Už v sobotu přivítáme v souboji o pátou příčku chomutovské Piráty

18.10.2019 | Jan Kudělka

V sobotu 19. 10. čeká AZet další domácí utkání! Havířovští hokejisté tentokrát vyzvou proti sobě na domácím ledě chomutovské Piráty, kteří jsou nováčky v lize poté, co v minulém ročníku sestoupili z extraligy. Dokážou si naši hokejisté poradit s tímto silným soupeřem, na kterého ztrácejí jen 2 body? To se dozvíme už v sobotu večer, tak si rozhodně tento duel nenechte ujít. Zápas začíná v již tradičních 17:00 na půdě havířovské GASCONTROL Arény.

HC Piráti Chomutov - 5. místo, 26 bodů

Chomutov ve svém prvním letošním ročníku v CHANCE lize, po pádu z nevyšší české hokejové soutěže, nezažíval vůbec špatný vstup do sezóny. Prvních sedm kol bylo pro Piráty zatím nejziskovějším obdobím v tomto roce. Poté však přišly tři kola, kdy nezískali ani jeden bod a tak se začali pomalu propadat tabulkou dolů. Po těchto třech prohraných duelech se ale dokázali opět zvednout a v posledních čtyřech soutěžních utkáních získali celkem 9 bodů. Naposledy plně bodovali doma s Frýdkem – Místek, který dokázali udolat výsledkem 6:4.

HC Piráti Chomutov - HC Frýdek-Místek 6:4 (2:2, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 4. Stloukal (Pitule), 4. Klíma (Tomica, Žovinec), 22. Suchý (Blaha, Lang), 37. Stloukal (Lang, Pitule), 46. Vrhel (J. Svoboda, D. Zeman), 55. Stloukal (Llewellyn, Pitule) – 13. Eret (Przybyla, Martynek), 15. Mikulík (Kudla, Tomi), 49. Klimša (Haman, Tomi), 51. Martynek (D. Květoň, Hrachovský). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:38 (12:19, 11:10, 10:9). Zblokované střely: 7:11. Bloky: 9:7. Vhazování: 34:25. Průběh: 2:0, 2:2, 5:2, 5:4, 6:4.

Sestava Pirátů: Pavlát – Pařízek, Žovinec, Blaha, Havel, Lang, Štochl, D. Zeman – Llewellyn, Pitule, Stloukal – Tomica, Suchý, Klíma – J. Svoboda, Vrhel, Chrpa – Tupý, Jakub Veselý, M. Svoboda

Do zápasu proti frýdeckým Rysům vstoupili chomutovští hokejisté velmi dobře a hned ve 4. minutě utkání se už mohli radovat ze dvougólového náskoku. Frýdek však dokázal díky dobrému výkonu srovnat do konce první třetiny na 2:2 a stav byl tudíž vyrovnaný. Domácím Pirátům však opět vyšel vstup do třetiny a po dalších dvou vstřelených gólech na začátku druhé třetiny a jednom gólu na konci druhé třetiny vedli už 5:2. Frýdek však opět neváhal a po dvou vstřelených gólech se dotáhl na rozdíl jedné jediné branky. Tlak Frýdku ale nakonec překazil svou brankou v 55. minutě PETR STLOUKAL a stanovil tak nakonec svým gólem konečné skóre 6:4.

Trenér Chomutova Petr Martínek zápas zhodnotil takto: "My můžeme být spokojeni jen se ziskem tří bodů. Neodehráli jsme vůbec dobré utkání. Měli jsme sice dobrý vstup do duelu, kdy jsme se dostali do vedení 2:0. Poté jsme ale začali dělat chyby a začali si myslet, že z každého protiútoku dáme branku. Bohužel to tak není. Jeden gól jsme dostali a musíme poděkovat Dominovi v brance, protože pochytal několik dobrých šancí. Jen jsme to ubojovali. Musíme přidat, protože chceme něco uhrát a takhle to nepůjde."

AZ Residomo Havířov - 6. místo, 24 bodů

Havířovští mají za sebou velice podařený vstup do sezóny. Po 13. odehraných kolech mají na svém kontě krásných 24. bodů a zaslouženě jsou v tabulce CHANCE Ligy na celkovém šestém místě. V posledním utkání se AZet představil v Přerově, kde bohužel podlehl svému soupeři výsledkem 4:2. Krátkou reportáž z tohoto zápasu si můžete přečíst níže.

HC Zubr Havířov - AZ Residomo Havířov 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. T. Sýkora (Hejcman, Moučka), 34. F. Dvořák (Goiš, R. Černý), 50. Goiš (Šnajnar, M. Kratochvil), 60. Pšurný (T. Doležal) – 35. Kotala (L. Bednář, R. Veselý), 36. Fridrich (Baláž, Žiak). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.840. Střely na branku: 36:32 (14:10, 12:14, 10:8). Zblokované střely: 4:10. Vhazování: 32:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Sestava AZ Residomo Havířov: Stezka – Chroboček, Kachyňa, Matai, Mrowiec, Malina, L. Rutar, Rašner – Maruna (C), F. Seman (A), Bambula – L. Bednář (A), R. Veselý, Kotala – Žiak, Baláž, Fridrich – Pawliczek, Cihlář, Dvořák.

14. kolo Chance ligy zavedlo AZ na přerovský led. Domácí vedli po polovině utkání 2:0, ale branky Jakuba Kotaly a Petra Fridricha během pouhých šesti vteřin skóre srovnaly. Ve třetí třetině si však soupeř vzal vedení zpět po vstřelení svou gólu na svou stranu a AZet si tak nepřipíše po tomto kole ani jeden bod.

Toto utkání zhodnotil havířovský útočník Radek Veselý: " Co k tomu říct… za stavu 2:0 jsme to dokázali srovnat a trochu jsme se semkli. Pak jsme si něco řekli do třetí třetiny, že budeme hrát zezadu a bohužel nám tam spadl takový smolný gól na 2:3 a pak už jsme hráli trochu do risku. Měli jsme přesilovku pět na tři, šancí jsme měli dost, ale bohužel jsme nesrovnali."

Před sobotním utkáním Patrik Rimmel hlásí: "Chomutov má zkušené a kvalitní mužstvo.My hrajeme doma a potřebujeme vyhrát. Když dáme do hry jak hlavu tak srdíčko, tak budeme úspěšní. Sestava bude dle aktuálního zdravotního stavu hráčů.

29,71 / 30,86

Zápas s Chomutovem začíná už zítra 19.10 v 17:00, tak určitě doražte povzbudit naše borce a buďte naším šestým hráčem! Vstupenky na utkání můžete zakoupit zde Vstupenky AZ-CHOMUTOV. Ze zápasu bude také připraven tradiční onlajn přenos