Také sedmáci vyhráli turnaj EU

23.08.2013 | Tomáš Vlček

Zatímco na havířovském ledě se o víkendu utkali mladší dorostenci, sedmé třídy hrály ve stejném termínu svůj turnaj EU v polském Jastrzebie. A i tady se z celkového vítězství radovali malí hokejisté HC AZ Havířov.

Turnaj v Jastrzebie, spolupořádaný EU, probíhal od 15.8. do 18.8.2013 a zúčastnilo se jej celkem 8 družstev. Čtyři polské a čtyři české týmy byly rozděleny do dvou skupin.

Skupina A: Havířov, Poruba, Jastrzebie, Janov

Skupina B: Frýdek-Místek, Opava, Tychy, Bytom

AZ Havířov nejprve postupně ve skupině porazil všechny své soupeře, a to rozdílem dvou tříd:

Jastrzebie - AZ 1:10
Janov - AZ 0:15
AZ - Poruba 11:0

Ve finálové skupině, do které postoupilo společně s Havířovem Jastrzebie a vzájemný zápas se započítával, odehrál Havířov ještě 2 utkání:

18.8. AZ - Tychy 4:1 nedohráno
Na začátku 2.třetiny družstvo GKS Tychy opustilo ledovou plochu a po časovém limitu, který stanovili rozhodčí, odmítlo nastoupit a pokračovat v utkání. Zápas tak byl kontumován 5:0. Od začátku utkání GKS Tychy hrálo dosti nečistě.

V zápase o 1.místo v turnaji porazil Havířov Frýdek-Místek 5:2.

Hráči AZetu si, kromě toho, připsali i některá individální ocenění. Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen Jonáš Peterek, nejlepším hráčem v produktivitě se stal Petr Smička.

Klukům, i jejich trenérovi Stanislavu Sztefkovi, gratulujeme!

Konečné pořadí turnaje:

1. HC AZ Havířov