V dalším kole přivítá AZ, jako lídr soutěže, pražskou Slavii

23.09.2018 | Jan Kudělka

Chance liga nabírá vysoké otáčky a po šestnácti dnech už v pondělí nabídne sedmou porci zápasů. Havířovští hokejisté se o víkendu vyšvihli do čela soutěže a z této pozice přivítají na svém ledě tým dvojnásobného mistra ČR Slavie Praha. Zápas začíná v GASCONTROL Aréně v 18:00.

HC Slavia Praha

Při ohlédnutí za uplynulými koly CHANCE LIGY nemůžou být hokejisté Slavie se svými výsledky spokojeni. Po pěti kolech totiž mají na svém kontě 6 bodů, které ale zíslali až v posledních dvou zápasech. V prvních třech kolech totiž podlehli Přerovu 2:4, Českým Budějovicím 0:5 a také Prostějovu 1:3. V zápase proti Kadani se jim poprvé v letošní sezóně podařilo vyhrát a urvat první tři body. Zápas skončil výsledkem 6:4. V posledním kole přivítali Sešívaní na svém ledě silné Kladno, se kterým si však dokázali poradit a po výhře 4:3 slavili důležité vítězství. Objektivně je ale potřeba říct, že rozlosování soutěže připravilo pro družinu trenérů Miloše Říhy ml. a Jana Srdínka skoro to nějtěžší, co šlo.

Získaným bodům také odpovídá umístění v tabulce. Slavie je momentálně na 13. místě CHANCE Ligy a níže se nachází už jen Benátky nad Jizerou a Kadaň. Bodové rozdíly ve spodní části tabulky jsou však velmi těsné a každá případná výhra či prohra může pořadím pořádně zamíchat.

Do sobotního utkání, které bylo zároveň rozlučkou s klubovou legendou Pavlem Kolaříkem, vstoupila Slavia výborně a v 16. minutě Edenem zazněla radost po gólu Martina Ondráčka. Ve druhé třetině přidali 2 góly na slavistické straně Furch a Krejčík a skóre bylo rázem 3:0. Takový průběh utkání nikdo nečekal. Hosté se však nenechali zahanbit a ve třetí třetině snížili náskok domácích na pouhou jednu branku. Domácí ale opět dokázali pohotově odpovědět a utekli Rytířům o dvě branky. Hosté ovšem také opět skórovali a snažili se zápas obrátit ve svůj prospěch. To se jim však nepodařilo a Slavia si tak vybojovala důležité a cenné tři body po celkovém vítězství 4:3.

Asistent Jan Srdínko hodnotil utkání s Kladnem takto: „Vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách, které jsme i s trochou štěstí dotáhli do vítězného konce. Celý tým podal výborný výkon, za stavu 3:0 jsme ale měli mít utkání trochu víc pod kontrolou. Takhle se zbytečně Kladno dostalo na koně, hodně nás proti nim podržel gólman. Jsme rádi, že jsme Pavlu Kolaříkovi nezkazili oslavu.“

SESTAVA HC Slavia Praha z posledního zápasu proti Kladnu

Honzík – Valík, Novák, Drtina, Štibingr, Hrdinka, Saňa, Duda – Heldák, Šagát, Kubica – J. Doležal, Veselý, Šmerha – Ondráček, Šteiner, Krejčík – Tejral, Furch, Matějka.

AZ RESIDOMO Havířov

Havířovským hokejistům zatím vyšel vstup do nové sezóny na výbornou. V dosavadních šesti kolech dokázali urvat skvělých 14 bodů a patří jim krásné 1. místo v tabulce.

V minulém kole zajížděli naši hokejisté na venkovní zápas do Jihlavy. Do zápasu vstoupili lépe domácí a hned na začátku zápasu si vypracovali dvě slibné gólové šance. To však Havířovské vůbec nerozhodilo a hned odpověděli svým protiútokem. Ten však skončil stejně jako obě jihlavské šance nepovedeně. To však havířovské borce vůbec nemuselo mrzet, protože v 8. minutě zápasu přišel první gól, který vsítil Radek Pořízek, když si šikovně dokázal najít puk před brankou a poslal jej za Lundströmova záda. O čtyři minuty později byla radost na havířovské střídačce ještě větší, protože se dokázal prosadit Branislav Rehuš a AZ si tak vybudoval náskok dvou branek. Snížení domácích přišlo až sekundu před koncem 1. třetiny, kdy se dokázal prosadit jihlavský Dostálek. Druhá třetina gól nepřinesla. Ve třetí třetině se dokázal prosadit opět Havířov, když ve 46. minutě upravil Radek Veselý skóre na konečných 1:3 ve prospěch Havířova. AZ si tak domů odvezl k velké radosti jak hráčů, tak také fanoušků plný počet bodů.

Utkání s Jihlavou zhodnotil manažer klubu Patrik Rimmel takto: „Přijeli jsme do Jihlavy s velkou pokorou, protože za pět sezon jsme zde vyhráli asi jen jednou. Jihlava je dobrý mančaft, natrénovaný, bruslící, s výbornou taktikou. Někteří kluci, kteří přijeli, hrají tuto soutěž první sezonu. Začátek, úvodní dvě tři minuty, jsme přežili. Pak jsme se do toho dostali a dali jsme nějaký gól. Rozhodly přesilovky. My jsme v nich dali gól, Dukla naštěstí pro nás ne a další věc byla, že jsme přežili dvouminutové oslabení pět na tři, které bylo potom rozděleno na čtyři proti třem.“

Sestava AZetu z posledního zápasu proti Jihlavě:

Bláha – Chroboček, Matai, Luža, Houdek, Mrowiec, Dujsík – R. Veselý, F. Seman (A), Rehuš – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Holec – Macuh, Cihlář, Bambula

Podaří se AZetu vybojovat další body a udržet se v čele tabulky? "Chceme navázat na předchozí výhry a porazit dobře hrající Slavii. Sestavu budeme skládat dle aktualniho zdravotniho stavu hračů" hlásí Patrik Rimmel.

Zápas AZetu se Slavií začne v GASCONTROL ARÉNĚ v pondělí 24.9.2018 již tradičně od 18 hodin. Přijďte fandit přímo na stadion, nebo sledujte textový on-line přenos.

Kupte si na domácí zápasy VSTUPENKU ON-LINE. Ušetříte si tak čekání ve frontě u pokladen. Návod, jak na to, naleznete v tomto článku.