AZet podlehl Pirátům těsně 2:3

Daniel Wróbel | 19.10.2019

V dnešním zápase se domácímu AZetu nedařilo využít velké množství přesilových her. Ke konci zápasu se však povedlo zdramatizovat závěr, který jsme i přes odvolaného gólmana nedotáhli na srovnání skóre. Chomutov si tedy odváží plný počet bodů. Příští domácí utkání se uskuteční hned v pondělí 21.10. proti Frýdku-Místku tradičně od 18:00 hodin.

CHANCE LIGA - 15.kolo so 19.10.17:00
AZ Residomo Havířov - Piráti Chomutov
2:3
(0:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 30. L. Rutar (Maruna, Kachyňa), 59. R. Veselý (Chroboček, Matai) - 21. Pitule (Doktor, Stloukal),  36. Seemann (Suchý, Hlava), 48. Llewellyn (Hlava) . Rozhodčí: Cabák, Maršálek – Gančarčík, Komínek. Vyloučení: 2:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.484. Střely na branku: 43:23 (16:6, 10:12, 17:5). Zblokované střely: 16:6. Vhazování: 33:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

AZ Residomo Havířov: Stezka – Kachyňa, Chroboček, Nepokoj, Rašner, L. Rutar, Malina, Matai – Pawliczek, F. Seman (A), Kotala – L. Bednář (A), R. Veselý, Bernovský – Fridrich, Baláž, Žiak – Danielčák, Maruna (C), Dvořák
Piráti Chomutov: Pavlát – Pařízek, Žovinec, Lang, Štochl, Blaha, R. Havel, Seemann – Doktor, Pitule (A), Stloukal – Hlava, Suchý, Klíma – Llewellyn, Vrhel (A), Tomica (C) – Jakub Veselý, J. Svoboda, Tupý

Od první vteřiny jsme viděli atraktivní hokej, oba celky se snažily kombinovat. První velkou šanci měl v 5. minutě hostující Llewellyn, který se po křídle dostal přes obránce až ke Stezkovi, ale ztroskotal na jeho betonu.

Na konci 6. minuty se dostal ke střele teprve šestnáctiletý Vrhel, ještě dorážel Havel, ale Stezka AZ podržel. V 7. minutě přišly šance AZetu - Baláž našel Marunu, jehož střelu Pavlát po rychlém přesunu zastavil. O chvíli později přestřelil v dobré pozici Chomutovskou branku Žiak.

Poté oba týmy hrály přesilové hry, ale ani jeden této výhody nedokázal využít. Blízko vstřelení branky byl domácí Baláž při přesilovce minutu před koncem, ale trefil Pavláta. Vteřinu před koncem třetiny předvedl Pavlát vynikající zákrok při střele Maruny a zachránil tak svůj celek od inkasování. Po první třetině tak platil stav 0:0.

Ze druhé třetiny neuběhla ani půlminuta a hosté šli do vedení. Tomáš Pitule byl důrazný v brankovišti, dostal se k vyraženému puku po střele Doktora a poslal jej do sítě. Hosté byli po vstřelené brance aktivnější, ale další branku se jim přidat nepodařilo, přestože měli tlak a také výhodu přesilové hry.

Ve 30. minutě ujel hostující Doktor při vlastním oslabení, ale Stezku ani nadvakrát nepřekonal. Havířov se tak o chvíli později mohl radovat z vyrovnání, když Ludvík Rutar prostřelil Pavláta, čímž AZ využil přesilovku.

Na začátku 33. minuty hrál AZ přesilovku 5 na 3, ale přes velký tlak a několik slibných závarů Pavláta nikdo nedokázal překonat a tato šance zůstala nevyužita. Pět minut před koncem druhé části se před Stezku dostal Llewellyn, ale domácí gólman jeho střelu zblízka zkrze nohy zastavil.

Ve 36. minutě vrátil Pirátům vedení Vít Seeman, který se protlačil před Stezku a propasíroval puk za jeho chrániče. Domácí gólman při tom přišel o masku, rozhodčí se dlouho radili, ale nakonec branku uznali. Sedm vteřin před koncem druhé třetiny hráli hosté v šesti, ale za tak krátkou dobu Havířov přesilovku nevyužil a přenesl si její zbytek do třetí třetiny. Po čtyřiceti minutách to bylo 1:2.

AZ přesilovku ale nehrál dobře, i když měl 18 vteřin přesilovku 5 na 3. V následující klasické přesilovce 5 na 4 měl dobrou šanci Chroboček, který po přihrávce Kotaly těsně minul levou tyč Pavlátovy branky. Nicméně Piráti se ubránili a ve 48. minutě přidali další branku. John Darby Llewellyn si po Hlavově nahrávce položil Stezku a zakončil do odkryté brány.

V 53. minutě domácí Seman našel najetého Kotalu, ten byl při zakončení hákován, ale byla z toho jen další přesilovka AZetu. Jenže ani tu nedokázali domácí využít. V 57. minutě mohli dát Piráti čtvrtou branku, ale Stezka výborně zasáhl proti Stloukalovi, který chtěl zasunout puk k levé tyči jeho brány.

Dvě minuty před koncem třetí třetiny se prosadil domácí Radek Veselý, který si vybruslil na střed a zamířil do levého horního rohu Pavlátovy branky. Havířov pak ještě zkusil hru bez brankáře, ale vyrovnání se nedočkal.

AZ tak prohrál potřetí za sebou. Napravit to může v pondělí 21.10. na domácím ledě s Porubou. Začátek je v 18 hodin.

Jiří Režnár (AZ RESIDOMO Havířov): Porážka nás moc mrzí, protože první třetinu jsme odehráli velmi dobře a jen jsme nevyužili šance. Měli jsme malý důraz v předbrankovém prostoru, což dneska v hokeji rozhoduje. Pokud není ve výkonu dostatečné srdíčko, odhodlání a agresivita, tak se body nezískávají. Další věcí jsou přesilovky, těch jsme měli dnes 11, včetně 5 na 3. Tu jsme odehráli výborně, ale na druhé straně stál výborný gólman. My bychom pro přesilovky potřebovali více zkušených hráčů, těmi ale náš mladý tým neoplývá. Nedá se nic dělat, musíme se připravit na další zápas a bojovat dál o první osmičku.

Martin Štrba (Piráti Chomutov): Jsme moc rádi za tuhle výhru na kluzišti soupeře. Měli jsme z Havířova respekt, protože tady se nikomu nehraje lehce. Předvedli jsme velkou bojovnost a týmový výkon a to nám přineslo vítězství. Chtěli jsme hrát aktivní hokej a po ztrátě kotouče nedat domácím moc prostoru a to se nám víceméně dařilo. S umístěním po polovině základní části jsme spokojeni a půjdeme i nadále zápas od zápasu do druhé poloviny.