Turnaj EU 8. tříd vyhrála v K&K Pneu aréně Poruba

02.09.2013 | Tomáš Vlček

Na havířovském ledě se o víkendu uskutečnilo další klání ze série česko-polských turnajů podporovaných Evropskou unií. Tentokráte to byl turnaj ročníků 2000 a mladších.

Za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj se ve dnech od 30. 8. do 1. 9. 2013 v Havířově utkalo tradičně 8 celků (po čtyřech z Polska a České republiky) v dalším turnaji, který má jako hlavní cíl mimo zápasů poznávání, utužování a sbližování obou zemí. Druhý ročník česko-polského turnaje mládeže opanovali tradičně české týmy a celkovým vítězem se, po dramatických bojích ve finálové skupině, stali mladí hráči HC RT Torax Poruba. Stříbro bral Přerov a bronz Opava, domácí Azeťáci skončili čtvrtí.

Mimo hokejového turnaje se konaly i dovednostní soutěže (přesnost střelby, obratnostní dráha), vědomostní soutěž na otázky z oblasti světového hokeje a pravidel a pro rodiče hráčů byl zorganizován bowlingový turnaj.

Turnaje se zúčastnily a do skupin byly rozlosovány tyto celky:

Skupina A: AZ Havířov, MUKS Naprzód Janów, JKH GKS Jastrzebie, HC RT Torax Poruba
Skupina B: Zubr Přerov, MOSM Tychy, HC Slezan Opava, MOSM Polonia Bytom

Výsledky zápasů v základních skupinách turnaje:

Pátek 30. 8. 2013

AZ-JASTRZEBIE 7:3
TYCHY – BYTOM 10:2
AZ – JANÓW 7:1
PŘEROV – BYTOM 23:0
PORUBA – JANÓW 6:0
OPAVA – PŘEROV 1:7
PORUBA – JASTRZEBIE 10:2

Sobota 31. 8. 2013

OPAVA – TYCHY 11:1
JANÓW – JASTRZEBIE 1:5
AZ – PORUBA 3:7
OPAVA – BYTOM 17:0
PŘEROV – TYCHY 13:2

Konečné pořadí v základních skupinách

Skupina A:
1. Poruba
2. Havířov
3. Jastrzebie
4. Janów

Skupina B:
1. Přerov
2. Opava
3. Tychy
4. Bytom

Po odehrání základních skupin se opět vytvořily dvě skupiny, ve kterých se hrálo o konečné umístění. Skupina složena z prvních a druhých týmů hrála o 1. – 4. místo, třetí a čtvrtí sehráli skupinu o 5. – 8. místo. Výsledek vzájemného utkání se do skupiny započítával.

Výsledky zápasů o konečné umístění:

Sobota 31. 8. 2013

Nejlepší obránce: Konrad Gruszcyk
Obratnost: Adam Raška
Přesnost střelby: Petr Smička

Tento turnaj byl spolufinancován Evropskou unií z Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR – PR 2007-2013.