Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Na závěr tripu zdemoloval AZ Kladno 5:1

Tomáš Vlček | 19.11.2017

Třetí venkovní zápas během čtyř dnů čekal dnes havířovské hokejisty na kladenském ledě. Proti favoritovi předvedli parádní výkon, byli lepším týmem a nakonec nedali druhému celku tabulky po výhře 5:1 šanci. Dvakrát se trefil Marek Kalus, jednou Petr Kanko, Jiří Fronk a Jakub Dudek. Další utkání sehraje AZ ve středu doma proti Přerovu.

WSM liga - 24.kolo ne 19.11.16:00
Rytíř Kladno - AZ Residomo Havířov

Branky a nahrávky: 30. J. Kloz (Machač, P. Hořava) – 25. Kanko (Matai, Gřeš), 27. M. Kalus (Rác), 40. Fronk (Matai), 42. Dudek, 49. M. Kalus (Sikora, Rác). Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.719. Střely na branku: 18:25 (5:8, 8:11, 5:6). Zblokované střely: 6:12. Vhazování: 43:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

Rytíř Kladno: Kopřiva – Kehar, Štindl, P. Hořava, Lenďák, Repe, Veber – J. Strnad (C), R. Přikryl, Bláha – J. Kloz, Machač (A), D. Tůma – Zikmund, Svedlund, Lorraine – Redlich, Kubík, Kružík.
AZ Residomo Havířov: Bláha – Krisl (C), Dudek, Puzič, Drtil, R. Havel, Chroboček – Gřeš, Matai, Kanko – Fronk, Rác, Sikora (A) – M. Kalus, Hudeček, Pořízek – Maruna (A), Illéš, Toman

První třetina přinesla hned několik vyloučení a byli to hlavně domácí, kdo musel čelit soupeřovým početním výhodám. Rytíři nezačali vůbec špatně, jenže zakrátko se museli bránit ve třech. Kopřiva ale pochytal všechny střely a v jednom případě mu pomohla tyčka. Další šance už se ale také neujaly, přestože v úplném závěru měli Kladenští veliký tlak, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

V prvních minutách druhé části Kladenští zvládli ubránit další početní nevýhodu, už v plném počtu ale propadnutím v útočném pásmu pustili soupeře do přečíslení. Petr Kanko dostal od spoluhráče kotouč před odkrytou klec a už měl snadnou práci – 🎯 0:1. Při následné hře ve čtyřech na obou stranách pak navíc propálil Kopřivu z pravého kruhu ještě Marek Kalus – 🎯 0:2. Rytíři ale následně sami zahrozili při přesilové hře a snížili. Jan Kloz využil Bláhova zakrytého výhledu a poslal puk do brány – 🎯 1:2. Ještě 21 vteřin před koncem hosté ovšem svoje vedení opět navýšili zásluhou Jiřího Fronka – 🎯 1:3.

Havířovu vyšel výborně i vstup do třetí dvacetiminutovky a byla z toho čtvrtá branka Slezanů. Jakub Dudek zachytil rozehrávku Kladna a od modré rozvlnil síť – 🎯 1:4. Kladenští pak zahodili dvojnásobnou početní výhodu a AZet přidal další trefu. Marek Kalus byl v přesilovce důrazný před brankovištěm a přidal pátý zásah svého týmu – 🎯 1:5. Snížení ještě mohl obstarat ve výborné pozici Machač, jenže toho fantastickým způsobem vychytal Bláha. Kladenští se tak museli před svým soupeřem sklonit a z víkendového dvojzápasu si neodnesli ani bod.

Autor reportáže: Filip Ardon, www.rytirikladno.cz

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Musím soupeři pogratulovat, hrál výborně, k ničemu nás nepustil a zaslouženě vyhrál. Nebudu říkat, že jsme hráli špatně, ale když prohrajeme 5:1, tak jsme prostě hráli špatně. Soupeř hrál dnes naopak opravdu velice dobře.

Martin Janeček (AZ RESIDOMO Havířov): Já jsem strašně pyšný na svůj tým, protože jsme si nastavili nějakou strategii do utkání, připravili jsme se na to a scénář nám vyšel do puntíku. Samozřejmě jsme tolik branek nečekali, ale chtěli jsme poctivě bránit, čekat na soupeře ve středním pásmu a blokovat střely. To se nám dařilo. Potom to ústilo do rychlých brejků, které jsme proměnili, a proměnili jsme i přesilovku. Dnes odjíždíme nadmíru spokojení se třemi body.

Fotogalerie k zápasu