Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

V pondělí zajíždí AZ do Frýdku-Místku. Budeme chtít vyhrát a získat další tři body, hlásí Lukáš Bednář

15.09.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Rychlý start má Chance liga 2019/20 a tak už třetí zápas v šesti dnech čeká její účastníky. Havířovské hokejisty, po sobotní výhře 2:0 na silným Vsetínem, čeká tentokrát souboj se sousedem ze středu tabulky – HC Frýdek-Místek. Zápas v hale Polárka začíná v pondělí 16. 9. 2019 v 18:00.

HC Frýdek-Místek - 3 body, 8. příčka

Frýdecko-místečtí hokejisté se po loňském (ale vlastně i předloňském) ztroskotání těsně před branami play-off, budou jistě letos chtít do vyřazovacích bojů konečně dostat. Opětovné zařazení předkola jim v tom může hodně pomoci, ale především musí oni nasbírat dostatečný počet bodů. S jejich sběrem začali poctivě už od prvního kol a nic jim nevadilo, že první dva zápasy odehráli na kluzištích soupeřů. V prvním kole sebrali dva body na Lapači Vsetínu za výhru 3:2p, v sobotu si odvezli bod z litoměřické Kalich Arény po výsledku 2:3sn. Proti AZetu to tak bude první ligový zápas Rysů na domácím ledě v této sezoně.

Sestava HC Frýdek-Místek v posledním utkání:

Malík – Kudla, Hrachovský, J. Michálek, Zahradníček, L. Kovář, D. Stránský – Kaukič, Mikulík (C), Motloch – D. Květoň, Klimša, Martynek – Kvasnica, Stuchlík, Przybyla – Geidl, J. Kalus, Flok.

AZ Residomo Havířov - 3 body, 9. příčka

Havířovští hokejisté mají na svém bodovém kontě také tři body. Po porážce v prvním kole 2:4 v Porubě, si je připsali v sobotu doma výhrou 2:0 proti Vsetínu. Stavebními kameny této výhry byly dva přesilovkové góly Lukáše Bednáře, nula na kontě gólmana Aleše Stezky a především poctivý a zodpovědný výkon celého týmu.

AZ Residomo Havířov – VHK Robe Vsetín 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Bednář (Veselý, Dvořák), 27. Bednář (Rašner, Kachyňa). Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.862. Střely na branku: 32:31 (11:9, 15:9, 6:13). Zblokované střely: 14:14. Vhazování: 35:37.

Sestava AZetu v posledním utkání:

Stezka – Matai, Chroboček, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Mrowiec – Pawliczek, F. Seman (A), Kotala – Bambula, R. Veselý, L. Bednář (A) – Žiak, Baláž, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna (C)

Výhra nad silným soupeřem a spolufavoritem soutěže je jistě pro mladý tým povzbudivá, ale už v sobotu večer se myšlenky hráčů a trenérů otáčely k pondělnímu utkání.

„Půjdeme do toho stejně jako dneska, budeme chtít vyhrát a získat další tři body,“ hlásí v sobotu dvougólový útočník Lukáš Bednář. Manažer a asistent trenéra Patrik Rimmel dodává. „Frýdek hraje podobný styl jako my, tedy s mladými hráči bruslivý hokej. Bude to tedy hodně o bruslení, ale rozhodovat můžou i přesilovky a především, kdo udělá méně chyb. Věřím, že nějaký bod, a nejlépe tři, přivezeme.“ K utkání by měli být připraveni všichni hráči, uvidíme tedy, jestli trenéři ponechají vítěznou sestavu beze změny.

Vzájemné zápasy = dominace AZetu

Oba týmy se střetly v posledních dvou letech už celkem 10x a bilance je drtivě lepší pro AZ v poměru 8:2. Poslední vzájemná setkání se odehrála v letošní letní přípravě a vždy se radovaly hostující týmy, neb Rysi vyhráli v Havířově 3:0, zato o pár dní později zase AZ v Polárce 3:2. V minulé sezóně Chance ligy byl díky výsledkům 3:0, 6:3, 7:3 a 2:4 mnohem úspěšnější AZ. A protože ta jediná porážka přišla na havířovském ledě, vyplývá z toho, že AZ ve Frýdku-Místku neprohrál v posledních dvou letech ani v jednom z pěti případů.

To vše je ale už minulost. Kdo bude tentokrát v Polárce v souboji osmého s devátý celekm soutěže úspěšnější, budeme vědět v pondělí večer. Zápas začíná v 18:00 a je z něj připraven jak tradiční textový on-line přenos, tak videopřenos na hokejkaTV.