého účtu sezony a další zářez domácím přidal junior Martin Kasperlík – vše během necelých pěti minut! V 54. minutě si to mohl zopakovat, ale trestné střílení za faul na svou osobu neproměnil. Nicméně ve stejné minutě zakončil brankostroj AZetu ten kdo jej začal – Jan Kolařík. Poslední slovo měli přeci jen domácí, protože v 60. minutě zaznamenal jejich čestný úspěch Petr Slovák. Nic už to však nemohlo změnit na faktu, že AZet veze, díky nejvyššímu vítězství ve své obnovené éře, z Frýdku-Místku tři body a drží se v čele tabulky.