AZ o body v Chomutově bojoval marně

Petr Miklas | 17.02.2020

AZetu se nepovedl vstup do utkání, už po dvaceti vteřinách prohrával, když se z mezikruží prosadil střelou do levé šibenice Petr Stloukal. Ve 13. minutě navíc Piráti využili přesilovku, když puk před Stezkou šikovně tečoval Martin Šagát. Ve 25. minutě už domácí vedli 3:0, když krátce po ubráněném oslabení překonal Stezku Nicolas Hlava. Ve 28. minutě snížil Jakub Kotala, který ve vlstním oslabení využil zaváhání Chomutova a efektně překonal Pavláta. Jenže žádný další gól už nepadl, i když hrál AZ pětiminutovou přesilovku po Žovincově faulu kolenem. Havířov se nedostal ani ke hře bez brankáře, protože tři minuty před koncem fauloval Martin Nepokoj a Chomutov v pohodě dokráčel k výhře za tři body. Litoměřice vyhrály na Slavii a Havířov tedy klesl na sedmé místo, právě za Litoměřice. O další body bude AZ bojovat ve středu, kdy v Havířově přivítáme českobudějovický Motor .

CHANCE LIGA - 51.kolo po 17.2.17:30
Piráti Chomutov - AZ Residomo Havířov
3:1
(2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Stloukal (Schaus, Hlava), 13. Šagát (Schaus, Stloukal), 25. Hlava (Seemann) – 28. Kotala (E. Němec). Rozhodčí: Grech, Barek – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:3, navíc Žovinec (CHM). Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1812. Střely na branku: 33:38 (10:9, 13:16, 10:12). Zblokované střely: 5:13. Vhazování: 40:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Piráti Chomutov: Pavlát – Schaus, R. Havel, Seemann, Žovinec, Štochl, Lang – Stloukal, Chlouba, Hlava – Rudovský, Suchý, Tomica – J. Svoboda, Šagát, Chrpa – Llewellyn, Koláček, Matyáš Svoboda.
AZ Residomo Havířov: Stezka – Nepokoj, Malina, Rašner, L. Rutar, Chroboček, Dajčar – L. Bednář, F. Seman, Bambula – E. Němec, Cihlář, Kotala – Fridrich, Maruna, Bernovský – Vrána, Danielčák.

Utkání mezi Chomutovem a Havířovem začalo zostra, vždyť se Piráti z první branky radovali už po dvaceti vteřinách. Zády k brance se mezi kruhy nacházel Petr Stloukal, jemuž se z otočky podařilo trefit pravou šibenici – 1:0. V deváté minutě se po černé gumě natahovali Jan Rudovský a Filip Suchý. Nakonec zakončoval prvně jmenovaný, ovšem Aleš Stezka obstál. O tři minuty později si před branku najel aktivní Filip Suchý, který trefil brankářův beton. K následné dorážce se ještě dral Marek Tomica, jenž byl ve vyložené situaci faulován Lukášem Bednářem. Nabídnutou početní výhodu využili Severočeši už po patnácti sekundách! Střelou od modré čáry se prezentoval Nicholas Schaus, do jehož pokusu vložil hůl ještě Martin Šagát. Havířovský brankář ještě reklamoval vysokou hůl zkušeného útočníka, jenomže neobstál – 2:0.

V pětadvacáté minutě se Chomutovští ujali třígólového vedení! Seemannovo nahození od modré čáry tečoval v předbrankovém prostoru Nicolas Hlava, na což nemohl Aleš Stezka reagovat – 3:0. O tři minuty později měl spoustu času před brankou hostujícího celku Matyáš Svoboda, jenž byl brankáři příliš blízko, a tak jej neprostřelil. A jelikož se Piráti neprosadili, tak z protiakce kapitulovali. Před Dominikem Pavlátem se ocitl nikým nehlídaný Jakub Kotala, jehož bekhendová klička byla úspěšná – 3:1. Po polovině střetnutí se tvrdou ránou prezentoval Jan Rudovský, avšak havířovský gólman byl na správném místě.

Psala se čtyřiatřicátá minuta, když mohl AZ zakončovat do prázdné branky, jenomže v tom se zjevila hokejka talentovaného gólmana domácích, jenž touš neuvěřitelným zákrokem zastavil. O čtyři minuty později si do přečíslení najeli Darby Llewellyn a Marek Tomica. O zakončení se postaral americký útočník, jenže Aleš Stezka zakročil vyrážečkou. V závěru prostřední části mohl snížit Filip Seman, jenž převzal přihrávku u pravé tyče, ovšem Dominik Pavlát se stihl přemístit a střelu zneškodnit.

Na další větší akci se čekalo až do poloviny poslední dvacetiminutovky, když tvrdou ránu vyslal domácí Radek Havel, jehož snažení vyrazil maskovaný muž betonem. Následně ještě z hranice brankoviště dorážel Nicolas Hlava, ale také on si na Aleši Stezkovi vylámal zuby. Jestliže Havířov střádal plány na vyrovnání, tak mu vzal vítr z plachet Martin Nepokoj, jenž se necelé tři minuty před závěrečnou sirénou dopustil faulu. Chomutov poté už žádné zdramatizování nedopustil a ukončil sedmi zápasovou sérii čekání na vítězství.

AZ naopak prohrál podruhé v řadě a další boj o body bude mít těžký, protože ve středu hostí suverénně vedoucí celek Chance ligy Motor České Budějovice.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): Jsme rádi, že jsme uhráli tři body, protože sérii proher jsme měli dlouhou. Není to nic jednoduchého. Nebyl to krásný hokej, což víme, ale ubojovali jsme to. Pro nás jsou momentálně důležité tři body, ale budeme se snažit zase odrazit a hrát hokej, který jsme produkovali na začátku sezóny a kolem Vánoc. To jsme hráli výborně. Tentokrát jsme řešili problémy se sestavou, protože nám vypadli tři útočníci a dva beci, ale takhle jsme to dali dohromady.

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): Na zápas jsme se připravili, ale začali jsme hodně špatně. V prvním střídání jsme udělil velkou chybu a dostali gól. To nás trochu srazilo do kolen a pak přišel další gól. První třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá. Ve druhé třetině jsme se ale trochu zvedli a dali i gól. Jenže soupeř už na začátku té třetiny odskočil na 0:3. Ale asi rozhodla pětiminutová přesilovka, kdy jsme nedali gól. Nějaké šance jsme v ní měli, jenže chomutovský gólman je dobře vychytal. Zde se zápas zlomil a třetí třetinu už si soupeř pohlídal a bohužel zaslouženě vyhrál.