Havířov v přípravě stále bez porážky, tentokrát to odnesl Frýdek-Místek

David Motloch | 18.08.2011

H A V Í Ř O V - V dalším a zároveň posledním domácím zápase v přípravě opět zvítězili hráči AZetu Havířov. Zápas zřejmě rozhodla pasáž, kdy havířovští hráči dokázali dvakrát bleskurychle využít přesilovou hru díky střelcům Brezanimu a Kopúnovi. Vedení 2:0 už si AZet nenechal vzít. Frýdek-Místek sice dokázal skóre zkorigovat prostřednictvím Kudláčka, ovšem to bylo ze strany soupeře vše. A jelikož do konce utkání stihl vsítit další dvě branky mladý a velmi talentovaný útočník Antonín Pechanec, bylo o vítězi jasno. Havířov vyhrál už pátý přípravný zápas v řadě - tentokrát výsledkem 4:1.

příprava muži - 0.kolo čt 18.8.18:00
AZ Havířov - HC Frýdek-Místek
4:1
(2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. BREZANI (Říčka), 14. KOPÚN (Kraft, Pechanec), 28. PECHANEC, 48. PECHANEC (Brezani) - 29. KUDLÁČEK (Diviš, J.Sluštík). Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
AZ Havířov: Daneček, (Vrba) - L.Zientek, Vydra, Krisl, Jurčík, Balčík, Jindřich - Brezani, Pavlas, Sztefek, Potočný, Stránský, Říčka, Pechanec, Kraft "C", Kopún.
HC Frýdek-Místek: Laníček, (Jagoš) - Gančarčík, Kudláček, Měkýš, Michalčík, Kocurek, Kabeláč, Rozum "C", Majling, J.Sluštík, O.Sluštík, Diviš, Štubňa, Gogolka, Matysz, Pauliak, Mach, Zdeněk, Podešva, Krutil.

Začátek zápasu byl i na poměry přípravných zápasů poněkud vlažný. Větší šanci měli diváci možnost vidět až v 5. minutě, kdy se Frýdek-Místek dostal do přečíslení 2 na 1, ovšem střílejícímu Machovi se puk sklouzl z čepele. Od tohoto momentu se hráči i diváci museli spolehnout na hlasatele, který hlásil průběžný čas zápasu, jelikož časomíra od té doby nebyla v pořádku.

V 8. minutě měli hosté obrovskou příležitost dostat se do vedení, ale puk vyslaný na branku se pouze odrazil od brankové konstrukce. O minutu později se do příležitosti dostali také domácí prostřednictvím Krafta. Jeho střela ani následná dorážka však k brance nevedly.

Po Kudláčkově trestu se už ale Havířov dostal do vedení. Na konci přesilovky našel Mario Brezani zkulinku v postoji Laníčka a z velkého úhlu jej prostřelil. Trochu komická se tak mohla jevit následující situace. Kudláček opět usedl na trestnou lavici a domácí tým opět přesilovku využil.

Ovšem tentokrát byl jako střelec uveden Marek Kopún, který v prostoru před brankovištěm hbitě "uklidil" puk do branky mezi betony Laníčka. Hosté dopláceli na nevyužité šance. Další takovou si vytvořil v 18. minutě Kabeláč, ale ani stojící sám před gólmanem nenašel recept jak jej překonat.

Hned z počátku druhé třetiny sehráli havířovští hráči velice dobrou přesilovou hru, která sice ke gólu nevedla, nabídla však spoustu gólových šancí. Ve 23. minutě mohl zkorigovat skóre Matysz, ale ve slibné šanci nedokázal trefit kotouč. O několik sekund později se opět ten samý hráč dostal do šance, tentokrát se jeho projektyl odrazil od masky Lukáše Danečka.

Tento úsek zápasu byl velmi bohatý na "spalování" šancí. Další názornou ukázku předvedl Sztefek, jenž viděl před sebou prázdnou branku. Hodně vyjetý brankář Frýdku-Místku jej však i z této ošemetné situace dokázal vychytat.

Ovšem Havířov si spravil chuť o pár minut později. Ve 28. minutě předvedl rychlé ruce Antonín Pechanec. Vybruslil si před bránu a nadvakrát překonal Laníčka. Po vyloučení Sztefka se ale hosté dokázali dostat alespoň částečně zpět do hry. Kudláčkova střela od modré čáry se zastavila až o síťku branky Havířova.

Ve 37. minutě nechal Štubňa vyniknout brankáře domácích. Jeho dobrou střelu si totiž Daneček schoval excelentním zákrokem do lapačky. O chvíli později však něco podobného, ne-li lepšího vytáhl hostující gólman, jenž tak zabránil téměř jistému gólu.

Ve 44. minutě měl šanci navýšit skóre Stránský, ale pálil pouze do dobře připraveného gólmana Frýdku-Místku. O minutu později zůstal na ledě ležet Martin Potočný, který nakonec zápas nedohrál. Poté přišel úsek Pechance. Nejprve se ocitl v šanci, kdy nadvakrát dorážel, ale neúspěšně.

Poté se nechal vyloučit a ihned potom co naskočil na led dokázal skórovat. Ve 48. minutě našel chybu v postoji Laníčka. Šanci ke vstřelení branky měli i Kopún, Kraft a Stránský, všichni tři ale nenašli recept na překonání brankáře soupeře. Zápas tak skončil výhrou domácích v poměru 4:1.

čt 1.9.2011 Poruba - Havířov 18:00

Jan Daneček - Dneska jsme dali 8 hráčům volno, takže šanci jak se ukázat dostali hlavně mladí obránci. Dneska to byla hlavně dřina, soupeř dobře bruslil zejména proto, že jeho kádr se skládá převážně z mladých hráčů a juniorů. Frýdek-Místek nám byl po dvě třetiny zdatným soupeřem, my jsme si šance vytvářeli jenom z přesilovek. Tu poslední třetinu jsme si už pohlídali a soupeře jsme přehráli, což bude letošní sezónu asi zvykem, protože máme lepší kondici než ostatní týmy. Dneska mě trošku zklamali hlavně mladí obránci, kteří hráli vlažně a pozdě odehrávali kotouče. Budou to mít strašně těžké, pokud se budou chtít prosadit do A-mužstva.

Radim Nečas - Dnešní prohra mě mrzí, protože jsme s Havířovem po většinou zápasu drželi krok. Oni však využili dvě přesilovky rychle za sebou a to byl podle mě hlavní faktor, který ten zápas zlomil. Dopláceli jsme také na nevyužívání šancí, dát za zápas jednu branku je opravdu málo a tak se dá zápas vyhrát jen těžko.