Turnaj 4. tříd kořistí Přerova, AZ vybojoval bronz

29.12.2012 | Josef Nudera

V termínu 26. 12. – 28. 12. 2012 se konal na ploše K&K PNEU Arény turnaj 4. tříd. Za podpory EU, v rámci projektu „První ročník mezinárodního česko-polského turnaje 4. tříd“, se v turnaji utkalo šest týmů, které bojovaly o turnajové vítězství. Nakonec se stal turnaj kořistí Přerova, AZ skončil na bronzové pozici.

Jednalo se o šestý a poslední turnaj ze série v rámci projektu „První ročník mezinárodního česko-polského turnaje 4. tříd“. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Evropského fondu pro regionální rozvoj.

V turnaji se utkalo šest celků (3 z České republiky a 3 z Polska), které se nejprve utkaly ve dvou tříčlenných skupinách a později ve vyřazovací části o konečné umístění. Základní skupinu ovládl Havířov, který neinkasoval ani jednu branku, ve druhé skupině byl nejúspěšnější Nový Jičín.

Závěrečný den přinesl dvě semifinálová utkání, kde nejprve Havířov podlehl Přerovu a Nový Jičín porazil Janóv. V souboji o 5. místo vyhrál MOSM Tychy nad celkem
Jastrzebie. Bronzovou příčku vybojoval AZ Havířov a se zlatou medailí na krku se bude domů vracet celek přerovských Zubrů, který vyhrál finále s Novým Jičínem.

Výsledky turnaje:

AZ Havířov – Jastrzebie 20:0
Nový Jičín – Tychy 30:0
AZ Havířov – Janóv 15:0
Přerov – Tychy 30:0
Jastrzebie – Janóv 6:7
Nový Jičín – Přerov 9:3
Semifinále 1 – Havířov – Přerov 2:3
Semifinále 2 – Nový Jičín – Janóv 16:0
O 5. místo – Jastrzebie – Tychy 4:6
O 3. místo – Havířov – Janóv 16:0
Finále – Nový Jičín – Přerov 5:8

Během tohoto turnaje se nehrály pouze zápasy, ale konaly se i dovednostní disciplíny. Přesnost střelby a dovednostní dráha vyzkoušela schopnosti účastníků turnaje.

Turnajová ocenění:

Technika hole (vedení kotouče) – Jan Šrotek (AZ Havířov)
Přesnost střelby – Marek Augustyňák (Tychy)
Nejlepší obránce turnaje – Ondřej Cubo (Nový Jičín)
Nejlepší brankář turnaje – František Hošek (Přerov)
Nejlepší střelec turnaje – Gabriel Szturc (Havířov)

Turnaj skončil slavnostním ukončením, kde celky převzaly medaile za konečné umístění, diplomy a individuální ceny. Turnaj splnil očekávání a organizace dopadla výborně. Na závěr ještě člen havířovské síně slávy pan Milan Stonavský poděkoval všem zúčastněným za předvedené výkony a popřál všem hodně zdraví a úspěchu v novém roce.

Konečné umístění:

1. HC Zubr Přerov
2. HK Nový Jičín
3. HC AZ Havířov 2010
4. MUKS Naprzód Janóv
5. MOSM Tychy
6. JKH GKS Jastrzebie

Fotografie z tohoto turnaje naleznete ve fotogalerii.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií