VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Trip završí AZ na Kladně

19.11.2017 | Martina Kotulová

Zápasem 24. kola WSM ligy s Kladnem završí AZ trip v Čechách, během nějž si zatím připsal jednu výhru a jednu prohru. Dnes se utká s celkem, který se v tabulce nachází na druhém místě, hned za pátečním soupeřem z Karlových Varů. Havířovské hokejisty čeká nelehké utkání, které začne již od 16 hodin na kladenském ČEZ stadionu.

Rytíři Kladno

Svůj poslední zápas Kladno odehrálo včera s pražskou Slavii. Šlo sice hned ve 4. minutě do vedení brankou Kloze, Slavii se však ve 2. třetině povedlo v rozmezí 11 vteřin skóre otočit na 2:1 brankami Nedvídka a Kadlece. Třetí branku Slavie přidal ve 44. minutě Šafránek, načež rychle odpověděli také Kladenští brankou Redlicha a až do konce třetiny usilovali o vyrovnání. Při hře bez brankáře ale nakonec inkasovali ještě čtvrtý gól a z Prahy tak odjeli s prázdnou.

Trenér Rytířů Pavel Patera po zápase hodnotil utkání těmito slovy: Začátek zápasu jsme měli výborný. Upozorňovali jsme kluky na to, že minule jsme tady brzy prohrávali. Prvních deset minut jsme tak hráli velice dobře. Po gólu jsme ale začali hrát lehkovážně, od 10. minuty byla Slavia lepší a zaslouženě vyhrála.“

HC Slavia Praha – Rytíři Kladno 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 27. Nedvídek (Račuk), 27.Kadlec (Šagát), 44. Šafránek (Kubica, Barák), 60. Račuk (Kubica) – 4. Kloz, 45. Redlich (Kubík, Hořava). Třetiny: 0:1, 2:0, 2:1. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Barek, Doležal – Špringl, Zídek. Diváci: 2054.

Rytíři Kladno: Kopřiva – Štindl, Kehar, Lenďák, Hořava, Repe, Zelingr – Kružík, Přikryl, Strnad – Tůma, Machač, Kloz – Lorraine, Svedlund, Zikmund – Bláha, Kubík, Redlich.

AZ Residomo Havířov

V pátek odehrál AZ druhý zápas venkovního tripu v Karlových Varech a na ledě vedoucího celku WSM ligy byla k vidění doslova gólová přestřelka. První branku zápasu, a zároveň svou premiérovou v sezoně, vstřelil Petr Kanko a Havířovští šli do vedení. Domácí však za další dvě minuty odpověděli a srovnali skóre. Obě mužstva v této části zápasu spoléhala na poctivou defenzivu a další branky začaly padat těsně před polovinou zápasu. Do vedení poslal domácí Petr Stloukal, hned po půl minutě ale srovnával havířovský Jakub Matai, kterého následoval Jiří Fronk a Havířov se podruhé v zápase dostal do vedení. Do konce třetiny však domácí přidali tři branky a do šaten se šlo za stavu 5:3 pro Karlovarské. Na straně Havířova se před poslední periodou vyměnili gólmani a Matouška nahradil Bláha. Energetici přidali další branku a odskočili na stav 6:3, naši hráči si odhodlaně vytvářeli šance a jednu z nich se podařilo proměnit Jakubu Illéšovi, který zůstal sám před brankou a upravil výsledek na konečných 6:4.

Martin Janeček hodnotil zápas takto: „Soupeř měl od začátku převahu, ale nám se povedlo eliminovat jejich brejky a soustředit se na poctivou hru dozadu. Paradoxně nám uškodilo to, že jsme se dostali do vedení. Hráči si začali myslet, že to můžeme uhrát velkým hokejem, ale soupeř nás okamžitě potrestal. Na střídačce z toho vyplynuly emoce a ztráta vedení hráče frustrovala. Přestali jsme se koncentrovat v důležitých situacích, z čehož vyplynulo otočení výsledku, které už jsi domácí uhlídali a my už jsme mentálně neměli na to, abychom duel otočili zpět a domácí zaslouženě vyhráli.“

HC Energie Karlovy Vary – AZ Residomo Havířov 6:4 (1:1, 4:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Krejčí (Balán), 29. Stloukal (M. Rohan), 35. Flek (O. Beránek, Gríger), 36. Flek (Tuominen), 39. T. Kvapil, 47. Kverka (Stloukal) – 16. Kanko (Drtil, Krisl), 30. Matai, 34. Fronk (Rác), 49. Illéš (M. Kalus, Gřeš). Rozhodčí: Valenta, Vokřál – Votrubec, Ševic.Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 389. Střely na branku: 42:18 (10:4, 21:6, 11:8). Zblokované střely: 7:10. Vhazování: 37:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 6:3, 6:4.

AZ Residomo Havířov: Matoušek (41. Bláha) – Krisl (C), Chroboček, Puzič, Postnikov, R. Havel (A), Drtil – Matai, Hudeček, Kanko – Fronk, Rác, Sikora (A) – M. Kalus, Illéš, Gřeš – Baláž, Pořízek, Toman.

Havířov s Kladnem se utkali teprve nedávno v dohrávce 11. kola na havířovském ledě. Silnému soupeři jsme sice vstřelili první branku zásluhou Tomáše Gřeše. Z vedení jsme se však radovali jedinou minutu, hosté rychle vyrovnali. V druhé třetině se dostali do vedení, které už nepustili, a nakonec si z Havířova odvezli 3 body po výsledku 1:4.

„V posledním utkání našeho tripu se chceme porvat o body, které by z celkového počtu v trojzápase znamenaly něco nad plán, nebo něco navíc. Pokud chceme ale s favorizovaným Kladnem uspět, musí se v našem výkonu sejít vše potřebné k poražení favorita,“ říká před duelem trenér AZetu Martin Janeček.

INFOGRAFIKA

Zápas se odehraje v Kladně dnes od 16 hodin a zde je připraven online přenos.