AZ si z Frýdku-Místku veze bod

Petr Miklas | 16.09.2019

Hokejisté Havířova svého soupeře přestříleli, měli více šancí, ale vezou si jen bod. AZ šel do vedení ve 12. minutě, když Radek Veselý šikovnou tečí využil přesilovku. Od té doby ale hráči AZetu nenašli recept na Nicka Malíka v brance Rysů. Domácí zásluhou důrazu Rostislava Martynka v přesilovce srovnali a ustáli obrovský tlak AZetu ve třetí třetině,takže se muselo prodlužovat. V prodloužení tahali za delší konec borci z Havířova, ale Malíka nepřekonali. V samostatných nájezdech se prosadil jen domácí David Květoň, který překonal Jana Lukáše a zajistil svému týmu bod navíc.

CHANCE LIGA - 3.kolo po 16.9.18:00
HC Frýdek-Místek - AZ Residomo Havířov
2:1sn
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Martynek (Zahradníček, Flok), rozh. náj. D. Květoň – 12. R. Veselý (L. Bednář, Rašner). Rozhodčí: Barek, Obadal – Novák, Coubal. Vyloučení: 3:4.Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 427. Střely na branku: 22:39 (8:8, 9:7, 5:20, 0:4). Zblokované střely: 3:10. Vhazování: 28:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Frýdek-Místek: Malík – Kudla, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, D. Stránský, Rufer – Kaukič (C), Mikulík, Motloch – D. Květoň (A), Klimša (A), Martynek – Kvasnica, Stuchlík, Flok – Havránek, Przybyla, Geidl.
AZ Residomo Havířov: Lukáš – Chroboček, Mrowiec, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Nepokoj – Pawliczek (A), F. Seman, Kotala – Bambula, R. Veselý (A), L. Bednář – Danielčál, Žiak, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna(C).

Oba góly v základní hrací době padly v početních výhodách. O tu první se postaral hostující útočník Radek Veselý, který bekhendem dokázal tečovat za Malíkova záda střelu Lukáše Bednáře. V té chvíli seděl za katrem domácí forvard David Klimša.

Vyrovnání přišlo v polovině základní hrací doby. To byl hostující celek potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě, kdy si trest odpykával Lukáš Žiak. Domácí Zahradníček od modré pálil směrem na havířovskou branku a odražený puk dokázal dopravit díky svému důrazu do branky Rostislav Martynek – 1:1.

Když oba gólmani ve třetí části zápasu nepustili za svá záda žádnou střelu svých protihráčů, šlo se do prodloužení. V něm AZ dostal možnost jít do početní výhody, když byl za hru vysokou holí vyloučen Stuchlík. Domácí družina v čele s Malíkem dokázala tomuto oslabení odolat. Pětiminutovka uběhla a následovaly samostatné nájezdy.

V těch byl jediným úspěšným exekutorem ve čtvrté sérii zkušený útočník Frýdku-Místku David Květoň, který tak zajistil domácím bod navíc. Havířov se musí spokojit s bodem.

Další utkání sehraje AZ ve středu 18.9. na ledě Litoměřic.

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Začátek zápasu jsme měli z naší strany trochu vlažnější. Kluci jakoby byli zakřiknutí. Nakopli jsme to ale kolem té osmé minuty druhé třetiny, kdy s námi soupeř začal mít problémy. I proto jsme hráče v kabině dále nabádali, aby v tomto výkonu nadále pokračovali i ve třetí části zápasu, aby to mělo zkrátka náboj. Každopádně třetí třetina byla spíš už taková ubojovaná, řekl bych ale že vyrovnaná. Bod je z obou stran nejspíš zasloužený. V prodloužení to byl vabank, tam gól nepadl. Nájezdy už je v podstatě super vabank. Nám zachytal výborně Malda (brankář Nick Malík, pozn. red.), který vlastně rozhodl, že náš poslední hráč ani na závěrečný nájezd nemusel. Za zisk dvou bodů jsme moc rádi, věříme, že to kluky nabudí do dalších utkání, a že ten hokej už bude z naší strany s trochu větší lehkostí. Zatím je to takové v napětí, spíš dřina. Věříme, že se to v hlavách více uvolní a bude to od nás více techničtější než bojovnější.

Jiří Režnar (trenér AZ Havířov): Myslím si, že bylo k vidění oboustranně výborné utkání, s tím, že my jsme v první třetině hráli opravdu výborně. Bohužel, abychom to přetavili v nějaké góly, tak jsme ji vyhráli jenom jedna nula. To se nám pak vymstilo. Do druhé třetiny jsme vstoupili jakoby nepřipraveni, nebo jsme si spíše mysleli, že to vše půjde samo. Tam nás pak Frýdek přitlačil. Ve třetí části jsme opět hráli dobře, snažili jsme se tlačit do brány, bohužel jsme dobré příležitosti v samém závěru neproměnili. V těch třech zápasech se střelecky nějak trápíme. Trestné střílení je už loterie. Nás opravdu může mrzet ta první třetina. Tam jsme měli domácím odskočit.