Středeční utkání sehraje Azet na ledě Frýdku-Místku

05.02.2013 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V – Po skvěle odehraném utkání na ledě Nového Jičína hostili hokejisté Havířova Jestřáby z Prostějova, ale na svůj výkon nedokázali navázat a prohráli po nájezdech. Podaří se Azetu vrátit k úspěšné hře a přivézt si 3 body z Frýdku-Místku? Na tuto otázku nám odpoví až ve středu sami hráči, v následujícím článku se dovíte, co je v obou táborech nového.

Jak už bylo napsáno výše, Havířov pokračuje v nevyrovnaných výkonech, výhry střídají porážky, skvělé výkony naopak výkony horší. Naposledy se to ukázalo v zápase s Prostějovem, po výhře v Novém Jičíně, kdy trenér celé mužstvo chválil, ale v sobotním zápase hokejisté Azetu nedokázali výborně odehraný zápas zopakovat.

Z tribuny se zdálo, jakoby měli Havířovští těžké nohy a bořili se do ledu, zatímco Jestřábi po ledě létali. Hosté se často dostávali do vyložených šancí a jen díky výbornému výkonu brankáře Petra Matouška nedali víc než jeden gól. Opět se ukázala stará bolest Azetu – přesilové hry, kterých měl možnost sehrát devět, ale nedokázal využít ani jedinou.

Přestože si Havířov dokázal řadu šancí vytvořit, Adama Vrbu v brance Jestřábů překonal pouze Jan Kolařík z trestného střílení. Ale protože Prostějov dokázal zásluhou Davida Šebka vyrovnat a nikdo jiný ani na jedné straně neskóroval, šlo se do prodloužení. Ani to však vítěze nepřineslo a tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V těch se prosadil pouze hostující Martin Kotásek a Jestřábi si tedy odvezli dva body.

Černou kaňkou tohoto zápasu je zranění Petra Matouška, které si přivodil při zákroku. Zápas dochytal, ale na nájezdy už raději nešel. Prognóza nevypadá moc dobře, mohlo by se stát, že by byl mimo hru i měsíc.

Zde si můžete přečíst, kde vidí příčinu pohry s Prostějovem Marek Zientek: „Myslím si, že za to mohla hlavně naše nedisciplinovanost a to, že jsme do toho nedali srdíčko. Po tom hodně dobře odehraném zápase v Jičíně přišlo nějaké uspokojení a mysleli jsme si, že to půjde samo. Možná jsme je i trochu podcenili, protože přijeli tak oslabení. Dalším důvodem jsou nevyužité přesilovky, které nám nejdou dlouhodobě. Přestože je neustále řešíme a snažíme se je pilovat na tréninku, pořád to není ono.“

Jak je na tom náš soupeř? Hokejisté Frýdku-Místku, v jejichž kádru jsou i havířovští Marek Kopún a Martin Balčík, v posledních zápasech body příliš nesbírali, z pěti utkání získali čtyři. Naposledy neuspěli na ledě Poruby, kde prohráli 3:2. Nepomohlo jim ani vedení, kterého se ujali zásluhou Petra Škatuly v 6. minutě druhé třetiny. Už za necelé dvě minuty Poruba vyrovnala díky důrazu Martina Bučka a za další tři minuty Frýdek-Místek prohrával, když se trefil Marek Sedlář. Náš příští soupeř se však nevzdával a za pouhých 46. vteřin kontroval, vyrovnávací gól přišel z hole kapitána Frýdku-Místku, Petra Rozuma.

Ale tím gólové dostihy druhé třetiny nekončily. Za dalších šest minut využil přesilovku Hruzík a Poruba opět vedla. Do konce prostřední části už žádná branka nepadla, stejně jako v první i třetí třetině zápasu. A to ani přesto, že v závěrečné části měl Frýdek–Místek tlak a tak jsou hokejisté Frýdku i nadále o bod zpět za Opavou na devátém místě.

Tradiční oporou Frýdku-Místku je brankář Michal Láníček, který odchytal většinu zápasů Slezanu a přestože má průměr 4,18 obdržených branek na zápas, drží si úspěšnost zásahů 89,88%. Záda mu kryje nejčastěji Daniel Chvostek, který se objevil na ledě devětkrát a má úspěšnost zásahů 90,08%.

Nejlepší v kanadském bodování klubu je Ondřej Sluštík 23 bodů (7 branek a 16 asistencí), následován Petrem Škatulou 20 (14+6) a Jaromírem Gogolkou 19 (10+9). Z obránců jsou na tom nejlépe bodově Milan Ovšák 27 (4+23), Michal Krutil a Jakub Teper – oba shodně 10 (2+8).

S čím pojede Azet do Frýdku-Místku? Zde je odpověď Marka Zientka: „Musíme začít odzadu, hrát ze zabezpečené obrany a být trpěliví. A když přijde nějaká šance, musíme ji hlavně proměnit, protože s tím máme poslední dobou taky problémy. V každém případě do toho půjdeme naplno s tím, že tam chceme urvat tři body.“

V tomto utkání se bude muset Azet obejít bez zraněných hráčů, kterými jsou: Jan Daneček, Michal Sztefek, Robert Najdek a čerstvě Petr Matoušek. Otazník visí nad starty Alexandra Hegegyho a Tomáše Bursíka. Určitě nastoupí junioři Jan Diviš a Martin Kasperlík, které si Azet stáhnul na krátkodobou výpomoc z Třince. Ti se v zápase s Jestřáby ukázali v dobrém světle - oba předváděli dobrý pohyb a měli blízko ke vstřelení branky.

Sestavy z minulého zápasu

HC AZ Havířov 2010: Matoušek (samostatné nájezdy Daneček L.) - Prokop, Zientek M., Krisl, Vydra, Zientek L., Rimmel, Hartmann - Haas, Říčka, Klimša, Kolařík, Kanko, Pechanec, Stránský, Diviš, Kasperlík, Maruna.

HC Frýdek - Místek: Láníček, Gajda, Tomis, Měkýš, Ovšák, Krutil, Kudláček, Koky, Gogolka, Sluštík O., Škatula, Slovák P., Rozum, Šimkovič, Kopún, Mach, Sluštík J., Řehák, Slovák J., Balčík, Kelner.

Jak se Azetu povede ve druhém utkání na ledě Frýdku-Místku v této sezóně můžete vidět ve středu ve Frýdecko-Místecké víceúčelové hale. Utkání začíná v 18 hodin. Pro ty, kdo do Frýdku nemohou osobně bude připraven onlajn přenos, který můžete sledovat zde.